Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy a főbérlő...

Létezik olyan, hogy a főbérlő kikötheti, hogy tilos a vendég fogadás? Pl. Szülő, barát, barátnő

Figyelt kérdés
Szerződésben leírva nincs, de aláírást követően kikötötte: "ugye tudod,hogy nem hozhatsz fel senkit? se szülőt,barátot,barátnőt" lassan fél éve ebben a lakásban élünk, eleinte rettegve titkon hívtam el barátnőm és a barátom.Már kicsit lazábban állunk a dologhoz.Azonban úgy vettük észre,hogy a házmesterekkel figyeltet minket.Tegnap a házmester felesége barátnőm után ment és faggatta,hogy kik laknak ott és laknak e fiúk ott?majd hozzátette nagyon ki kéne deríteni ki a 2 srác aki feljárkál ( lakótársam és az én barátom). Azért ijesztő , mert az előttünk lévő lányt "rendetlenség" miatt tette ki a lakásból (nem volt elmosogatva stb.).Hozzátenném a főbérlő a külvárosban él a lakás viszont a belvárosban.
2013. jan. 14. 09:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A te lakhelyed, a te élettered, nem az övé. Ez nem teljesen tulajdonjog (persze az ingóságaidhoz se kéne hozzá se érnie). Főleg arról szól, hogy dugás közben van-e bárkinek joga rádnyitni, mert az ő házában laksz a beleegyezésével, és van kulcsa. Mellesleg fizetsz azért, hogy az legyen a személyes élettered, nem értem mi a kérdés :)
2013. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

[link]

Aszongya "a bérlőt birtokvédelem illeti meg a bérbeadóval szemben". Erre gondoltam én, csak mivel nem kenyerem a jog... :)

2013. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A vendégfogadás tiltása nem jogszerű. Erre hivatkozva pláne nem mondhat fel. Előzetes időpontegyeztetés nélkül, különösen a hátad mögött nem léphet be a lakásba, valamint nem háboríthat szükségtelenül. (Akár még zárat is cserélhetsz, és nem kell kulcsot adnod a tulajdonosnak!) Hogy mekkora rend van a lakásban, ahhoz sincs köze. Mivel láthatóan fogalma sincs a korrekt bérbeadásról, én elhúznám a csíkot. A kaució pedig visszajár.
2013. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#13 ja ha minimum egy év, akkor a kauciót vissza fogja tartani, pereskedni meg nem érdemes. Legalább tudod, miért kötött ki minimum 1 évet - mert mindenki menekül onnan.
2013. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!