Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki miért nem hisz istenben?

Valaki miért nem hisz istenben?

Figyelt kérdés
Én hiszek, csak szeretném tudni hogy valaki miért nem hisz mert én úgy gondolom hogy minden embernek szüksége van valakire aki meghalgatja és aki őt úgy szereti ahogy van..... Mert isten mindenkit ugyan annyira szeret és nem értem hogy valaki ennek ellenére miért nem hisz benne, miért nem szereti........ 12/L

2014. júl. 24. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sosem értettem minek kell az emberekre ráerőszakolni ezt az Isten dumát, meg egyéb dolgokat. Nem fogom most itt lehordani ezt a témát, mert másnak a hétköznapi életét befolyásolja. Szóval kedves kérdező, egyszerűen azért nem, mert a mai világban a legtöbb ember inkább szkeptikus és a megtapasztaltak alapján, gondolok arra ami most megy ebben az országban, meg az emberek nagy részével, és ha létezne Isten, akkor biztosan nem hagyná, hogy a Gazdagok felemelkedjenek az emberiség 95%-a felé.
2014. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

"minden embernek szüksége van valakire aki meghalgatja"

Ennyi erövel beszélhetsz a falnak is, az is meghalgat.

"mert isten mindenkit ugyan annyira szeret"

Csak addig "szeret amíg azt csinálod amit akar. Ha hibázol, addig rád sem néz amíg meg nem bánod a "bűnödet" és bocsánatot nem kérsz tőle. (mint egy durcás óvodás)

Ha valakit szeretek, azt nem kínzom szándékosan, csak azért hogy megnézzem mi sül ki belőle.

Ha van egy macskád(az emberiség), akit szét akar tépni egy kutya(sátán). Mit teszel??

-elviszed onnan a kutyát, ezzel megmented a macskát

-otthagyod a macskát a kutya szájában, hátha ellenáll a kísértésnek hogy széttépjék.

2014. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Sajnos léteznek ilyen emberek...csak sajnálni tudom őket.Csak az a kár,hogy nem juthatnak a pokolba.
2014. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyet értek lpatrikl-el.

A további véleményem kicsit hosszú lesz, bocsi.


Egyébként nem tudom elhinni hogy csak úgy teremtett egy komplett világot, mivel kézzelfogható bizonyítékok vannak rá hogy ez nem igaz. Azt még úgy ahogy ki lehet magyarázni, hogy a dinoszauruszokkal mi van, de gondolkodj már... két emberből hogy lett több mint 7 milliárd? Genetikai képtelenség. Ha mindössze két egyed van egy fajból, akkor a testvéreknek egymással kell csinálniuk, ami óriásira növeli a rendellenességek, betegségek stb kockázatát. Ezért nem jó a családon belüli házasság sem. Ha nincs elég friss gén, a faj halálra van ítélve, a kihalófélben lévő fajoknál is sok gondot okoz ez. Az özönvíznél ismét megjelenik ez a probléma, minden fajból csak kettő van azon a bárkán, és ráadásul valami úton-módon nem hal éhen senki. Te ezt elhiszed?


A Bibliától eltekintve, valóban, egy csomó ember úgy érzi szüksége van Istenre, hinni akar benne, és öntudatlanul is keresi a "bizonyítékokat" a létezésére. Akinek ez segít, hát egészségére, engem nem zavar. Egy ideig én is próbáltam hívő lenni, de aztán inkább megoldottam a problémáimat és nem kívánom átadni életem vezetését semmiféle istennek.

Különben minden népnek vannak, voltak istenei/istene, az ember alaptermészetéhez tartozik hogy elgondolkozik rajta, miért van itt, hogy került ide ez az egész mindenség, és valahogy meg kell ezt magyarázni. És meg is tették, nagyon sokszor. Minden nép tök jól megvolt a maga istenével/isteneivel, imádkoztak, áldoztak, és remekül meg tudtak magyarázni mindent a hittel. A mai világban azonban egyre több mindenre jövünk rá, így egyre fogy az olyan dolgok száma, ami "misztikus" magyarázatra szorul. Régen ha jött a hurrikán azt mondták valami bűnös dolog van itt, Isten eltörli (pl Kolumbuszt emiatt börtönözték be). Ma ha jön a hurrikán és tudjuk, hogy ez egy természetes légköri jelenség.

Így a hit egyre inkább elveszti szerepét és értelmét. Már többnyire csak az maradt hogy az embereknek kell valaki akiről úgy hiszik, mindig szereti őket. Meg vannak akik inkább átadják az életük irányítását, és így biztosak benne hogy amit tesznek az jó. Sokan nem tudják mit kezdjenek az életükkel, így hisznek benne hogy Istennek van vele terve.


Hát, én nem hiszek ezekben, mert nagyon jól tudom hogy mit akarok elérni az életemmel, tudom miért élek, van saját erkölcsi értékrendem és tudom mi helyes és mi nem. Nincs szükségem ehhez semmiféle isteni lényre, aki megmondja nekem.


14/L

2014. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ti, eretnekek! :) nem tettétek még fel magatoknak a kérdést: ki teremtett bennünket és a világot?

Isten létezik, és aki nem hiszi el, gondolkodjon el ezen

2015. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!