Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti miken szoktatok gondolkodni...

Ti miken szoktatok gondolkodni? Hogyan gondolkodjak pozitívabban?

Figyelt kérdés

Mostanában többször is eszembe jutott hogy vajon mások mikről szoktak gondolkodni.

Az a baj nálam, hogy túl sokat gondolkodok minden apróságon, ha egyedül vagyok és unatkozok, lefekvés előtt, evés közben, buszon szinte mindig, ha nincs mellettem senki hogy lekössön.De néha akkor sem tudom megállni ha épp beszélek valakivel, elkalandoznak a gondolataim, ugyanígy órákon is, és ez a két dolog nagyon zavar mert ha túl sok minden jár a fejemben akkor egyszerűen semmire/senkire nem tudok hosszabb ideig koncentrálni.

Amit még észrevettem hogy ha engedem elkalandozni a gondolataimat akkor általában az lesz a vége hogy elrontom vele a kedvem.Például nemrég nyaralni voltunk és amíg csináltunk valamit, programokat szerveztünk vagy akár csak beszélgettünk akkor minden rendben volt, egész héten vidám és energikus voltam.

Viszont elég volt egy kocsiút hazafelé hogy elrontsam a saját kedvem.

Általában könyvekről szoktam gondolkodni(hatalmas könyvmoly vagyok),de a baj az hogy sokszor nem is a boldogabb részek jutnak eszembe hanem pont hogy a szomorkásabbak vagy félbehagyottak, és ezeket addig gondolom túl képzeletben hogy van,hogy a kedvemet is elrontom vele.

Persze szoktam másról is gondolkodni, emberekről, barátaimról, családomról, meg hasonlókról, de az olyan témák amik másokat biztos foglalkoztatnak nem maradnak meg a fejemben sokáig.Például visszafele úton is amikor próbáltam elterelni a gondolataimat a könyvekről, és azon gondolkodtam hogy amikor találkozunk másnap barátnőmmel mit csináljunk, milyen programok legyenek, de annyira unalmasnak éreztem ilyeneken agyalni hogy pár percig bírtam összesenxD Pedig másnak biztos nem találná unalmasnak, sőt, lehet hogx pont az a normális.

Meg azt veszem észre mostanában hogy olyan dolgokról gondolkodok amikről biztosan nem kéne.Mondjuk láttam hogy előttem valaki a kuka mellé dobja a szemetet és elkezdett azon járni az agyam hogy ha az emberek ennyire nem foglalkoznak a környezetükkel akkor mi lesz évek, évtizedek múlva, hogy fognak felnőni a gyerekeim meg hasonlók.Bezzeg az ilyen nem épp vidám témákon sokáig tudok gondolkodni, elég sokáig ahhoz, hogy lerontsam a kedvem:/

Mit csináljak hogy pozitívabb, vidámabb dolgokon gondolkodjak?

Ti mikről szoktatok gondolkodni?:D

17/l



2016. júl. 12. 09:18
 1/2 Bonnie2019 válasza:

Szerintem túl sok minden van a fejedben. :)

Mondd el valakinek, aki közel áll hozzád, és mindig számíthatsz rá, megért stb, hogy min gondolkodol. Ez lehet valamelyik családtagod vagy a legjobb barátod. Mondj el neki mindent, amin agyalni szoktál, ami eszedbe jut, és minden gondod-bajod. Lehet, hogy szükséged lenne, egy kiadós lelkizésre, vagy a gondjait megoldására.

Ha pedig még mindig baj lenne, akkor koncentrációs problémáid vannak. :)

2016. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem tudom kivel megbeszélni.A legjobb barátnőmet akivel mindent megosztottam 2 éve vesztettem el, most csak "haverjaim" vannak, nem igazán tudnék lelkizni velük.

A szüleimmel nem valami jó a kapcsolatom, talán a nővéremmel tudnám megosztani, de nem tudom hogy mit.Persze, sokminden jár a fejemben, és neki el is szoktam mondani nagy részét.Nem tudom mi olyan jár a fejembem amit megoszthatnék vele:D (mert nem akarok mindent megosztani, mimdig is zárkózottabb voltam, nem szeretem minden gondolatomat kiadni magamból)

És azon hogy lehetne segíteni?:/

2016. júl. 12. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!