Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyógyszerész vagy jogász-közga...

Gyógyszerész vagy jogász-közgazdász legyek?

Figyelt kérdés

2018-ban, azaz két év múlva érettségizem és nem tudom eldönteni, hogy jogász (illetve utána közgazdász) szakra menjek-e, vagy gyógyszerész szakra. Felsorakoztattam érveket és ellenérveket is.

Gyógyszerész érvek:

- Lenne biztos állásom, mivel egy családtagomnak van gyógyszertára és hozzá mehetnék dolgozni (de ha nem ott dolgoznék, akkor is biztos lenne hol dolgozzak, mivel a gyógyszerész hiányszakma)

- Versenyképes fizetésem lenne

- Patikusként nem kellene sokat dolgozzak

- Mivel nem kellene sokat dolgozzak, mellette csinálhatnám akár hobbi szinten azt, amit szeretek (közéleti, politikai szereplés helyi, megyei szinten)

Ellenérvek:

- Nem azt csinálnám, amit szeretek

- A családtagom patikája egy Békés megyei kétezres faluban van, itt kellene dolgozzak

Jogász érvek:

- Azt csinálnám, amit szeretek

- Több lehetőségem volna politikai, közéleti szereplésre

Jogász ellenérvek:

- Nem biztos, hogy el tudnék helyezkedni és nem biztos, hogy jó fizetésem lenne

- Mivel a jogász-közgazdász párosításra nagyobb igény van, ezért a közgazdászt is el szeretném végezni (levelezőn), ez plusz 4 év tanulás és a közgazdász egyetemért fizetni is kell, amit nem biztos, hogy ki tudnék fizetni


Ettől függetlenül, nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam inkább. Jó vagyok matematikából, történelemből, kémiából és biológiából is, mielőtt még valaki ezt kérdezné. Szerintetek, mi legyen? +1 kérdés: Gyógyszerészként lenne rá lehetőségem, hogy később akár nem-főállású politikus is lehessek (úgy értem pl. megyei közgyűlési tag, társadalmi megbízatású alpolgármester/polgármester, stb.)? Most pedig nem arra vagyok kíváncsi, hogy a politikussághoz meg is kell választanti magam, mert azt tudom. Csupán arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e vajon gyógyszerészek a magyar politikai életbe akár önkormányzati szinten is és hogy nekem milyen esélyeim volnának (eltekintve most attól, hogy az embernek úgy általában milyen esélyei vannak politikusként)?


Komoly válaszokat kérnék! Előre is köszönöm! :)


Szép napot mindenkinek!


2016. júl. 16. 15:14
 1/5 anonim válasza:
15%
Központifűtés és gázhálózat renszer szerelő legyél.
2016. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rigómező válasza:
100%
Hát igen, az élet nehéz kérdései.....most leszek 10.-es még csak, de régebben én is gondolkodtam a jogi pályán, viszont ismertség nélkül én is úgy tudom, hogy szinte lehetetlen elhelyezkedni, történelemet szerettem, de a tanár megutáltatta velem, meg amúgy is nyelvi osztályban vagyok, így gobdolkodtam többször is ezen a pályán....de végül lemondtam róla. Aztán jött a gyógyszerészet utáni érdeklődésem, sosem gondoltam volna, hogy érdekelni fog, mivel nincs kémiás agyam, meg általánosban sem voltam érte oda, viszont most gimiben nagyon megszerettem, a nagyon jó tanáromnak is köszönhetően. Jövőre jön be a biológia, amit már nagyon várok, mindig is imádtam! Szóval inkább sokkal több erőt belefektetek a kémiába, és választom a gyógyszerészetet, mert az számomra sokkal érdekesebbnek tűnik, mint a jog+ gyógyszerészként biztos az állandó munka és a jó fizetés!😊 Én a gyógyszerészt javasolnám, de neked kell döntened!😊 Az emelt kémia és biológia érettségitől meg előre félek, mert nyilván sokkal könnyebb egy történelem emelt...szóval, remélem sikerülni fog választanod, és valamit segítettem! Sok sikert!
2016. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon remélem, hogy ilyen mint te nem jön majd a gytk-ra. Nézd, ha ennyire a politikai-jogi karrier vonz, akkor csináld azt, ha jó vagy benne, akkor meg fogsz tudni belőle élni.
2017. nov. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnyugtatlak, nem a GYTK-ra esett a választásom. :)
2017. nov. 11. 22:22
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom itt vagy e még, de ha igen, mesélnél, hogy miért döntöttél így, mik az azóta átélt tapasztalataid? Elégedett vagy? Érdekelne a "sorsod" :D

egy harmadéves gyógyszerészhallgató

2019. aug. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!