Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyre többet foglalkoztat az...

Lian7283 kérdése:

Egyre többet foglalkoztat az öngyilkosság gondolata és félek, ez megijeszt. Hogy álljak fel egyedül? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem egyszerűen nincs kihez fordulnom aki megértene. Egyre jobban foglalkoztat az öngyilkosság gondolata és félek, ez megijeszt. Túl sok, túl nehéz minden. Nem látom a kiutat. Túl régóta nem tudom megoldani.24. éve pokol az életem (persze voltak örömök is, talán ezért élek még). Minden nap, minden mozdulata erőkifejtést igényel már, nagyon belefáradtam. Nem sajnálatni szeretném magam hisz semmi értelme, és nem is azt várom h ti oldjátok meg. Még azt sem mondhatom h megértést, hiszen nem tudhatjátok mit élek át. Nem tudom mit várok. Segítsetek kérlek. Hogy álljak fel? Mit tegyek?
2013. márc. 2. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd meg a lépést bátran :) Hidd el minden fájdalmad elmúlik:)
2013. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként fel lehet hivni az ingyenes segélyszólgálatót...................És most el mondtam mindent...
2013. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Roxi65 válasza:
Figyelj, aludj sokat, írd fel egy papírra mi az a kevés dolog ami boldoggá tesz, és gyarapítsd meg őket. 24 éves vagy, még bármi megoldódhat. Lehet, h csak te hiszed ilyen rossznak az életedet, és ezt sugárzod mások felé félnek közeledni feléd. Nehéz az élet, de hol volt könnyű?:) Hallgass olyan zenéket, amiket nagyon szeretsz, elalvás előtt kapcsolj be egyet, hunyd be a szemed és képzelj el egy helyet, ahol boldog lehetsz, egy lányt, egy menő egyetemet, a barátaidat, a családodat..:) Majd nyugodj meg és aludj el. Reggel gondolj arra, h a fájdalom és a magány csak egyet jelent: több időt, h kitaláld mit is szeretnél kezdeni az életeddel, a jövőddel. Biztos vagyok benne h megfogsz nősülni, lesz menő kocsid, minden, amit szeretnél, csak próbálj a terveid megvalósításán törekedni. Az öngyilkosság egy kifogás a gondokra, és ez sosem megoldás! Dupla annyit fogsz élni, mint az előző 24 évedben az volt, úgy h szokj hozzá, h az élet nem fenékig tejfel.:) viszont biztosan megtudod találni a megoldást.:)
2013. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Roxi65! Nagyon köszönöm,amit írtál. Hogy időt szántál rá,h egy vadidegennek mondj pár jó szót. Kemény,h idegenektől sokszor több megértést kap az ember,mint azoktól akiket a barátainak hisz...Jó volt olvasni,amit írtál és ha csak pillanatokig is,de adott egy kis "erőt".Néha újraolvasom...Tudom mindenben igazad van...csak mikor hosszú évekig csak a rossz történik,harcolsz, de azt látod semmi értelme...kiég az ember. Jelenleg egy kicsit elfáradtam...De próbálok bízni és hinni..többek között abban amit írtál,másra nem is vágyom. Mégegyszer köszönöm...:)
2013. márc. 13. 13:57
 5/5 Roxi65 válasza:
Hmm..:) Örülök h segíthettem, és ha szükséged van rá, nyugodtan írhatsz nekem üzenetet. Csakis azért értelek meg, mert engem néha a magány tesz ilyen gondolkodásúvá. Viszont én rájöttem, h minden pillanatot ki kell használni az életben, és tényleg csak azokkal törődöm, akiket szeretek és számítunk egymásnak, nem is keveset! :) Szívesen írok bárkinek vigasztaló szavakat, mert tudom, h az élet sajnos egy ponton mindenkinek keserű. Aki nem adja fel, az sokat nyer:)
2013. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!