Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam több mint félmillió...

Találtam több mint félmillió forintot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza az iskolából és az út szélén egy pénztárcaféleséget láttam, Felvettem, belenéztem és láttam hogy nagyon sok pénz van benne. Amint hazaértem megszámoltam, Több mint 500 000 ft!! Most micsináljak vele? 15 éves lány vagyok, még nem szoltam a pénzröl senkinek se. H szolnák a szüleimnek, szolnának a rendörségnek, vagy megtartanák maguknak a pénzt, de nekem nem adnák oda azt a félmilliot az biztos. Tartsam meg? Vehetnék belőle új cuccokat, ruhákat,de ez elég feltünő, a szüleim észrevennék,hogy hirtelen ilyen sok új ruhám van. Vagy tegyem félre a pénzt? Rejtsem el? És mondjuk 10 év mulva előveszem amikor már dolgozni fogok és lesz saját pénzem, és akkor senkinek se fog feltünni, hogy 500 000 fttal több pénz van a számlámon. Mit csináljak szerintetek???
2009. ápr. 2. 20:22
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 anonim ***** válasza:
89%
tartsd meg! már ha igaz ... :D
2009. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/116 anonim ***** válasza:
82%

Jogtalan elsajátítás

325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.


Ezt mondja a jog. Meg ezzel együtt, hogy a talált tárgy a leadását követő egy év múlva a megtalálóé, ha azért a jogos tulajdonosa nem jelentkezik.

2009. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/116 anonim ***** válasza:
86%
Ha vannak iratok is, azokat add le: "az utcán találtad elszórva", a pénzt pedig mindenképpen tartsd meg. A szüleiddel, ha gondolod, megbeszélheted a dolgot, hogy nyitsz egy folyószámlát, és beteszed a pénzt, lekötöd, pár évig nem nyúlsz hozzá, és szépen kamatozik.
2009. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kamu a kérdés...
2009. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 anonim ***** válasza:
85%

A talált idegen dolog csak akkor képezi valakinek a tulajdonát, ha az bizonyíthatóan az övé.

Pl: egy laptop, mert ez bizonyíthatóan a tulajé, de egy pénztárca, főként, ha egy deka okmány sincs benne, amivel igazolható lenne a jogos tulajdon...könyörgöm!

Ha benne is van, ez nem elegendő bizonyíték, ezért jobb minél előbb "megszabadulni" tőlük.

Egyébként csak mosolygok rajta, hogy egyesek hogy be vannak sz@rva a hatóságtól, amikor meg semmit nem tesz értük, illetve jogaikat nyírbálják, mindenki teli torokból szidja az Igazságszolgáltatást.

Ennyit erről!

Jah, és a kiskapukról sem szabad megfeledkezni...

2009. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/116 anonim ***** válasza:
90%

hmm.. nem tudom manapság ki járkál 500.000-el a buxában :O)

DE.. ha nincs benne semmi irat, akkor le ne add a rendőrségen, mert szereznél egy jó napot a zsaruknak..

El ne dugd, mert 10 év múlva szart se fog érni:O)

Hmmm ..lehet én hagytam el... csekkolom a pénztárcám..

2009. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
91%
hát én leadnám.valahogy megkeresném a gazdáját.lehet valami szegény család nap keservesen hozzájutott egy kis hitelhez,vagy épp eladta az autóját hogy megtudjon élni.most meg el is hagyta.lehet hogy rosszul gondolom de magamból indulok ki...milyen rossz lenne ha nagy nehezen hozzájutok,örülök és elhagyom..de ha tehetősebb ember hagyta is el,akkor is azon járna az agyam hogy biztos szegény ember és mennyire hiányzik neki.biztos megkeresném a gazdáját.lehet hogy ritka a becsületes ember,de én mindig arra gondolok.lehet más is olyan nehezen él mint én,és hasonló esetben én mit éreznék.
2009. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 anonim ***** válasza:
96%
Mi van ha hamis a pénz? Nagy szívás lenne ha azzal akarna fizetni.
2009. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/116 anonim ***** válasza:
90%
Hat ha ez igaz azt a penzt valaki nagyon hianyolja eddig, es hiaba biztatjak egyesek h tartsa meg, gondoljatok csak arra aki elvesztette, o megdolgozott erte,kitudja milyen celja volt vele, akar egy koltseges orvosi beavatkozas, barmi........en nem tartanam meg mert a lelkiismeretem nem engedne. Ez nem lott, ez mar valkie volt!
2009. ápr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
88%
Eh pont én hagytam el!!! :D:D:D
2009. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!