Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Manapság meg lehet élni...

Manapság meg lehet élni diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, de rájöttem, hogy semmi örömemet nem lelem benne. Nem a tanulás miatt, hanem mert egyszerűen rossz szakot választottam, és már egyáltalán nem érdekel, amit tanulok (főleg, hogy "haszna" sem sok lesz, ha elvégzem).

Nézegettem más szakokat, hogy esetleg újrafelvételizek, de nem igazán van olyan, amibe szívesen belevágnék.

Szívem szerint inkább szakmát tanulnék, OKJ-n. Már akkor is inkább erre hajlottam, amikor elkezdtem az egyetemet, de a család unszolására mégis jelentkeztem.

Jó lenne végre valami olyat tanulni, amit szeretek is, és aminek nincs "kényszer-szaga".


Szóval a nagy kérdés: meg lehet élni diploma nélkül? Vagy feltétlen szerezni kell egy - akár felesleges - diplomát ahhoz, hogy megálljam a helyemet?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 5. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Diplomával nem lehet megélni.Ideje lenne felfogni,hogy MUNKÁSOK KELLENEK NEM DIPLOMÁS NAPLOPÓK.
2012. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
diplomával nehéz manapság elhelyezkedni, mert túl sok diplomás van Magyarországon. én is egyetemre járok, de megbántam, hogy nem jelentkeztem annak idején festőnek...
2012. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!