Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez már megint a gyerektelenek...

Ez már megint a gyerektelenek lekicsinyítése? Most hallottam a rádióban, hogy az emberek többsége olyan vezetőt akar, akinek van gyereke. Nekem volt 3 gyerekes főnöknőm, nála igazságtalanabb , bunkó nőt nem ismertem eddig.

Figyelt kérdés
2023. márc. 10. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ember személyiségétől függ.

Az csak egy dolog, hogy kiragadnak egy több aspektusos témából egy csoportot.


Ezesetben azokról lehet szó, akiket emberibbé tesz a saját gyermek.


De elfeledik, hogy ez nem mindenkinél működik, sőt vannak, akik erős határokat húznak vagy szimplán másképp viselkednek munkában VS otthon.


Nem hallgatok rádiót, így csak elméletben futom a kérdésed témáját.


Mi szoktunk elmélkedni hasonló témákon s megbeszélni dolgokat, főleg aktuálisakat.


Ismerek személyesen is olyan főnököt, aki egy rabszolgahajcsár volt, nem igen engedte el előbb az embereit idő előtt. Mindegy, hogy pl az illetőnek a gyereke beteg volt stb.


Majd lett egy kislánya, teljesen megváltozott az illető. Engedékenyebb lett, főleg a családosok felé.

Szégyellte magát s megtudta milyen is gondoskodni egy gyermekről, milyen szülőként helyt állni az életben.


Ő régi hajcsár oldalát nem ismertem, babóra vigyázott, amikor én oda mentem anno dolgozni.

Kollégáim sok negatívat mondtak róla. Én pedig annyit mondtam: ha igaz is, amimet mondanak, nekem ne mondjanak ilyeneket, majd meglátom milyen lesz, ha visszajön.

Hozzátettem: biztos másképp fogja látni a dolgokat, ha már szülő lett. Ki tudja.


Amikor megismertem, elismerte hibáit és látva azt, hogy mennyire magára hagyták, annak ellenére, hogy főnök... Egyik nap annyit mondtam "kitartás!"


Ez után kezdett nyitni felém, látta hogy a negatív hírek ellenére emberként kezeltem és így indult az ismeretségünk.


Emberek vagyunk és nem csak a vezetőknek, főnököknek kell megtanulni emberként viselkedni...


Nálam mindegy, hogy kivel milyen a viszonyom vagy pl személyiségben nem passzolunk stb. Vannak dolgok melyeknek nem kellene kihatni mindenre és személyeskedni.


Pl én simán a legjobb barátom ellen is megyek, ha pl utálomnak van igaza a témában.

Ahogy annak a kollégámnak is igazat adtam, amiben igaza volt a felettessel szemben, hiába imádtam, mint embert.


Megjegyzem: ez a kolléga, aki mellett kiálltam... Nos nem szép dolgokat mondott/tett velem szembe, csakmert unszimpatikus voltam neki. Pl eldugta munkaeszközeimet.


Nálam nincs főnök, alkalmazott, atyaúristen... Nálam csak emberek vannak.

Sokan ezt nem értik meg. Ha pedig jól kijöttem felettessel, főnökkel vagy akár tulajjal... Kirekesztettek.


Ezért is akartam olyan csapatot ahol hozzám hasonló mentalitású személyek vannak. Akik nyitottabbak az átlagtól.


Nekem pl nincs gyermekem (nem is tervezek) , van bennem empátia, odafigyelés, stb.


Adok-kapok elv van nálunk. (ahogy részemről az élet bármely területén).


Kimegy az illető 1-2órára? Nem gond, ha pótolja s nincs negatív hatása a munkára, adott feladarta.

Plusz, akik (4fős kis csapatunk jelenleg) mindent betartanak és rendben van, használhatják munkájuk teljesítése után az eszközöket, gépeket saját projektjeikhez, hobbijukhoz.

(Tudom milyen érzés, amikor vannak ötletei az embernek, de nincs meg a kivitelezéshez szükséges dolgok, mert pl eszetlenül drágák vagy csak 2x használtam volna.)


Ha valaki figyelmetlen, hibát vét, attól ez meg van vonva egy ideig. Hiba súlyosságától függ.


Kommunikáció és adok-kapok dolgok hiányoznak sok helyen.


Egyik barátommal szoktuk beszélgetni a dolgokat. Idősebb tőlem és szépen kiépítette több irányba a dolgait.

Tanácsot is szívesen fogadok tőle.


Durva példát mondott ano, hogy mennyire el tudnak csúszni a dolgok. Mutatta is papíron.

Ugyan az az üzlet, ugyanazon termékekkel stb. A célközönség kb hozza ugyanúgy a forgalmat.


Viszont: kommunikáció hiányából adódó hibák miatt az egyik hely sok kárt halmozott.


Az emberek lecserélése után minden rendben volt.


Ki szoktam menni hozzá és volt nem egyszer, hogy mentem őt kísérve, mert pl jött a telefon, hogy baj van stb.

Így több alkalommal láttam, hogy milyen főnökként.


Közvetlen, emberséges, ahogy bárkivel. Annyi hogy keze alatt dolgozókkal tart egy egészséges távolságot, mert az emberekkel, ha túl közvetlen lenne annak hátrányai lennének.

Pl teljesítmény, félvállon vennék stb.


Adott probléma esetén, leülnek és átbeszélik. Felvázol több opciót a probléma megoldására és kéri a többieket, ha van ötlet azt mondják nyugodtan.


Az ötleteihez hozzáfűzi azt is, hogy melyikkel járnának jobban ők is, hogy ne kelljen annyi plusz munkát végezni.


Hatékony munkavégzés - ehhez pedig elengedhetetlen a kommunikáció.


Ő gyerek nélkül is ilyen személyiség.


Érdemes ezen témákat is több szemszögből nézni, elemezni.


Az említett volt főnököd esetében is több opció van, miért olyan amilyen.


Pl.: munkahelyen adja le a feszültséget vagy/és alapon emberként ilyen... Stb.

Lehet jól bánik a gyerekeivel, lehet nem, lehet az anyukára vannak hagyva stb.


Ki tudja.


Persze a ember magát képviseli, minősíti bárhol is van.


Volt olyan főnököm is, akinek önértékelési problémái voltak, s aki kicsit is boldog volt annak keresztbe tett.


Pl egy fiatal párocska összejött, ezt látva/tudva úgy osztotta be őket, hogy ne tudjanak még csak szünetre se együtt menni...


Ideiglenes meló volt, 2 hónapos, de fejemet fogtam mennyire kiismerhető személy.

A 12 fős csapat nagyon jó volt és rendesek voltak, emberileg is.

Megtudtam, hogy ott jönnek-mennek az emberek, ami furcsa volt, hiszen pl az akkori csapat is tündéri volt.


X év után leesett a tulajnak, hogy ki is a probléma, le lett cserélve ez az ember és azóta nincsen alkalmazott-vándorlás.

A rosszindulatú nőnek gyermeke is volt, mégse volt rendes.


Akiket ismertem azok egy része vissza is ment, amint bővült a vállalkozás.


Roppant erősen, tőlünk emberektől függ sok minden.


A gyermek egy plusz tényező. Az más kérdés kire hat és hogyan avagy pont, hogy nem változtat semmin.


Igen, sokat írtam. Szeretek témákat kifejteni, megosztani.

Annak pedig jobban örülök, ha valakiket elgondolkodtat vagy akár segít nekik. ^^ vagy csak válaszként kielégítő az iromány.

2023. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ui.: nem kell rossz néven venni vagy a gyermektelenek lenézésére szűkíteni a dolgokat.


Főleg, ha tisztában van az ember több aspektusból a dolgokkal.


Ha gyermektelen vagy, ne vedd magadra. Akár ellenérvet is beküldhetsz rádiósoknak. Kultúrált, szépen megfogalmazott érvekkel, ellenpéldákkal.


Lehet ismét meg kellene hallgatni és elemezni.


Ha megtalálod, elküldheted.

2023. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan, aki ezt végigolvasta?
2023. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akit igazán érdekel, főleg a kérdezőt, aki választ keres: igen.


1 mondattal, 1 szóval semmi se megoldható.


Mindemellett röpke pár perc, ha pedig beszéd formájában menne, alig 2 perc.


Mennyi könyvet tetszett olvasni, kedves 3-as, ha ezt soknak találja?


Mit tetszik olvasni? 5-10 mondatos híreket/cikkeket vagy bővebb irományokat, értelmesen megfogalmazott szövegeket?

2023. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!