Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi arról,hogy mennyi az ideális korkülönbség nő és férfi között
2018. aug. 20. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Max. 2-3 év.
2018. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nőként nem lennék olyannal aki fiatalabb 2 évvel vagy idősebb öt évvel. ennyi az ideál részemről.
2018. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp a férfi legyen az idősebb, hogy mennyivel, az már részletkérdés.
2018. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nálam a barátnőm 1 évvel idősebb nálam és mivan abba ? Egyébként 3-4 év de mindenkinek magának kell tudnia hogy mekkora kor igényt tudna magának tartani egy kapcsolatba legyen itt szó férfiről és nőről
2018. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
25F vagyok és a 25 évvel idősebb kolléganőm flörtöl velem amikor lehetősége van, testbeszédből láthatja, hogy még tapasztalatlan vagyok e téren?
2018. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire ismeri a testbeszéd nyelveit
2018. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:

Szellemi érettségtől is függ. Lehet, hogy egy adott 30 és egy adott 40 éves ember sokkal közelebb áll egymáshoz, mint egy 33 és egy 37 éves. Az embernek más életkorban mások a prioritásai, céljai, az értékrendje. Ha ez passzol, akkor oké. Ha nem, akkor az problémák forrása lehet.


Fiatalabb korban általában az ideális az, ha a férfi idősebb néhány – 2-3 – évvel. Idősebb korban nyilván nagyobb eltérésnek sincs különösebb jelentősége. De ez úgy a nagy átlag. Lehet egy kapcsolat ideális akkor is, ha a korkülönbség nem ideális. Illetve attól, hogy a korkülönbség ideális, a kapcsolat korántsem biztos, hogy az lesz.


Külön kérdés, hogy mekkora az a korkülönbség, ami még elfogadható. Erre egy ismert ökölszabály, hogy mindkét félre igaz legyen, hogy az életkorának a fele, plusz hét évnél idősebb legyen a párja.

18 éves esetén ez 16-22 évet,

24 éves esetén ez 19-34 évet,

30 éves esetén ez 22-46 évet,

40 éves esetén ez 27-66 évet,

60 éves esetén ez 37-118 évet jelent.

(A számokból látszik, hogy azért nem a legjobb képlet ez.)

2018. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!