Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik megérzés álmokban?

Létezik megérzés álmokban?

Figyelt kérdés
Én soha nem hittem ilyen dolgokban !!! Egyik nap álmondtam, olyan emberrel akivel 10 éve nem találkoztam, de régen sokat összejártunk, majd másnap kaptam iwiw-en az értesitést meghalt, pont aznap, mikor én álmodtam vele, hát nem tudom mit mondjak, azota is felkavaro dolog bennem :( Nektek milyen véleménytek van az ilyenröl ? Engem kicsit félelemmel tölt el a dolog mi ez ? Egy kötelék, vagy mi ? Ja és hozzáteszem nagyon joban voltunk, csak 300 km-re elkerült anno tölem.
2008. nov. 3. 20:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
13%

mielőtt elhúznék innen - mert nem vagy kíváncsi a hülyékre - azt még el kell mondanom, hogy amióta pí vizet fogyasztok, már a lúdtalpbetétre sincs szükségem :)

****************

azért azon elgondolkodhatnál, hogy ki is a hülye kettőnk közül... (ideértve persze a többi "velem is megtörtént ilyesmi" sors és eszmetársadat :)

2008. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Bocs de nem tudok mire gondolni, ha nem tetszik a kérdés, akkor nem kell rá válaszolni, amugy én 40 éves vagyok az idén, nem gondolom, hogy szorakozásbol irok hülyeségeket, mint egyesek. Utolag meg bocs ha nem vagy kis hülye.
2008. nov. 4. 10:33
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

most akkor hülyéskedés nélkül:

az a problémám az ilyen jellegű kérdésekkel, hogy óhatatlanul előbújnak ilyenkor a mindenféle természetfölötti izékben hívő monomániások és szórják az igét számolatlanul.

bár, amióta ember az ember, azóta nézi az álmokat kicsit (?) misztikus érzéssel, mert nem tudják az igazi magyarázatot az álomképek keletkezéséről. (ezt még sem tudják teljes mértékben megmagyarázni, de ez nem változtat azn, hogy az álom és a jövő között nincs túl sok összefüggés. véletlenek vannak.

az ember rengeteg mindent összeálmodik, de azokat rögvest el is felejti, azonban, ha véletlenül egy adott álom valamilyen összefüggésbe kerül egy majdani eseménnyel - akkor arra úgy emlékszik, hogy "megálmodtam a jövőt".

biztos vagyok benne, hogy az álmaid 99%- ra nem emlékszel, mert utólag nem nyert semmi jelentőságet, de ha csak egyszer is olyan esemény fordul elő az álmodban, amely később beteljesül, az megmarad az emlékeidben, mint megálmodott jövő.

egy göondolatkísérlet:

vegyél elő száz tiszta lapot, mindegyikre írj fel egy bármilyen mondatot.

holnnapra már egyre sem fogsz emlékezni - kivéve, ha valami olyasmi történik, amelyiket összefüggésbe lehet hozni valamelyik felírásoddal - akkor most jós lettél?

*****************

utólag pedig elnézést kérek a (nem olyan nagyon) kissé goromba hangvételért - nem akartalak bántani, csak előbújt belőlem a kisördög....

2008. nov. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
50%

javítás:

"ezt még MOST sem tudják teljes mértékben megmagyarázni..."

2008. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
23%

az elottem ironak,aki hisz az almokba az biztosan tobb almara emlekszik mint 1%..

en sokat olvastam az almokrol,egyes alomfejtok azt mondtak h,az almok altalaban a tudatalatti vagyaink megjelenese

Medard Boss azomban azt mondta,h az alom az olyan mint a tukor,tehat minden ember a sajat almat dolgozza ki,mert csak o tudja a pici reszletekig,h mit uzenhet..ebben az esetben nyilvanos...Betty Bethards azt feltetelezi,hogyha latnoki alomban reszesulunk az monumentalis merteku,bepillantast nyujt az elet egysegebe es megerteni azt..

De ilyen esetet en is tobbszor hallottam,h megalmodta mas halalat illetve vele almodott es az illeto meghalt..

2008. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
44%
Neve is van annak, amit előttem ilyen szépen, hosszan leírtak: úgy hívják, hogy 'matematikai csapda'. Amerikában elég szépen keresett vele valaki, anno...
2008. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
50%
mifele 'matematikai csapda'?
2008. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%

A 'matematikai csapda' arról szól, hogy az ilyen véletlen egybeeséseket megjegyzed - míg, ha nem esik egybe akár 100 - azt rögtön elfelejted.

Amerikában csinálta azt meg valaki, hogy levelet küldött 100 embernek. 50 levél arról szólt, hogy a következő héten egy adott részvény emelkedni fog. A másik 50 az ellenkezője. A részvény persze vagy emelkedett, vagy süllyedt... a következő héten már csak 50 embernek ment a levél. Aztán már csak 25-nek. Aztán, egy hét múlva újabb levél ment, 12 embernek: 'Tisztelt Uram/Hölgyem: amint látja, 3 héten keresztül hibátlanul megmondtam Önnek az árfolyamok alakulását. Ha a továbbiakban igénybe kívánja venni a szolgáltatásomat, legyen szíves egy XXX összeget küldeni...'

200 levél áráért egészen tisztességes pénzt kapott. Persze a következő héten még mindig ment levél, 6 embernek, aztán 3-nak... és lehet ám előleget is kérni, a jövőbeni szolgáltatásokra.

Amelyek nem lesznek. Mert az ilyen 'megérzések' nem működnek.

És SEMMIT nem kellett tudnia a tőzsdéről!

2008. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
59%

sztem az almok jelenteset nem lehet evvel osszehasonlitani...,ez az en velemenyem..en hiszem,h az almoknak van vmi jelentesuk..

probald ki ha egy nap mind 1 dolog jar az eszedbe es este is azzal a gondolattal fekszel le azzal almodsz es talan ha jol ertelmezed az amodat akkor az megoldas is lehet..persze nem minden esetben sikerul es ezt nem en talaltam ki termeszetesen

aki hiszi annak bevall s aki nem annak nehezebben

2008. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
100%
Létezik!!!! Fél évig visszatérő álmom volt egy férfivel, holott párkapcsolatban éltem. Lelkiismeretfurdalásom volt, hogy miért álmodok mással és nem értettem az egészet, mert szinte nem is ismertem az illetőt, 1-2 szót váltottunk csak. Aztán telt-múlt az idő és minden előjel nélkül egyszer hozzámlépett a férfi és viccesen elmesélte, hogy fél éve velem álmodik szinte minden éjjel. Elámultam és bevallottam neki, hogy én is :) Ma már Ő az én párom!!!
2008. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!