Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Találtam több mint félmillió...

Találtam több mint félmillió forintot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza az iskolából és az út szélén egy pénztárcaféleséget láttam, Felvettem, belenéztem és láttam hogy nagyon sok pénz van benne. Amint hazaértem megszámoltam, Több mint 500 000 ft!! Most micsináljak vele? 15 éves lány vagyok, még nem szoltam a pénzröl senkinek se. H szolnák a szüleimnek, szolnának a rendörségnek, vagy megtartanák maguknak a pénzt, de nekem nem adnák oda azt a félmilliot az biztos. Tartsam meg? Vehetnék belőle új cuccokat, ruhákat,de ez elég feltünő, a szüleim észrevennék,hogy hirtelen ilyen sok új ruhám van. Vagy tegyem félre a pénzt? Rejtsem el? És mondjuk 10 év mulva előveszem amikor már dolgozni fogok és lesz saját pénzem, és akkor senkinek se fog feltünni, hogy 500 000 fttal több pénz van a számlámon. Mit csináljak szerintetek???
2009. ápr. 2. 20:22
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/116 anonim ***** válasza:
84%
Ezek szerint biztos velem van a baj, hogy nem tartanám meg... Nekem nem lenne pofám hozzá. Picit azért vicces, hogy mindenki azzal indokolja, hogy "én sem kapnám vissza", és pont azért mert mindenki ezzel jön. Persze emberek vagyunk, jogtalanul lepődök meg ezen az önzőségen, de ez engem most akkor is szíven ütött. Bár tény, hogy aki 500ezer forinttal a zsebében mászkál, az odafigyelhetne jobban is.
2009. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/116 anonim ***** válasza:
85%
21:40-es: nem bulvárlapban volt, ez egy rendőrségi felhívás volt. Ugyanis, ha valaki talál valamit, azt a BTK szerint KÖTELES leadni a rendőrségen. És ha az, aki elveszítette elmegy a rendőrségre, és esetleg átnézik a kamerákat ott, amerre járt, akkor le fog bukni.
2009. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/116 anonim válasza:
95%
Ha úgy érzed, hogy a lelkiismeretedet bántaná hogy nem adod vissza akkor add vissza a tulajnak ha normális akkor ad jutalmat, ha meg jobban örülsz a pénznek és nem lesznek amiatt álmatlan éjszakáid akkor meg tartsd meg és fordítsd hasznos dolgokra.
2009. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/116 anonim ***** válasza:
98%

Akkor én is elmesélek egy történetet:

Apuka egy kis boltban dolgozott, minden záráskor a főnöke jön és elviszi a napi bevételt. Egy nap telefonált, hogy nem tud menni zárásra, vigye haza a pasi a pénzt, mégsem maradhat az üzletben. A napi bevétel 250.000 Ft körüli összeg volt. Hazafelé még bement ide-oda, mire hazaért nem volt sehol a pénz.

A felesége rokkant nyugdíjas volt, neki az eladói fizetéséből kellett pótolnia.


Másik:

Ismerősöm szakács, a fizetése egy részét zsebbe kapja. Hajnali 1 körül ment haza az éjszakai buszon, nagyon fáradt volt, elbóbiskolt. Hogy kilopták a zsebéből, vagy kiesett és felvette valaki, ez az ami már soha nem fog kiderülni. Drága szundítás volt, 200.000 Ft-ja bánta.


Szóval nem tudhatod, hogy miért volt ennyi pénz a pénztárcájába, én megkeresném az illetőt, aki elhagyta. Ha azt látnám, hogy csillivilli palota, hárombeállásos garázs, kerti medence stb. akkor nem biztos, hogy becsületes lennék, de ha a nem akkor szerintem visszaadnám.

2009. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/116 anonim ***** válasza:
87%

14:04

Hiába itt minden szó szerintem.

2009. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/116 A kérdező kommentje:
elfelejtettem mondani: semmilyen okmány, papir nem volt, csak pénz
2009. ápr. 3. 14:29
 57/116 anonim ***** válasza:
88%
tartsd meg!
2009. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/116 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is be kell vinned a rendőrségre. Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy bűncselekményből van a pénz. Minnél előbb vidd be, mert nagy bajba kerülhetsz.
2009. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/116 anonim ***** válasza:
84%

Akkor örülj neki és tartsd meg!Ha nem volt semmilyen okmány, akkor már teljesen más a felállás.

Vagy ülj fel egy repülőre és szállj el úgy, mint a fecske odafenn a levegőbe!:)

2009. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/116 anonim ***** válasza:
87%

Hát azt hiszem,hogy az lenne a legjobb megoldás ha nekem adnád! :) én biztos tudnák mit kezdeni vele!!!!!:P

na csak viccelek..tedd amit jónak látsz,de szerintem tartsd meg...jó jöhet még!

2009. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!