Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy a főbérlő...

Létezik olyan, hogy a főbérlő kikötheti, hogy tilos a vendég fogadás? Pl. Szülő, barát, barátnő

Figyelt kérdés
Szerződésben leírva nincs, de aláírást követően kikötötte: "ugye tudod,hogy nem hozhatsz fel senkit? se szülőt,barátot,barátnőt" lassan fél éve ebben a lakásban élünk, eleinte rettegve titkon hívtam el barátnőm és a barátom.Már kicsit lazábban állunk a dologhoz.Azonban úgy vettük észre,hogy a házmesterekkel figyeltet minket.Tegnap a házmester felesége barátnőm után ment és faggatta,hogy kik laknak ott és laknak e fiúk ott?majd hozzátette nagyon ki kéne deríteni ki a 2 srác aki feljárkál ( lakótársam és az én barátom). Azért ijesztő , mert az előttünk lévő lányt "rendetlenség" miatt tette ki a lakásból (nem volt elmosogatva stb.).Hozzátenném a főbérlő a külvárosban él a lakás viszont a belvárosban.
2013. jan. 14. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jogilag: fogalmam sincs. A gyakorlatban bevett szokás (volt?) a hülyeségbe hajló vaskalaposság. Gondolom öregek, ez a fajta hatalomgyakorlás fő motívuma életüknek, nincs más történés. Kellene váltani, ez így se nem jó, se nem fog változni. Azt durvának tartom, hogy még szülőt se.. ehh.
2013. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom,hogy váltani kéne, de őszintén szólva nem szeretném elveszteni a kauciót és helyileg sem találnék jobbat, ez a lakás a munkahelyemtől 5 percre van gyalog.A főbérlő nem öreg, talán 40 év körüli, első találkozáskor nagyon rendes és normálisnak tűnt,majd aláírás után érdekesmód változott.
2013. jan. 14. 09:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért veszítenéd el? Fix idejű szerződést írtatok, vagy hogy?
2013. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
"határozatlan,de minimum 1év."
2013. jan. 14. 10:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem is tömném tovább a zsebét a sutyerák fajtájának.
2013. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tamás 1234 válasza:
Nézd ezekhez nincs joga tudom mert jogot tanulok sőt kérdezd meg fizet e utánad adot mert köteles lenne de gondolom nem fizet és ha nem akkor nincs más hátra fenyegesd meg persze normálisan hogy ha nem változtat akkor mész az apehoz ettöl megijednek én már megjártam tapasztalatbol irok nem ugy mint mások hogy hallják ezt-azt
2013. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Pont ma jött fel a főbérlő "meglepetésként" és itt volt a barátom, és mikor ajtót nyitottam a főbérlőnek köszönés nélkül első mondata : látom felhoztál valakit!mondtam,hogy ilyet nem lehet! soha többet ne legyen ilyen vagy felbontom a szerződést! (amiben elmondanám ez nincs leírva ugye ) ahj :(
2013. febr. 14. 20:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Előzőnek: A magánlaksértés miatt kéne aggódnia inkább!
2013. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, előző= kérdező, néha kicsit nagyot látok..
2013. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mármint ezt hogy érted? Az ő tulajdona a lakás,de ugye ő nem ebben a lakásban él hanem a külvárosban.
2013. febr. 16. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!