Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Néha egyik pillanatról a...

Néha egyik pillanatról a másikra olyan érzésem van hogy nem tudom hol vagyok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Na jó ez így elég zavaros, és bár idáig sosem tudtam értelmesen elmagyarázni de most megpróbálom.

Néha van hogy állok valahol, vagy beszélek valakivel/valakikkel, mindegy hogy egyedül vagyok vagy sem, mindkét esetben előfordult már.

Szóval az egyik pillanatban csinálom amit addig csináltam, aztán egyik percről a másikra megcsap egy olyan érzés mintha nem is ott lennék, tisztában vagyok vele hogy hol vagyok és kivel, a memóriámmal semmi baj nincs, zavaros sem leszek, egyszerűen olyan mintha hirtelen kívülálló lennék, vagy csak álmodnék, vagy nem is tudom hogy magyarázzam, talán a legjobban az írja le hogy mintha kívülről látnám az egészet. Azt hittem az agyrázkódásom miatt van ami pár éve volt, mert ott is hasonló érzésem volt csak erősebb, és úgy gondoltam ez valami utóhatás. Meg nem olyan gyakori, talán tömegben meg boltokban gyakrabban fordul elő, de ugyanígy otthon is volt már vagy a suliban, vagy épp buszmegállóban. De például nem érzek ilyet naponta vagy hetente.

Aztán nagyjából fél éve emlékszem a barátnőm is ugyanerről számolt be (beszélgettünk aztán furcsa lett az arckifejezése én meg rákérdeztem és elmondta), azt hittem leesik az állam, nem hittem hogy más is tapasztalt már ilyet. Mondta hogy nem először érezte már ezt, nem is tudta értelmesen körülírni ő sem de egyből tudtam miről beszél.

Most meg a tesómmal sütöttem a konyhában, elfogott megint ez az érzés, mire 5 percre rá ő is olyan furcsa volt, megkérdezte hogy "Ugye most itt vagyok?" (Tudom így kimondva idétlenül hangzik, de ő még kicsi, és így nem félt kimondani azt a kérdést ami ilyenkor nekem is az első ami eszembe jut csak ha kicsúszna a számon elég hülyén néznének rám.) Megkértem hogy írja körül mit érez, és dettó ugyanaz volt ami nekem és a barátnőmnek! Ráadásul neki sem ez az első alkalom. Szóval gondoltam rákérdezek itt is hátha nem néztek hülyének, és ezek után már reménykedek benne hogy itt is vannak olyanok akik tapasztaltak már ilyet.

Mi okozhatja? Volt egy furcsa észrevételem, mindkét esetnél, amikor a barátnőm meg a tesóm elmondta ezt nekem, engem is elfogott ez az érzés nem sokkal előttük. És mindkét esetben elég gyér volt a világítás, az egyikőjükkel az utcán voltunk és már sötét volt, csak halványan égett az utcai lámpa, a másikkal a konyhában voltam ahol gyenge kékes fényű ledlámpa van. Lehet hogy a világítás is okozhatja?

Meg nálam általában a tömeg szokta még (utca, boltok).

Ti mit gondoltok? És veletek is előfordult már?

Arra gondoltam hogy lehet gyakori dolog csak senki nem beszél róla mert félnek hogy hülyének nézik őket, mint ahogy mi hárman is jártunk:D

17/l



2017. jan. 2. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nyugi nem hiszem hogy bármi baj lenne, én nem nézlek őrültnek mer én is láttam egy-két dolgot, ilyenek vannak.

Szerintem ez nem gond, el mondhatod magadról hogy ilyet is tudsz.😃

2017. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!