Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem bírok haladni...

Egyszerűen nem bírok haladni a Jókai Mór: Kőszívű ember fiaival. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok, 7.-be megyek és három kötelezőt adtak föl:

Shakespeare: Szentivánéji álom, Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője és a "Kőszívűt".

Az első kettőt kiolvastam, de Jókai Mór könyvével egyszerűen képtelen vagyok haladni. Nem nagyon értem a szöveget, nagyon unalmas, nem nekem való, pedig el kéne olvasni, főleg úgy hogy most új suliba megyek, mert felvételiztem. Mit csináljak?

Kérlek segítsetek, írjatok nekem tanácsokat...



2014. aug. 15. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

nem vagy vele egyedul:


[link]

2014. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 11.-es vagyok, még sosem olvastam el egyetlen kötelező olvasmány sem, tudom ezzel nem segítek meg lehet hogy lepontoztok de komolyan nem olvastam el semmit.

Pedig nem vagyok rossz tanuló 4,2-es volt az átlagon mindig ezen se javítani se rontani nem tudtam esetleg egy tizedet.

Nálunk mindig megbeszéljük a kötelező olvasmányokat szóval mindig kiderül hogy miről van szó és mindig elolvasom az összefoglalóját ami fent van a neten és mindig jól sikerül legtöbbször ötös lett de voltak négyesek is.

Persze tudom hogy alapvető műveltség de végül is én is tudom hogy mi van benne, emelt érettségizni magyarból meg nem fogok.

Mindig vannak olyan könyvek amik lekötnek és inkább azokat olvasom :/

17/L

2014. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Hát nem tudom lehet, hogy csak beleolvasok a fejezetekbe és megnézem a tartalmát. Ha egyszer nem bírok vele haladni:)

2014. aug. 16. 14:17
 4/4 anonim válasza:
Azért próbáld el olvasni legalább a könyvet egyszer mert lehet hogy valamikor értségi tétel lesz és akkor nagy előnyöd származhat belőle mert lesz az olvasmányról fogalmad csak átismétled és annyi mert ha legutoljára hagyod lehet hogy nem egy olvasmányod lesz az érettségire hanem több amúgy nagyon jó könyv Jókai Mór-nak egy nagyszerű regénye Itt a tartalom : [link] Hajra lányka légy ugye.
2014. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!