Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék elmenni egy körutazá...

Szeretnék elmenni egy körutazásra csak nincs kivel mennem. Szerintetek gáz ha egyedül fizetek be velemire? Nem fogok unatkozni esetleg rossz élmény lesz az utazás és többet nem akarok majd elmenni nyaralni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez baromság. Nyugodtan menj egyedül, sokan csinálják ezt.

Az én szomszédom egy nemrég lenyugdíjazott idős bácsi, hihetetlen jó fej, elvált ugyan és gyerekei sincsenek mivel spermája sincs, ő ezt nem bánja mert ő így éli az életét. Mindig egyedül utazik el kb 3 havonta akkor kér meg rá minket hogy figyeljünk a házára. Ő Magyarországon belül utazgat első sorba, de számtalanszor elmegy a szomszédos országokba is autóval. Szeret túrázni, új emberekkel ismerkedik meg, sok pénze van mert nagyon jó munkája van, a nyugdíja sem rossz neki, és nincs nagy háza, egyszerű kis 2 szobás családi háza van szép virágos kerttel mondta is hogy neki ennyi elég. Neki nagy hobbija a fotózás majdnem profi szinten kezeli a photoshopot húgomat is ő tanította meg rá. És egyedül utazik mindenfelé, ott ismerkedik meg emberekkel, bulizgat elvan, fotózgat, ő neki ez a hobbija, nyugdíjas, ráér megteheti. Valamikor csak úgy elmegy wellnes hétvégére úgy 2 napra.

meg ismerek egy velem egykorú lányt aki szintén ezt csinálja. Igaz ő csak kirándulni jár el de reggel elindul utazik kb 100-2000 km-ert 2-3 órát elvan fotózgat, nézelődik, kajál és késő este jön is haza.

Volt amikor én is egyedül mentem el 3 napra nyaralni.

Volt egy ismerősömnek egy Balatoni háza, megkértem hogy adja kölcsön nekem 3 napra amikor idegileg ki voltam és fogtam magam és elmentem oda egyedül, fürödtem, nézelődtem, eljártam sörözni ott meg is ismertem egy helyes pultos lányt, meg volt amikor egy helyi lányt is megismertem aki itt lakik nem messze vele a mai napig tartom a kapcsolatot, meg néha találkozunk is, a barátnőmet ez nem zavarja ők is jó barátok lettek. Gyakorlatilag ez volt életem egyik legjobb hétvégéje. Mert nyaralásnak azért nem nevezném.

Szóval nincs ebbe semmi baj.

2013. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem. de nekem akkor is aggodalmaim vannak vele mert nem igazán vagyok egy magabiztos ember és hát nem nagyon beszélek semmilyen idegen nyelvet sem és igazából nem belföldi utazáson gondolkodom. mivan ha mégsem lesz jó mivan ha eltévedek és még azt sem tudom kinyögni hogy honnan jöttem? meg ilyenek.
2013. aug. 3. 21:51
 3/5 anonim válasza:
csóró----
2013. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a legelső választ.. De egyáltalán nem gáz.. Egy nagyon jó barátom pár hete bejelentette, hogy "hát gyerekek.. Én mentem" Vett magának 1 vonatbérletet és neki indult Európának. Azt hiszem már 5 országon végig ment, nem sokára haza ér. Rengeteg helyen járt, igaz ő amúgy sem olyan nagy társasági ember, de jól érzi magát.


Totál ember függő. Ha te egy olyan ember vagy, hogy ha történik veled valami apró dolog, de azt is meg kell osztanod legalább 3 ismerősöddel, akkor lehet nem a legjobb döntés.. Bár sokat segíthet a blog írás. Képes, szöveges, akár videós élménybeszámoló.


Ha egyszer nekem lesz egy ilyenre lehetőségem, akkor biztos, hogy blogot írnék, legalább facebookon, tumblr-ön vagy akárhol máshol. Képes, szöveges! És pontosan vezetném a büdzsét, mert ez az amire szinte mindenki kíváncsi, de alig akad olyan aki nyilvánosságra hozza, hogy hol mikor mennyit költött.

Ha a helyedbe lennék, már holnap indulnék! :) Egyedül!

2013. aug. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyan, az angolhoz mindenki ért! Már minden angolul van. Megfogod felmész valami fordító oldalra, a legalapvetőbb mondatokat leírod magadnak egy füzetbe. Hogy lehet jegyet kérni (vonat,busz,múzeum,mozi stb) Hogy lehet megkérdezni, hogy mikor kell leszállni, mi a jobbra balra előre hátra, át a hídon, vissza felé.. stb.. Szóval ami a tájékozódáshoz szükséges. Mit kell mondani a szállodába/hostelbe...

Ezen kívül elmész a mobil szolgáltatódhoz, vagy viszel magaddal valami laptopot, vagy padot és veszel hozzá ilyen mobil vagy wifis netet.. Így akárhol fel tudsz menni valami fordító oldalra, így sosem lehet baj, ha valamit kérdezned kell és nem tudod, hogyan. Illetve a régi jó barát -> SZÓTÁR, térkép segítségével akárhol akármit meg tudsz csinálni!

De amúgy lehet ilyen könyvet is venni, amibe ilyen társalgási, meg turista szituációk vannak..

Na meg szerintem mindenki el tudja makogni magától is azokat a mondatokat amikre szüksége lehet.

Ha valami óriási probléma történik csak akkor fognak hozzád szólni! De akkor meg a rendőrség úgy is szól a magyar konzulnak.. Kerítenek tolmácsot stb. De erre mennyi esély van?!

A legtöbbször akkor fognak hozzád szólni, amikor bemész egy szállodába/hostelbe, étterembe, moziba, múzeumba, üzletbe.. És alapvető, várható kérdéseket fognak feltenni.. Amire a választ akár fel is olvashatod :D

Illetve ha kérdeznek megmondod, hogy "bocs nem tudok angolul" és elmakogod -ha tudod- a választ a kérdésére)

2013. aug. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!