Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen telefont vegyek?...

VSzabolcs kérdése:

Milyen telefont vegyek? Android vagy Windows

Figyelt kérdés
Telefon vásárlás elött vagyok, Android vs Windows phone? (Ios-ra nincs pénzem)max 40000Ft-ig milyen telefonokat ajánlanátok? (Márka+név)

2016. márc. 6. 20:16
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
64%
windows sokkal jobb, nekem most egy Microsoft lumia 532 esem van
2016. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

40-ért kapsz olyan Androidos telefont ami már elfogadható, mint pl :


- Lg Spirit H420

- Lg Magna H500F

- Motorola Moto G2 XT 1072 LTE+4G

(Itt jegyezném meg hogy nekem is Motorolám van, csak nekem az XT1068-as, LTE és 4G mentes egyel régebbi változat, de ugyanúgy a G2, és fantasztikus, a nem telemocskolt Androiddal úgy fut ahogyan egy hasonló hardverű Samsung sosem fog alapjáraton.)


40-ért kapsz olyan Windows-os telefont ami már elfogadható, mint pl :


- Microsoft Lumia 640, szerintem ez az egyetlen ami szóba jöhet.



---Linkek---


Windows Phone

[link]


Androidos telefon

[link]



Az egész kommentemet az árukeresőre alapoztam, innen is válogattam. Szerintem ezek jöhetnek szóba, legalábbis ha nekem ilyen keretem lenne, ezekben gondolkoznék.


Ha androidot vennék, ismét megvenném a Motorolát, mivel nem csalódtam benne. Az LG-vel sok embernek problémája van, viszont szerintem alaptalan. Ha pedig Windows Phone-t vennék (Jártas vagyok ebben is, kicsit csalódás volt számomra, nehéz lenne rávenni hogy ismét azt vegyek, mivel nekem az 520-am konkrétan egyik percről a másikra kiégette magát, a szerviz igaz megcsinálta, viszont utána meg laggolt a rendszer, a billentyűzet nem úgy érzékelt ahogy kellett volna, random újraindult...lehetséges hogy csak pont egy hibás darabot fogtam ki, nem baj, nehéz lenne rávenni...viszont kamera miatt megérné.) ...akkor egyértelműen a 640-nél maradnék.



Remélem segített a kommentem, ha kérdésed van akkor írj nyugodtan.

2016. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Szia.


640 az nagyon jó választás lenne. Esetleg lumia 550.


Nekem 730-as telefonom van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Október óta van meg, azóta 7 alkalommal fagyott le, ebből 1 olyan volt, amikor akksit kellett kiszedni, a többinél, 5-6 mp után hozta az eredményeket. Persze vannak kisebb hibái a windows 8.1-nek, de a windows 10 már sokat javít a helyzeten. pl az én nokiámon a beállításoknál nincs sorrend, minden össze vissza van. (wifi legfelül, gyereksarok alatta, kapcsolódási módok(pl USB) alul) Ezt egyes telefonokon mint pl a 640-es már így van megcsinálva, pedig azon is windows phone 8.1 fut. :? Na nem baj. Aztán nekem még problémám az is, hogy felül csak "4 opció" elérhető, és nem lehet úgy legörgetni mint az androidnál. persze ezt a win10 már megoldotta. A GPS-sel volt régen olyan baj, hogy elindultál, megtalált, de a nyíl nem mozgott veled, hanem úgy maradt. De nem fagyott meg ilyenek, hanem szimplán bugos volt. Ezt Januárban javították szoftveresen, mert kiadtak egy frissítést. Ezek mind-mind apróbb kisebb hibák, amelyek inkább egy kicsit kellemetlenek, mintsem olyanok, amitől néha földhöz bírná vágni a telefonját az ember. Windows-t ajánlom, nem omlik össze, iOS után a legjobban optimalizált rendszer. Android meg naponta frissíti az alkalmazásait. A wp meg kb 2 havonta egyszer.

2016. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha max netezeésre vagy zenehallgatásra használnám akkor Windows phone lenne a jó?
2016. márc. 12. 15:40
 5/37 anonim ***** válasza:

Lumia 550 (edigitálnál most nagyon jó áron van: [link] )

Lumia 640

Lumia 535

2016. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2016. márc. 12. 16:07
 7/37 anonim ***** válasza:

netezésre bőven elég meg zenehallgatásra, de több is van bennük. Én nagyon szeretem. Ha windows phone-t veszel, akkor ajándékba kapsz 10 GB tárhelyet az alap 5 GB mellé onedrive-on. Onedrive: Felhőszolgáltatása a microsoft-nak. Amit felraksz a felhőbe, azt akár gépen is elérheted. Ha a telefonodon elveszlenek az adatok, de a felhőben megvannak, akkor a felhőről le tudod szinkronizálni. A lényege az egésznek, az egységes platform. Gépen windows 10, telefonon windows 10, játékkonzolon is windows 10. PL ha a gépeden és a telefonodon is windows 10 van/lesz/lenne, akkor tudsz olyat, hogy a gépnek odamondod angoul, hogy "Hey Cortana! Remind Me to take picture when I'm arrived to my destination" (Hé Cortana. Emlékeztess engem, hogy csináljak egy képet, amint hazaértem.) Na ilyenkor engedélyezni kell a telefonodon a helymeghatározást, meg a wifit, amíg a cortana átküldi telóra az utasítást a gépről, és amint megérkezel a célodhoz a kortana, elkezdi rezegtetni a telefonodat, meg üzenetet ad, hogy készíts képet meg ilyenek.....


Csak sajnos angolul van még.

2016. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:

Ha tényleg csak ezekért kéne mobil , akkor Wépé helyett szerezz egy utolsó generációs butatelefont , sokkal kevesebb összegből kijön , jóval később merül le az akkuja és kb mindent tud amit a wp , merthogy böngészni opera minivel ezeken is lehet , van fb app , zenelejátszó stb. Wp-re is kb ennyi alkalmazás van (még normális böngésző sincs) csak sokkal többet perkálsz érte.


Ha okostelefont akarsz felejtsd el a wépét , bármennyien is istenítik a semmiért :>

2016. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

kedves utolsó neked nincs lumiád?


Csaxszólok, hogy 3-4 féle különböző böngésző van rá, de ha keresnék találnék többet is. Internet Explorer van a wp-n nekem kellemes csalódás volt. Nem fagy be, és gyors. És még mielőtt mindenki panaszkodna, hogy "Fúúj Internet Explorer". Igen! Nekem is ez volt az első gondolatom. Kipróbáltam, csalódtam! Kellemesen. Nem fagy, és nem szaggat! Ott van még az Opera Mini, Google Chrome... ezek is nagyon jók.


Utolsó generációs butatelefon? melyikre gondolsz? Kb mindenhol olcsó androidosok vannak. Android meg naponta frissíti az appokat, megtelik tőle a memória....

Persze ezeket le lehet tiltani, de akkor valszeg előjönnek a gondok, hogyha használnád akkor frissíteni kell és a többi..... :(


A WP sokkal átláthatóbb, minden ki van írva nagy betűkkel...


Próbálj ki egy lumia 640-et meg egy hozzá egyértékben lévő androidot és döntsd el.


Ui: Lumia 730-as telefonom kamerája veri a z1 compact kameráját! ;)

2016. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Nos. Ha tényleg csak a netezésre, és zenehallgatásra kell, akkor maradhat a Windows Phone. :D
2016. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!