Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bűnnek számít ha hívőként...

Bűnnek számít ha hívőként néha kételkedek a hitemben?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel más ís így van?

2023. jan. 22. 08:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/118 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam ilyen körökben mozogni.

Elég gyakran.

2023. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/118 anonim ***** válasza:
100%

Emberek vagyunk és az önálló gondolkodók miatt fejlődött az emberiség s van meg megannyi mindenünk.


Kérdések, feltételezések az élet része. A tudomány is ezek által fejlődhetett és pl ezért létezhet az orvoslás, ellátás stb.

Pl a kütyü is amiről nyomod a gyakorit.


Merd megkérdőjelezni önmagaddal kapcsolatos dolgokat, mert bizony előnyödre válhat pl önismeretben.

2023. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/118 A kérdező kommentje:
Csak nem volt időm írni. Inkább az lenne a kérdésem mit takar pontosan a hit? Nem vagyok biztos hogy hitem van-e vagy megérzésem. Ezért kérdezem hogy pl. a vallásos Istenhívők akik hisznek akkor gondolom nem csak hisznek hanem éreznek is valamit, különben folyton kétségek között lennének, mert hinni sokmindent lehet, de az könnyen meginog ha csak egy szimpla vakhit.
2023. jan. 23. 18:12
 14/118 anonim ***** válasza:
100%

"a vallásos Istenhívők akik hisznek akkor gondolom nem csak hisznek hanem éreznek is valamit, különben folyton kétségek között lennének"

Pont ez a hit lényege. Nem kell megerősítés, nem kell bizonyíték, elég a vak hit.

2023. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/118 A kérdező kommentje:
Viszont ha nem csak vakhitről van szó hanem valamiféle megérzés vagy megélés áll a hit mögött, akkor az ugye szinte már nem is hit hanem tudás. Gondolom azért lettem ateista mert nincs ilyesmi megérzésem vagy megélésem, a hitet valahogy kevésnek tartom. A hitet labilis, bizonytalan dolognak látom. Meg ha van Isten nem függhet hittől. Tehát inkább istenhívők tapasztalatait várom, bár azt is hitnek tartom hogy nincs Isten, mert az igazságot csak az tudhatja akinek van valami megérzése vagy megélése.
2023. jan. 23. 18:19
 16/118 A kérdező kommentje:
Szerintem a vakhit nem elég, nekem nem volt legalábbis.
2023. jan. 23. 18:21
 17/118 A kérdező kommentje:
Egy darabig elég volt, a gyülibe is azt láttam hogy ez elég mindenkinek, gondoltam jobban tudják, de már nem vagyok biztos ebben.
2023. jan. 23. 18:23
 18/118 A kérdező kommentje:
Illetve nem tudom hogy ez elég volt-e nekik, lehet hogy valakinek csak vakhite van, de az szerintem meginog, feltételezem hogy nem mindenki csak vakhit alapján él. Bár nem vagyok biztos.
2023. jan. 23. 18:25
 19/118 A kérdező kommentje:
Pl. sok hívő nem hisz tovább traumák következtében, erre gondolok.
2023. jan. 23. 18:26
 20/118 anonim ***** válasza:
69%

A kérdező kommentje:

Szerintem a vakhit nem elég, nekem nem volt legalábbis.


De, az igazi hívőnek pont elég. Neked, aki értelmes ember vagy, nem elég. Te tényeket akarsz, mert megtanultad, hogy Micimackó és Denevérember csak a mesékben van.

Van viszont, akit nem érdekel a valóság, akinek elég az, hogy egy aranyba öltöztetett bácsi mesét mond. Őt meg a valóság nem érdekli.

2023. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!