Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Mindent szabad a világon,...

"Mindent szabad a világon, ami másnak nem árt. "?

Figyelt kérdés
Egy oldalban ezt hogy lehetne kifejteni?

2014. nov. 27. 22:02
 1/5 anonim válasza:
Szerintem kezd el boncolgatni azt, hogy miért fontos az, hogy ne ártsunk másoknak, a külömböző kultúrákban mi számít már bántásnak, meg hasonló dolgokat. Remélem segítettem valamennyit:)
2014. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én meghatározásom szerint:


A liberális gondolkodás egyik alapelve, hogy az én szabadságjogom addig tart, ahol másoké kezdődik. Más szavakkal, nem szabad ártani.

Vagy ahogyan a német megfogalmazza: Élni, és élni hagyni.

Nem szabad sem a tetteknek, sem a gondolatoknak önkényes gátat szabni, korlátok közé szorítani. Minden embernek joga van ahhoz, hogy szabadon éljen, dolgozzon, szeressen, cselekedjen, belátása szerint.

Ez minden ember egyenlő előjoga, ezért - bár ez az elv igen tág mozgásteret biztosít - úgy kell élnie vele, hogy figyelemmel legyen mások, az övével azonos mértékű szabadságával.


Hangsúlyozom, ez nem iskolás tankönyvi szöveg, szigorúan csak az én kis összefoglalóm.

2014. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Térj ki pl. arra, hogy ki dönti el, mi árt másnak, ill. honnan lehet tudni, hogy valami árt-e a másiknak!
2014. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek :)
2014. nov. 27. 23:17
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nem akartam példálózni, mert azzal mindig csak baj van. De azért mégis csak.

Itt van a dohányzás kérdése. Ártalmas, de ha te tüdőrákban kimúlni, szíved joga. Nekem meg jogom van a tiszta levegőhöz. Ha egy térben vagyunk, ez a kettő ütközik. Ha rágyújtasz, élsz a te szabadságoddal, de elveszed az enyémet, azaz én nem leszek tiszta levegőben.

2014. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!