Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vallás, Hit, Isten tudnátok...

Vallás, Hit, Isten tudnátok segíteni? Gondban vagyok. Ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Megpróbálom a lehető legtömörebben leírni.1,5éve meghalt a keresztanyám,a halála nagyon megviselt,és úgy éreztem,hogy ha hívő emberekkel barátkozom akkor jobb lesz.Most ott tartok,hogy összezavarodtak a gondolataim mert gyakorlatilag nem igaz ember egy sem.Az egyik azt mondja Templomba kell járni,a másik azt hogy gyülekezetbe.A gyülekezetek közt is szabályok vannak.pl van olyan,hogy meg kell vallani a bűneidet,a közösségnek. De ezek a közösségek/gyülekezetek is törvény alá tesznek pl:hasítsanak ketté ha Isten igéjét elhagyom.Atya Úr Isten !!! Tudjátok amikor fontolgattam hogy megszakítom velük a kapcsolatot ez ugrott be a fejembe.Másik példa ott van a Hit Gyülekezete aminek a zenéi tetszenek,és később tudtam meg,hogy azokat nem is ők gyártották hanem Hill Song zenéi ! A Hit Gyülekezetével egyetértő emberekkel is találkoztam a facebookon,DE NEM JÁRNAK GYÜLEKEZETBE ! Volt egy pasi,állandóan csajozás reggeltől esti,ő róla is megtudtam,hogy az elvált feleségével él együtt,meg két gyerekkel,de nem vállalja fel még a gyerekeit sem ! ÉS EHEZ NEM KELL SEM HÍVŐNEK,SEM VALLÁSOSNAK LENNI ! Hiszen ha hisz valaki ha nem,a gyereke az csak az ő gyereke ,nem ?!...De ő állítja hogy hisz,közben meg pecázik a hívő emberek közt ! Meg háááát a hamis adományok ! Az egyik ilyen csoportban kéregetnek ezt az,és kiderült (legalábbis én rájöttem) hogy ezeket maguknak kérik és pár dolgot adnak tovább csak ! Tehát kér egy biciklit egy testvérnek,de az a bicikli hozzá kerül,és nem a szívszorító történetű kisfiúhoz ! És a legnagyobb csalódás az tegnap ért ! Megtudtam,hogy az egyik pásztor NAGY TANÍTÓ ! Kamu névvel tag a facebookon,és lájkoltatja magát.De Bocsássa meg nekem a jó Isten ő pont azt mondta nagyjából 2hónapja,hogy ne a facebookon élj ! Ezek annyira ellent mondásos dolgok ! És ott van ez a tagad meg magadtól mindent dolgot....Nekem is azt mondták,ne légy világi ne vágyj nagy dolgok után ,és miket tapasztalok ? Luxus körülmények közt élnek !!! Most nagyon komolyan kérdezem " Most ez nem világi élet ? Nem fényűzés ? " És akkor még a saját nevét sem meri felvállalni a facebookon azt amit egy egyszerű kőműves szakmunkás ember meg mer tenni !De ő az úrban van,és amit ő mond az jó...

2014. jún. 29. 08:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2014. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kedves #11, nem tudom, kije-mije vagy az általad belinkelt poszt szerzőjének, de ez egy baromság. A msodik mondat így szól: "Az már elég szép, hogy már olyan korai időkben egyáltalán tisztázza [a Biblia], hogy van Isten." Helyesen ez a mondat így hangzana egy ateista szemszögéből: "[...] egyáltalán kitalálja, hogy van Isten." Innentől kezdve kár is folytatni a vitát, hisz' egy ateista szerint a Biblia csak kitaláció, mese, így az egész okfejtés olyan, mintha azt mondanád, Hófehérke igenis létezik, mert le van írva egy mesekönyvben. A művelt francia erre azt mondaná: bullshit.
2014. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is elolvastam és majdnem elaludtam.
2014. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

A vallást ne a könyvekben keresd, és ne is próbáld magadnak beadni--bármelyik is az

Lássunk pár dolgot

Kereszténység: A bibliát kiolvastam 2x is. Mégse lettem hívő, bár a magam módján remélem lesz túlvilág, mert ha pokolra is jutok, az is jobb a semminél.

Az én hitem:

Azt gondolom, a halál után semmi nincs tudatod szétoszlik, ennyi volt. De valami mégis marad belőled, mai meghatározza milyen ember voltál, és az az emléked.

Az hogy halálod után ki hogyan emlékszik rád, jó érzés tölti el őket, vagy rossz ha rád gondolnak.

Biztos vagyok benne, hogy az elkövetett rossz tetteidet nem oldoz fel semmiféle gyónás vagy bűnbocsánat, vagy megbánás.

Azt gondolom, hogy halálod esetén mérlegre kerülsz és tetteid majd eldöntik hogy élsz tovább az emlékezetekben.

Jó emberként, avagy rossz emberként.

Ehezz nem szükséges vallás, sem isten, sem univerzum, ez az igazi hit.

Egy olyan hit, ami realitáson nyugszik.

Mindegy ki tesz mérlegre a tetteid, a hívőknek isten, a z ateistáknak az utokor, vagy az utódok, vagy a hátramaradt emberek.

Ne keresd istent, csak a lelki békédet.


Valaki azt írta egyszer, ha a lelked nyugodt akkor jót cselekedtél.

Én azt szoktam mondani, hogy a boldogságot is magadban kell keresd, ha elégedett vagy azzal amid van, és nem vágysz többre máris teljes életet élsz boldogan

2014. szept. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Amikor ezt a kérdést kiírtam,csalódott voltam.Ki keltem önmagamból.Harag,és a gonosz munkálkodott bennem.Van Isten,én hiszek benne ! Isten megsegített engem.Hosszú szép életet ad nekem,és leheendő feleségemnek is,én erre kérem a jó Istent ! Vigyázzon minden jó emberre,a szüleimre,a testvéremre,és az ő családjára ! Abban egyetértünk,hogy a lelkibéke fontos,pont ennek érdekében töröltem is a facebook regisztrációm ! Jobb nekem kevesebb emberrel tartanom a kapcsolatot.De azok legalább barátok,és jót akarunk egymásnak.Szeretem Istent ! Ő teremtette ezt a világot.(És most egy kicsit a sírás is környékez kicsit, mert volt,hogy embereknek akartam megfelelni,és nem Istennek.)Isten végigkíséri az életemet ! Ámen !
2014. szept. 10. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!