Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet kitiltani az...

Miért nem lehet kitiltani az oldalról azokat, akik nem csinálnak mást, csak kalákában lefelé pontoznak másokat? Komolyan mondom, már kedvünk sincs egy komoly választ írni a kérdésre, mert tuti, hogy csupán szórakozásból nyomják a pirosat.

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 10:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

Én a sok provokatív válasz miatt vagyok ki. Elmondom a véleményem, erre belém állnak, hogy milyen hülye vagyok és takarodjak az oldalról.

Pár perce volt egy ilyenem, még privát üzenetet is írt, hogy kussoljak el. Elegem van belőlük, ennyire unalmas az életük, hogy ide járnak fel vitázni? Ha nem tudnak normális választ adni, akkor ne legyen tagja egy olyan közösségnek, amelynek a lényege egymás segítése.

2021. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Ráadásul ezzel még dolgozni sem nagyon kellene, automatikusan mehetne.
2021. jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként nem is kéne ennyire drasztikusan kezdeni.

Bőven elég lenne az, hogy aki többet pontoz le, mint fel (összpontozás számítana, nem csak 30 nap), annak ne számítson a pontozása.

Ezt annyira egyszerű lenne megírni, és olyan hatékony módszer lenne, hogy ihajla.

2021. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
39%

Milyen metódus alspján történjen ez?

Én pl. akkor stoktam lepontozni, ga a kérdés egyértelműen megválaszolhatö, de hülyeséget ír valaki.

Vagy nem a kerdésre felel.

Ha pl. jogról van szó, nekem az bem elfogadható, ha azt írja valaki, hogy a kutya bem foglalkozik vele.

Más a helyzet, ha ugyanebven a témában szubjektív véleményre kíváncsi a kérdező.

A moderatiroknak sterintem kirlátott a lehetőségükbezen a téren.

2021. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Az összpontozás alapján.

Tehát, ha valaki az egész itteni tevékenysége során többet pontoz lefelé, mint felfelé.

Ez azon alapul, hogy az oldalon szerinted a jó vagy a rossz válaszok vannak túlsúlyban?

...tehát akkor a pontozásnak is ezt kellene követnie.

Ha nem teszi, akkor ott a pontozóval van gond.

2021. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek. Szerintem kalákában csinálják, kinéznek maguknak egy-egy válaszolót, és napokon keresztül annak válaszát, válogatás nélkül pontozzák le.

A héten még szinte minden nap erősen mentek lefelé a pontszámaim, pedig már az utóbbi időben direkt olyan válaszokat írtam, amire másoknál 100 %-os volt a pontozás. Engemet akkor is pirosba-pontoztak.

Nem igaz, hogy az ilyen, "kalákás buli" a modiknak nem tűnik fel, és nincs lehetőségük semmit tenni. Komolytalanná válik az egész honlap.

Most mindenkit felpontoztam. Szeretném, ha valami változna ezen a téren, hiszen nem csak egymást segítjük, mi magunk is olvasunk, tanulunk itt új dolgokat...

2021. jan. 17. 11:45
 7/27 anonim ***** válasza:
30%

Tisztelt kérdező!

Hit alapján kéne elfogadnom, amit állítasz, hiszen - a hasonló panaszos, intézkedést elváró álkérdésekhez hasonlóan – nem mutattál be példákat, amelyek mások számára is legalább erősen gyanússá teszik, hogy valóság, és számottevő mértékű, amiről írsz.

Bemutatás híján, csupán gondolkodva, vannak kételyeim a biztos állításoddal kapcsolatban.

Nem láttatod a felhasználóneved, így hogyan tudnak kinézni téged?

Ha ugyanazt válaszoltad, amit előtted már megírtak, miért ne értékelnék nem hasznosnak, józan megfontolás alapján, egymástól független felhasználók? Abban, mi a hasznos, ha megismételsz választ? Jó, olyan előfordul, hogy szűk időszakon belül megjelenik csaknem egyező két válasz, hiszen amíg a válaszablak nyitva van, nem frissíthető az oldal, nem látja, ha közben új válasz jelenik meg, pláne nem látja azt, amivel szinte egyszerre jelenik meg a válasza. Ha te válasz elolvasása után, később írtad ugyanazt, az, szerintem is visszás. Nem kéne tippelni, ha bemutattál volna ilyen példákat is.

Nem érteném azok logikáját, akik, ha tényleg együtt értékelnek, akkor miért „nem hasznos” értékelésben egyeznek meg? Céljuk az értékelésből való pontgyűjtés lehet, egyebet nem tudok elképzelni. Ha a hasznos válaszok vannak túlsúlyban – ez az én tapasztalatom is, az ötös válasz írójával egyezően -, és a többség ezzel párhuzamosan hasznosnak értékeli a hasznos válaszokat, akkor a céljuknak megfelelőbb, ha hasznosnak történő értékeléssel működnek együtt, egyébként gyakran buknának, kisebbségben maradnának. Ráadásul, ehhez nem kell csoportba szerveződni, a kialakult értékeléshez illően csatlakozni egyenként is lehet, szervezéssel való bajmolódás nélkül.

2021. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%

"egyebet nem tudok elképzelni"

Mert te normális ember vagy.

Sajnos tényleg vannak itt olyanok, akiknek a célja a sima lepontozás.

Teljesen függetlenül attól, hogy ez nekik mit jelent.

2021. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Igaz, hogy anonim, de miért gondolod azt, hogy ez a probléma részemről egy kitalált dolog. Egész biztosan másokat is zavar, nem csak engem, + azokat, akik itt most eddig hozzászóltak. Gondolod, hogy azért írtam anonim, mert trollkodok???

Egyébként pedig nem tudtam, hogy ha már indulásnál úgy regisztráltam, hogy ne látszódjon a nick-nevem, hogy azt menet közben lehet váltogatni????


Másrészt, számtalan olyan kérdés van, hogy: ti ezt-azt hogyan főzitek??? És amikor megjelennek a különböző válaszok, akkor is működnek a lepontozások, ezzel azt jelzik, hogy a válaszoló hazudik!!! Miért írna mást, mint ahogyan valóban elkészíti azt az ételt!!


Hogy kalákában csinálják? Próbáld ki, ha egy válaszra pirosat nyomsz, mert nem értesz vele egyet, a korábbi pontértéke csak tizedekkel csökken, nem fordul át rögtön mínuszba!! Tehát több embernek kell ugyanarra az egyébként normális válaszra pirosat nyomni ahhoz, hogy lemínuszolja, a korábban pozitívnak értékelt választ.

Hát ennyit, kedves 7-es!

2021. jan. 17. 14:49
 10/27 A kérdező kommentje:

8-as! Ahogy mondod: azzal szórakoznak, hogy nyomkodják a pirosat! És totál mindegy nekik, hogy az a válasz tartalmilag jó-e vagy nem, egyszerűen az okoz nekik örömet, hogy a másiknak felnyomják a vérnyomását.

Csak arra nem gondolnak, pl. amikor valaki egészségügyi, vagy pl. gyermeknevelési, családi problémákkal kapcsolatban kérdez, és a lepontozók ott is szórakoznak, ezzel igen-igen megnehezítik a kérdező dolgát, sajt problémája megoldásában.

Valamit csak ki tudnának találni a modik, ha valóban érdekük, hogy az oldal valóban jól működjön, és ne csak unatkozó, agyament társaság gyülekezőhelye legyen.

2021. jan. 17. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!