Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy a mai...

Az miért van, hogy a mai tizenévesek (majdnem) mindegyik cigizik, iszik discoba jár esetleg már nemi életet is él?

Figyelt kérdés

Itt a 14-17 évesekre gondoltam (ugy kb). Én például nem járok discoba, nem cigizek stb... Vagy velem van a baj? (hogy egyiket sem csinálom). (Én 16 múltam)

Köszönöm a válaszokat!


2008. ápr. 27. 09:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
2%
En vok az a 12 eves kapjatok be!:P:P:P:P
2008. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
96%
Én most 22 vagyok, sosem voltam bulizós típus, valahogy nem fog meg. A cigit általánosban kipróbáltam, persze haverok miatt, aztán egyik hideg reggel cigi után kiesett a toll a kezemből (keringési zavar a csuklóban, a szűkületre rátett egy lapáttal a nikotin), azóta egy szálat sem szívtam el, sőt most már begyullad tőle a szemem és a bőröm is kipirosodik, ha olyan helyen vagyok, ahol nagyobb füst van. A piát valahogy nem bírom, ha olyankor iszok, mikor nem kívánom, rosszul leszek tőle, és hát elég ritkán kívánom meg, kb 2-3 havonta. A mai fiatalokon én is meglepődök, a mi korosztályunk nem volt ennyire durva. Ezért megy abba az irányba a világ, amerre... Szerintem az a baj, hogy a szülőknek nincs idejük a gyerekre a sok meló miatt, emiatt elvárják tőle, hogy minél előbb felnőttként viselkedjen. Erre azt teszik, amit látnak a felnőttektől: isznak, cigiznek, és 12 évesen már nemi életük van...
2008. ápr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez azért elég "szomorú", hogy ha valaki már 12 évesen nemi életet él, cigizik, piál, diszkóba jár netalántán még drogozik is! Köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 27. 22:33
 14/29 anonim ***** válasza:
97%

Nincs veled baj!!!! Tok jo, hogy ilyen vagy!

Ha belegondolok, hogy nekem mennyi volt a zsebpenzem...nekem nem lett volna penzem cigire...meg ha volt egy kicsi ujsagra, meg cd-kre koltottem.

Cigi, alkohol, fu...mennyibe kerulnek ezek? Honnan van a kis szarosoknak erre penze?

A szulok adjak csak ne kelljen a kolykeikkel foglalkozni?

Senki nem lesz azzal tobb, ha agyonissza, szexeli es cigizi magat...majd megnezheti magat 30 evesen...a lelakott kiegett arcat.

En siman letagadhatok 10 evet. Megerte befektetni azzal, hogy nem eltem semmi olyannal amire amugy sem tellett volna? Igen!!!!!

2008. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
97%

Én 16 éves elmúltam, még ki se próbáltam a cigit egyszer voltam diszkóba ez volt életem egyik legrosszabb élménye!

Előző előtti h.sz.: Te teljesen normálisnak tartod hogy 12 (!) évesen diszkóba jársz??? Én ebben a korban színházba jártam és néztem a két lottit! Kis hülye...

2008. ápr. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
2%
Ha huje vagy te!
2008. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%

Nem is tudom, hogy működik ez a dolog.

Én külvárosi iskolába jártam általánosba. Viszonylag elszeparálva a városi vagányságtól. Nekem általánosba eszembe sem jutott diszkózni és egyebek. Aztán irány a gimi, minden megszokottól eltérő. Elcsábítottak diszkóba, pici alkohol (sose cigiztem és füveztem).

Mondjuk akkoriban kezdtek Szegeden tinibulikat szervezni. ez azért volt jó, mert a diszkóban nem lehetet alkoholt, cigit kapni. Persze kiskapuk mindig vannak, a fiatalok pedig leleményesek. Került be pia és volt füst dögivel. Aztán ezek a tini bulik is befuccsoltak, mert nem vállalták tovább a felelősséget a vezetők. Mostmár havonta egyszer van (ha jól tudom) és a fiatalok felnőtt diszkóba próbálnak bejutni. Általában sikerül is nekik.

Szval nagyot nézek mikor hallom a sztorikat a volt általánosomból, hogy ki, mit, mikor, hogyan... csinál. Pedig 2 évvel fiatalabbak nálam és cigiznek, isznak, mint a gödény én meg csak pislogok.


Én azt vallom, hogy buliba el lehet járni, inni is lehet, de csak mértékkel, mondjuk én nagyon ritkán iszom. A cigit és egyéb káros anyagok nem támogatom, vagy ha legalább vki rágyújt, akkor legyen tisztelettel a nem dohányzókra és nem fáradjon ki az udvarra cigizni és ne az ajtóban álljo9n meg rögtön füstölögni.

2008. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a fiatalkori dohányzás nem újkeletű, régen is cigiztek a fiatalok, pláne nagyszüleink korosztálya, akkor még nem is rágták a szájába mindenkinek, hogy meghalsz tőle, akkor már sokan gyerekként is cigiztek. Nem mintha ez követendő példa lenne, de így volt. Szóval az, hogy most is cigiznek a fiatalok, nem újdonság. Amúgy én 15 évesen kezdtem cigizni, most 21 vagyok és nincs semmi bajom. Persze nem azt mondom, hogy ezt így kell csinálni, csak nem tudom, számomra valahogy ez nem olyan megdöbbentő. Persze nem jó, ha egy gyerek cigizik, de azt hiszem, ez sokszor a szülőkön is múlik, mert amit a szülő mond az sok gyereknek olyan, hogy á, mit tudja az... Szóval hogy nincs őszinte kapcsolat a szülők és a gyerekek között. Nekem is mondták hogy ne cigizzek, de én is úgy voltam vele, hogy ugyan már , hát majd pont anyámra fogok hallgatni. Pedig mostmár ha ott tartanék, nem szoknék rá. Igaz, mostmár a saját keresetemből veszem a cigit, és nem is dohányzom sokat, de hát akkor is.

A diszkó az kicsit más téma. Nem igazán értem, hogy ha arról van szó, hogy a fiatalok szórakozni járnak, akkor egyből az a "bűnös diszkó" jut az ember eszébe. Mi pl. koncertre jártunk - punk koncertre. És járok a mai napig is, mert szeretem a punk zenét. Szerintem nincs abban semmi kivetnivaló, hogy a fiatalok szórakozni járnak, hiszen ilyenkor van itt az ideje, amikor még suliba járnak, ilyenkor ott a szabad hétvége, de ha már dolgoznak, ez nem mindig van így. Igaz, hogy én nem engedném meg , hogy az általános iskolás gyerekem koncertre/diszkóba járjon, majd ráér erre középiskolásan, de hát változik a világ.

Az viszont semmiképp nem baj, ha te nem cigizel, hiszen a saját egészségednek teszel vele jót, arról nem is beszélve, hogy nem költesz pénzt egy teljesen felesleges dologra. Az sem baj, ha te nem jársz bulizni, van aki egyszerűen nem az a típus, más meg igen. Ha amúgy vannak barátaid, akikkel jól elvagytok, akkor nincs veled semmi baj, teljesen normális ember vagy.

Ja, a nemi élet kérdése. Szerintem ha valaki 14-17 évesen elveszti a szüzességét, az nem feltétlenül elítélendő, de persze olyan esetben, ha ez azért történik, mert mondjuk jár valakivel, akit szeret, pontosabban szeretik egymást, szóval már komolyabb a kapcsolatuk. Az nagyon gáz, ha valaki elmegy egy buliba 14 vagy akárhány évesen és egy vécében meghúzzák. Amúgy is, mindenki akkor kezdjen nemi életet, amikor eljön az ideje, ez nincs korhoz kötve. Bár nyilván nem hat évesen kell elkezdeni, de eljön az az idő, amikor az illető testileg és szellemileg is érett lesz rá, illetve megtalálja a megfelelő párt.

2008. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%

Én is 15 évesen kezdtem dohányozni annakidején. Most 32 vagyok és nem dohányzom. Mai ésszel azt gondolom, bár sosem gyújtottam volna rá, nem lett volna olyan nehéz leszokni. Egyszerűen megspóroltam volna az egészet.

Én is azt gondolom, hogy a család szerepének a gyengülése miatt élnek így a mai fiatalok, ahogy élnek. De bízom benne, hogy ez időszakos jelenség és néhány generáció múlva azért újra erősödni fog a család szerepe.

Talán amikor a mai tizenévesek felnőnek és rájönnek, hol szúrták el, akkor (remélhetőleg) a többség megpróbálja a gyerekénél elkerülni ugyanezeket a hibákat. Szeretnék bízni benne, hogy így lesz. (És már előre félek, hogy a fiamnál hogyan fogom tudni elkerülni az én hibáimat...sajnos lehet, hogy sehogy...)

Az itt vissza-visszatérő 12 éves pedig ezzel a viselkedéssel pont azt bizonyítja, mennyire éretlen még. Ezzel akarja megmutatni, hogy ő már nagy és mi mit szólunk bele, és nem veszi észre, hogy pont az ellenkezőjét mutatja meg vele. Ha valóban annyira érett lenne, akkor felismerné a saját hibáit is és tudna róla tárgyilagosan beszélni, nem csak saját igazát hajtogatná, hanem elfogadná a nála idősebbek, tapasztaltabbak véleményét is. Érdekes visszagondolni: valahol azon a ponton, ahol felnőttek lettünk, már el tudtuk fogadni, hogy van, aki tapasztaltabb nálunk és érdemes lehet hallgatni rá. Előtte ezt nem akartuk tudni, mi akartunk okosabbak lenni. Ez látszik nála is. (Főleg, ha még lehurrogja ezt a hozzászólásomat is -na azzal megint ezt fogja bizonyítani, érdekes lenne talákozni vele tíz év múlva :) )

2008. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%

Hát tudjátok én 9 évesen cigiztem egy laza hónapot, sztem nem a külvilág miatt hanem mert ki akartam próbálni de nem tudtam rászokni, azóta úgy vagyok hogy az életben nem gyújtok rá. Viszont te hatással vagy másokra, én az osztályból 2 gyereket szoktattam le. Én rock, punk-koncertekre járok sztem nincs velem baj ettől(discót életre megutáltam a sok rinya-pina zenével, de ugyanakkor operákat nézek a tv-ben tehát vegyes személyiség. Piálni? hát jó izű italok csábítanak hogy néha egy-egy heinekent, bort igyak, mértékkel de azért szépen lassan elfogynak sok idő alatt, nem komoly. Nemi élet: az első "pasim" a második "randinkon" le akart fektetni :-O(még szűz vagyok) a másik 2 vel se jártam jól, és amióta szerelmet akarok az életbe nem sikerül találni valakit. És bár korán értem nem volt láthatósági kurváságba ezen időszaknak mint a töbii lánynál. A legtöbben ma már kerekedve néznék hogycsak házasság után akarom elveszteni szüzességem(és néznek is)

Kedves 12 éves:

amikor ellenpéldát akarsz felhozni kerek mondatokban szépen beszélj, ne ugy mint a tesóm idézem: he tübő ehunemáne. A visszaszólások kezeléséből -"há huje vagy te-" kiindulva fejben picike vagy.

Erről jut eszembe chaten megtalált egy 10 éves és mikor mondtam hogy én meg 13 és picike vagy, akkor azt mondta hogy de nem én is 13 vagyok. és igy bizonygatta: What's your name? látod ha 10 éves lennék ezt nem tudnám!

felvilágosítottam hogy én 5 évesen már kommunikáltam ilyen szinten angolul, erre: de én akkor is 13 vagyok.

Na tehát gondolkodj kulturáltan, ésszel egy picit

GR 13 éves lány

2008. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!