Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szétpakolták egy boltban a...

Szétpakolták egy boltban a táskámat? Mert sípolt a kapu. Milyen jogaim vannak ilyen esetben? Vagy ez normális és muszáj elviselni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Drogériában vásároltam és miután fizettem besípolt a kapu. Soha nem loptam semmit. Azonnal megjelent egy eladó és biztonsági őr. A vásárolt dolgok még a kezemben voltak a számlával azokat megnézték. Majd kipakoltattak. Iszonyú megalázó volt. A neszeszeremet is szétnyitották amiből kiesett a tamponom meg benne volt a tisztasági betétem. Az emberek meg mind bámultak mintha egy tolvaj lennék. Nagyon rossz élmény volt. Végül nem derült ki miért sípolt a kapu. Többször átsétáltattak rajta egyszer sípolt, következőre nem. Lehet rosszul működött. Végül elengedtek. Joguk volt ehhez egyáltalán? Nem voltam felkészülve egy ilyen helyzetre így tűrtem ezt az egészet, de nagyon felháborított. Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Hogy lehet ezt elkerülni? El lehet egyáltalán? A biltok be vabnak kamerázva. Nem azt kéne megnézniük ilyenkor?

#feltartóztatás #Emberijogok? Megalázás #táskakipakolás
2019. jún. 8. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Joga van belenézni vagy kipakoltatni. A cuccaidhoz viszont nem érhet hozzá. Mint ahogyan jogod van az emberi méltósághoz, így az sem szabályos, hogy mindeni előtt történt. Külön helyiségbe kell kísérni ilyenkor az illetőt.
2019. jún. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi méltóság megőrzése még akkor is elvárás, ha az összes cucc lopott. Tehát egy tolvajt sem hozhatnának megalázó helyzetbe.

Egy ombucmanó határozat (?) alapján a szúrópróbaszerű ellenőrzés is tilos (ez nem kötelező, csak ajánlás). Hogy lett-e belőle paragrafus, nem tudom.

De ha a biztonsági őr megállít, csak úgy, akkor KELL, hogy találjon is valamit. Ha nem feljelenthető.

A kapu sípolása viszont a sejtésnél több.

Az már elég alap ahhoz, hogy ellenőrizzenek.

Ezzel nem is lenne különösebb baj, de a magyarok többsége túl könnyen ítélkezik, kirekeszt. Teljesen mindegy, hogy miért sípol a kapu, neki mesélhetnek, hogy rossz, hogy téves. Elkönyveli úgy, hogy nem volt az véletlen.

Szinte minden vásárlásom során tapasztalok olyant, hogy sípol a kapu. Vagy nálam, vagy másoknál.

A pénztárosok eddig mindig odaszóltak, hogy menjen tovább a vevő nyugodtan. A biztonságiak is tudják, hogy egyes esetekben a lopásvédő aktív marad. Kellemetlen.

Ha szükségét látod, írd be a vásárlók könyvébe, vagy fordulj békéltető testülethez.

De az a legjobb, ha túllépsz ezen.


***

Ez az rész miatt biztosan le leszek pontozva.

Bécs:

a pénztárnál fizetés közben:

– Taschen Control.

– Warum?

– nur…

Ja, ha csak, akkor

– ales storno.


És minden okvetetlenkedés nélkül visszakaptam a már átadott összeget, a cucc ott maradt a szalagon.

Budapest:

– Kérem, itt valami nem stimmel. Miért lett ilyen magas a számla?

– Mi van Rózsikám?

– Az úr nem akar fizetni?

Rózsika kétszáz kiló, önbizalma és szigorú tekintett hat mázsa.

– Nézi a számlát. Katikám 10 deka helyett tíz kilót számoltál.

És mi történt?

„Kidolgozták” a kasszából. Azaz ott kellett állnom addig, amíg az eltérést el nem tüntették, és csak azután engedtek el. (Nem kaptam vissza a reális összeg után visszajáró pénzt).


Ezt csak azért írom le, mert nálunk alig ismert az ügyfélbarát hozzáállás.

2019. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem loptál, állj el a vásárlástól, és szólj hogy nem mutatod meg, hívjanak rendőrt, megvárod. Egyébként nekem egy időben állandóan bejelzett a Tesco (befelé is), mert az egyik c&a-s pulcsimon nem szedték le a lopásgátlót, csak de aktiválták (ott nem jelzett kifelé).


Az az érdekes, hogy befelé nem jeleztél be, pont az ilyenek miatt szokott lenni a bejáratnál is jelző.

2019. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért megvárni a rendőrt még megalázóbb lett volna. És szerintem nem 5 perc míg kiérnek. Emiatt ott ülni 1 órát és még kellemetlenebb helyzetbe hozni magam? Ha már egy rendőr kutat át még inkább tolavajnak néz mindenki, és addig őriznek a boltban. Ez nem érte volna meg. Mondjuk ha a végén adtak volna valami apró ajándékot és elnézést kérnek azért más lett volna a benyomás. Persze közértben milliószor jártam úgy, hogy más volt a kitett ár és amit beütöttek. Ezt már tudom kezelni. Simán szólok, ha nem adják annyiért akkor nem kérem a terméket. Nem érdekel a sor meg a kelletlen pénztáros sem mert nem az én hibám és unom, hogy folyton átvernek. Egy alkalommal pl. Nem akarták elfogadni az ajandekutalványt mert a pénztáros rosszul tudta, hogy a zsebkendőt is ki lehet fizetni vele. Mondtam, hogy akkor nem kérem. Ő meg közölte, hogy már nem tudja kiütni a gépből. Felvilágosítottam, hogy ez nem az én problémám. Kisétáltam a boltból ő meg üvöltött, hogy állítsanak meg mert a "hölgy fizetés nélkül távozott". Elég komikus jelenet volt miközben az 1 csomag zsebkendő az orra előtt hevert amit nem fizettem ki és mindenki látta. A biztonsági őr is csak nézett ki a fejéből. Ezen már csak röhögni tudtam. Azóta is ott vásárolok, pont lexarom a sok szerencsétlen nyomorékot akik látványosan gyűlölik a munkájukat.
2019. jún. 8. 12:37
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Miért, szerinted mit kellene csinálniuk, ha bejelez a kapu, mindenkit hagyni kisétálni mondván biztos rossz, akkor mi értelme lenne? Sajnos a világ nem tökéletes, bizony vannak, akik lopnak az üzletekben, ezért aztán néha olyan is kerülhet kellemetlen helyzetbe, aki nem teszi. Velem is előfordult a Tesco-ban, hogy bejelzett kifelé, kipakoltam a táskám, egyeztették a blokkal a benne levőket, minden rendben volt, mindenki ment a dolgára, nem dőlt össze a világ. Eszembe nem jutott volna panaszkönyvet kérni azért, mert a biztonsági őr végezte a munkáját.
2019. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Most már nem bírom. Te szegény áldozat, hogy besípolt a kapu és a csúnya biztonsági őr bácsi meg mert állítani és ki merte pakolni a cuccaid. Istenem, hogy átérzem a fájdalmadat. Mily borzalom lehetett.
2019. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó de te normális vagy? Látom, hogy meked xar az élet de ezt ne itt vezesd már le. Ez egy kellemetlen és megalázó helyzet, ráadásul sokakat érintő kérdés. Az oldal pedig kérdés feltevésre szolgál, úgy hogy nem fogom kellemetlenül érezni magam, mert 1. Szeretném tudni a jogaimat. 2. Nem szeretnék mégegyszer ilyen megalázó szituációba kerülni. Persze biztos lopnak a boltokban. De mint írtam ha más lett volna a stílus és elnézést kérnek esetleg valami kárpótlással igyekeznek enyhíteni a helyzetet más lett volna a benyomás és jobban elfogadja az ember. Így nem, hogy közlik, hogy mehetek a végén. Kb. Mint aki lopott csak nem találták meg nála a cuccot. Ha nem tudsz egy kérdésre érdemben válaszolni javaslom foglalkozz a saját problémáiddal. Látszólag van bőven belőle.
2019. jún. 8. 19:02
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
#7 Már ne haragudj, de én egy üzlet tulajdonosa vagyok. Ha a kedves vásárló, akinél besípolt a kapu nem akarja kipakolni a táskáját, akkor vagy kipakolom én, vagy rendőrt hívok. Egyszer egy bácsika nálunk az unokája táskájába pakolta a lopott cuccot. Behívtam az irodába (miután kinn hőbörgött, hogy ő nem tett semmit) és megmutattam neki a felvételeket. Mindjárt kezes bárány lett. Már most tényleg ne haragudj, de én nem fogom azért a kedves vásárlót úgymond futni hagyni, hogy nehogy megbántsam az érzéseit. Nekem ebből károm van. Amiért én megdolgoztam, azt más elveszi. Ha csak egy kicsit is gyanús alak van és nem akar együtt működni, irány a rendőrség. Hiszen nekem van igazam, így a per költségeit is ő állja.
2019. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Csak az a különbség, hogy én soha életemben nem loptam semmit. Az adott esetben sem, nem viselkedtem gyanúsan, nem nézek ki igénytelnül és semmilyen felvétel nem készült rólam mivel nem csináltam semmi törvénybeütközőt. Sőt a boltot támogattam a vásárlásommal! A táskáját pedig TE nem pakolhatod ki senkinek. Mert ahhoz nincs jogod! Max megkérheted, hogy pakolja ki. Ha leszedték volna rólam erővel akkor tuti feljelentést teszek. Az olyan boltos mint te pedig nagyon rosszul jár ha így viselkedik ok nélkül a vásárlóival mert oda tuti nem megy be többet az illető és az ismerősei sem. Ha szerencséd van még nyilvánossagra is hozza, hogy meghurcolták. Ha az én esetemben nézte volna valaki a kamerát akkor a kipakoltatásra sem lett volna szükség. Ennyit erről.
2019. jún. 8. 20:52
 10/15 A kérdező kommentje:
Abban sem vagyok biztos, hogy feltartóztathatsz valakit. Mert nem vagy hatóság! A bkv ellenőr pl. Nem kötelezhet sem az irataid átadására sem nem tartóztathat fel. Max szépen megkérhet, de ha elsétálsz semmit nem tehet ha nincs vele közterületfelügyelő. Nyilván ha van egy bizonyító erejű felvétel az sokat számít de egy sípoló kapu? Hát nem tudom.
2019. jún. 8. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!