Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindig elfáradok tanulás...

Mindig elfáradok tanulás közben, és gyakran elkalandoznak a gondolataim. Hogy tudnék hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés
Sok mindent szeretnék megtanulni nyáron, és időm is elég sok van. Viszont mikor nekiállok tanulni hamar kifáradok, sokszot el is alszom. Mit tegyek?

2015. júl. 9. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A friss levegő nagyon sokat segít, ami nyáron mondjuk picit nehezebb..., de például sokaknak reggel jobban fog az agya, így megpróbálkozhatsz a korai órákban a tanulással. Az is sokat tud segíteni, ha leírod. Én például így "kényszerítem" magam a tanulásra, hogy nem csak olvasgatom, mert akkor én is elkalandozok, hanem írok egy vázlatot az anyagról, másolok. Ez még a későbbiekben átnézés céljára is jól jöhet. Valamint nyáron nem tudom mennyire van rá lehetőséged, vagy úgy egyáltalán, de nekem az is sokat segít, ha a tanulás végén valaki kikérdez, vagy legalábbis meghallgat, de mondjuk ez működik egyedül is, hangosan megpróbálod felmondani, mintha felelnél, így rájössz, hogy mit tudsz ténylegesen és mit nem.:)
2015. júl. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez lehet, hogy kicsit nevetséges de én erre a problémára azt találtam ki, hogy úgy teszek, mintha én lennék a tanár és magyaráznám az anyagot a gyerekeknek, vagy valakinek. :D Magyarán iskolásat játszom, így 24 évesen is még.... :D

Próbáld ki! :)

2015. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csinalhatnal kis kartyakat aminek az egyik felen egy kulcsszo van a masik felen meg minden amit tudni kell rola.


Utolso, ilyet en is szoktam *.*

Meg ha tudom h felelni fogunk akk altalaban becsukom a szemem es elkepzelem mit fog kerdezni a tanar es hogyan. Nagyon jol ismerem a tanarok stilusat ugyh imitalni tudom a helyzetet es igy lelkiekben felkeszulok :D

2015. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!