Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ennyire nehéz elengedni...

Miért ennyire nehéz elengedni a múltat?

Figyelt kérdés
Rengeteg rossz érzelem ,rossz emlék halmozódott fel bennem,mert hajlamos vagyok mindent magamra venni . Eléggé depressziv tüneteim vannak ,mindenképpen gyógyítani szeretném magam ,elengedni a fájdalmat ,rossz emlékeket ,és mondhatjuk azt hogy egy teljesen új ember lenni téli önbizalommal . Miért ennyire nehéz ezt megvalósítanom? próbálkoztam meditácioval,irasterapiaval is,mégis mintha valami visszatartana attól hogy megváltozzon az életem. Szeretnék jobban lenni ,de nem megy . Miért ennyire nehéz ? mit ajánlanátok még a fent emlitetteken kívül hogy letegyem a lelki terheimet,és gyógyuljak?

2023. jan. 27. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a passzban vagyok, a további velemenyek engem is erdekelnek.
2023. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A meditációtól nem érdemes gyors eredményt várni. Viszont ha valaki kitartóan és rendszeresen gyakorol akkor egyre jobban megy a gondolatok megfigyelése - és így a leválasztódás róluk. Elég pár hónapnyi gyakorlás és már az üléseken kívül (a hétköznap életben) is hamar észre lehet venni ha nyomasztó gondolatok (érzelmek) törnek fel, majd egyszerűen elengedni őket. A meditációs gyakorlás abból áll hogy minden helyzetben próbáljuk átélni tudatosan a jelent (a belső kivetítések helyett).
2023. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kulcsfontosságú hogy elfogadd önmagad.

Tudom..tudom.Klisé.

De tényleg ennyi.

Tudd meg hogy miért nem mersz mondjuk felszólalni magadért,miért nem mersz kimondani dolgokat vkinek,miért nem teszed ezt,miért nem teszed azt.Miért keresel kifogásokat.Mert keresel.Ha nem igy lenne,nem tetted volna fel a kérdést.

Ha ezekre rájössz.Akár le is irod.Akkor fogadd el magad minden gyengeségedben,szégyenedben és hiányodban.Kemény meló.

De ha meg lesz.Akkor kezdheted magad forszirozni a változásra.

Mindennap keress megmérettetéseket az életben.

Mittomén,legyen az hogy kérsz segitséget egy idegentől,megdicsérsz egy csinos nőt a buszmegállóba,ha nő vagy akkor egy pasit stb.Nem ismerlek mi a félelmed.

De kezd el őket megostromozni és nem kifogásokat gyártani hogy miért nem csinálod.

És akkor...csak is akkor lesz önbizalom és elfogadás.És ezzel együtt jön a lelkibéke.


De nem tudom mi a gyengéd,mire kell gyúrni úgymond,csak hasamra ütve adtam ezt a választ mert a kérdés is csak ennyire volt konkrét.


Sok sikert!

2023. júl. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!