Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni a könyvíráss...

Tudnátok segíteni a könyvírással pacsolatban?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem1.

1. Milyen programmal lehet a belív tördelést elkészíteni?

2. Hogyan tudnék kész borítót küldeni a kiadónak (mert a könyveken egyben van a borító, gerinc hátla, azt hogy lehet megcsinálni)

3. történelmi témában gondolkozom, de az baj ha pl Angliának találok ki egy királynőt, stb?

4. Olyan oldalakra szeretném majd feltenni mint a WattPad, tudtok ahhoz hasonlót mondani?



Még soha nem írtam semmit ilyet 16/L

Van pár ötletem, de egyik sem egy teljes történet, hogyan tudnék belőle azt kreálni?


JA, és angolul írnám. történelmi témában, ami a kedvencem, csak tartok kicsit a kitalált szereplőktől



2015. dec. 12. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tördelés egy szakma, régen rossz, ha alapvető dolgokat kérdez az, aki műveli.

A legáltalánosabban használt tördelőprogram A QuarkXpress, szintén gyakorik az Adobe Indesign

Az összes oldalszám (beleértve a címnegyedet, a könyv utolsó lapján lévő kolofont is) legyen 16-tal osztható.

Ha a könyv képekkel illusztrál, s van köztük kifutó (kiér a lap széléig), legyen rajta 3-5 mm túltöltés.

A felhasznált képek Euroscale II CMYK legyen, 300 dpi felbontásban.

Ragasztókötésnél figyelembe kell venni, hogy nehéz teljesen szétnyitni a lapokat, a belső margót ezért kellően nagyra kell méretezni.

A nyomdának pdf-et küldj.


Borító:

Hacsak nem teljesen fehér lapon van szöveg és kép, akkor szintén kell 3-5 mm túltöltés.

A gerinc vastagsága függ a terjedelemtől és a papírtól. Méretet célszerű a nyomdától kérni.

Kemény táblás kötésnél a tábla mérete minden irányban legyen nagyobb 1,5-2 mm-el, mint a belív.

Kemény táblás kötésnél nem csak az oldalak és a papír vastagságával kell számolni, hanem az ívelt alakkal, s az ereszre veréssel is.


Tartalmi dolgokban nem tudok tanácsot adni, csak technikaiban.

Van jó sok pénzed?

2015. dec. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom

nincs penzem nem akarom kiadni a konyvet

2015. dec. 13. 08:45
 3/6 Acvarius válasza:

Sokan irnak blogot, es ott irjak le a tortenetuket.

Szereplok miatt meg ne aggodj. Valasztasz egy szigetet pl.: Kola ,es annak van egy kiralynoje ,kit Angelinanak hivnak...Senki nem kothet bele.

2015. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Adobe InDesign egy kiadványszerkesztő program, a nyomdai dolgokat ott el tudod intézni, de a programot tudatosan használni már egy fél szakma. A borítót pedig úgy tudod elküldeni a kiadónak, hogy felveszed vele a kapcsolatot, és megbeszéled vele.


Szerintem konkrét országok történelmét ne bolygasd, vagy egy igazi agol királynőpről írj, vagy pedig ne csak az uralkodó, hanem az ország is legyen részben/egészben fiktív (pl.: "Angolország" Anglia közeli szomszédja). :-)

2015. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
55%

Ha szeretnél könyvbörítot tervezni illetve érdekel a tördelés, akkor: tervezőgrafikai dolgok után kell olvasni, ill. tanulni. Én már sok éve tanulom a tervezőgrafikát, illetve blogom is van ahová történeteket rakok fel, első elindulásnak nem rossz a bolg sem. Pl: gportal.hu - én itt kezdtem el az írásokat még 14 évesen, ide töltögettem fel mindent. Regisztrálsz, csinálsz egy általad kreált weboldalt pl: valami.gportal.hu és ott az oldal amit lehet szerkeszteni írásokat rárakni, és a fejléc megtervezésében használhatsz photoshopot. Amúgy, itt nem említették, ha jól olvastam, Photoshopban készíted el a könyvborító grafikáját, amit ctrl -n -el egy új ajzlapot inidassz el és ott tudod megadni neki a 300 DPI-s felbontást.

:)

Lehet, egy kicsit össze vissza írtam, de a lényeg, hogy a nyomda nem fogad 300 DPI-nél kissebb felbontást. Tapasztalataim szerint.


Üdv :)

2016. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, de szinte biztos hogy kiadni nem fogom, csak online feltölteni Wattpadra
2016. jan. 10. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!