Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet kitiltani az...

Miért nem lehet kitiltani az oldalról azokat, akik nem csinálnak mást, csak kalákában lefelé pontoznak másokat? Komolyan mondom, már kedvünk sincs egy komoly választ írni a kérdésre, mert tuti, hogy csupán szórakozásból nyomják a pirosat.

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 10:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%

"az oldal valóban jól működjön"

Sajnos itt a kattintások számát mérik.

Azt pedig a trollok - RÖVID távon - növelik.

2021. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

┌─ Hogy kalákában csinálják? Próbáld ki, ha egy válaszra pirosat nyomsz, mert nem értesz vele egyet, a korábbi pontértéke csak tizedekkel csökken, nem fordul át rögtön mínuszba!! Tehát több embernek kell ugyanarra az egyébként normális válaszra pirosat nyomni ahhoz, hogy lemínuszolja, a korábban pozitívnak értékelt választ.

Hát ennyit, kedves 7-es!

9/ A kérdező kommentje, 2021. jan.17. 14:49 ─┘


Ha ez a bizonyítékod, ez ismerethiányra utal.


Azt, hogy egy válasz hány értékelést kapott, hogy időrendben milyenek voltak az értékelések (hasznos, félig-meddig-hasznos, nem hasznos), hogy az adott értékelést végzők milyen értékelési százalékúak, meg lehet nézni. Csak rá kell kattintani a megjelent értékelésre: [link] Nem a válasz értékének változásából kell kikövetkeztetni, hogy hányan értékeltek. Pláne nem, tévesen.

Egyetlen új értékeléstől is változhat nagyot a százalék, és többtől is változhat keveset. Ugyanis, az értéket súlyozott átlag számítással határozzák meg, ahol a súlytényező az értékelő értékelési százaléka. Ez sok évvel ezelőtt megjelent: https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__93493-m.. ← Itt az 1-es válasz.

2020. májusától annyi változott, hogy alkalmazzák a jogosultsági szinteket, így lehet, hogy nem az értékelő valódi értékelési százaléka jeleneik meg és számítódik be, hanem a jogosultsági szintje által korlátozott érték.

Nem szükséges elvégeznem az általad ajánlott próbát, mert kiszámolható a dolog. (Pláne nem „nem hasznos” értékelést adva kéne kísérletezni; érdekes, hogy te csak ilyenben tudsz gondolkodni. A változás mértékének kísérletezésére miért nem „hasznos” értékelést ajánlasz?)

Nem kell értékeléssel kísérleteznem, van bőven mások által végzett értékelés.


Például, az általam linkelt képen látszik, hogy erre a kérdésedre adott 4-es válasz 76%-os hasznosságúnak van értékelve.

Az első értékelésre („hasznos” volt, mert zöld) nem jelent meg értékelés, mert az értékelő százalékának összege 80% volt, ami <125%. (Egyetlen értékelés esetén nem jelenhet meg érték.)

A második értékelésre („nem hasznos” volt, mert piros) megjelent 61%.

Ugyanis:

80%+50%=130%, ami eléri a 125%-ot, és

((80*100)+(50*0))/(80+50)=61,5385 → 61 (csak az egész részt jelenítik meg).

A harmadik értékelésre („hasznos”, mert zöld) 76% jelent meg.

Ugyanis:

((80*100)+(83*100)+(50*0))/(80+50+83)=76,5258 → 76 (csak az egész részt jelenítik meg).

Nincs „kaláka”, egyetlen új értékeléstől 15 százalékponttal nőtt a válasz százaléka (61%-ról 76%-ra).


Azt külön nem értem, hogy csupán tizedekkel történő csökkenést te hogyan tapasztalhatsz, amikor csak egész szám jelenik a százalék számértékeként?


A „pontértéke csökken” gondolom, azt jelenti, hogy a százalék csökken. A „lemínuszolás” gondolom, azt jelenti, hogy a korábbi hasznosnak minősülő százalék (50%-100%, zöld kör) lecsökken 50% alá, és így piros körben lesz; ami nem hasznosat jelent.

Ez, az induló értéktől és a csökkenés nagyságától függ.

Ha például, 51% csökken 2 százalékpontot, akkor a nem hasznos (piros körös, 0%-49%) tartományba kerül, mert 49% lesz. De ha egy 92%-osnak értékelt válasz hússzor jobban, 40 százalékponttal csökken, akkor is a hasznos tartományban marad, mert 52% lesz.


A „Családi kapcsolatok” kategóriában elég tiri-tarka az értékelés, és mint mindenütt, ott is van lecsengés; azaz az elején megjelenő válaszok sok értékelést kapnak, a későbbiek egyre kevesebbet, az utolsó néhánynál akár nincs is értékelés. Volt esélyem, hogy hamar találok olyat, ahol a kedvenced történt, „nem hasznos” értékelés a viszonylag kevés értékelés miatt jó nagyot csökkentett a százalékon; ráadásul hasznosból nem hasznos tartományba juttatta.

Ami nem fog tetszeni neked: nem „kaláka” okozta, hanem egyetlen értékelő: [link]

Az első két értékelés után megjelent 61%-os válaszérték.

Ugyanis:

79%+50%=129%, ami eléri a 125%-ot, és

((79*100)+(50*0))/(79+50)=61,2403 → 61; ez zöld körös volt, mert a hasznos tartományban van.

A harmadik értékeléstől 72%-ra nőtt:

((79*100)+(50*100)+(50*0))/(79+50+50)=72,067 → 72, maradt zöld körös, és egyetlen értékeléstől 11 százalékpontos növekedés lett; nem tizedek.

A negyedik értékeléstől 47%-ra csökkent:

((79*100)+(50*100)+(50*0)+(90*0))/(79+50+50+90)=47,9554 → 47, zöld körösből piros körös lett.

Egyetlen értékeléstől 28 százalékpontot csökkent: 72%-ról 47%-ra (nem tizedeket), és hasznosból, nem hasznos lett.

2021. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
47%

Én támogatom a kérdező felvetését. Épp a minap tettem szóvá az Ételek, italok kategóriában, hogy már ott is teljesen általánossá vált a zsigeri lepontozás. Még egy évvel ezelőtt az volt ott az általános, hogy ha valaki például recept ötleteket kért, akkor minden válasz 100%-ot kapott, vagy valamilyen praktikus tanácsra volt szüksége (hogyan kell kivitelezni egy konyhai folyamatot, például). Nagyon ritka volt, hogy valakit lepontozzanak. Nagyon kivételes hely volt a Gyakorin, ugyanis a válasz hasznosságát nézték, nem pedig az egyéni ízlést (ízlik-e nekem is az az étel, amit a másik felhasználó ajánlott). Az elmúlt hetekben azonban teljesen objektív kérdésekben is már megy a lepontozás, és ha nem is 100%-ot várna el az ember, de nem is 50% alattit, mégegyszer mondom, egy objektív válaszért.


Linkelhetnék, de minek? Ha valaki elég sokat használja az oldalt, akkor észreveheti ezeket a dolgokat. Egyébként én rá szoktam kattintani az értekelés bubira, és konkrétan akkor kég 50% körüli ember pontozgatta sorra a hasznos és témába válaszokat, szóval elég gyanús volt, hogy csak szórakoznak.


A Gyerekvállalás, nevelés témában már évek óta megfigyelhető ez a tendendencia, oda éppen ezért nem is szívesen válaszolgatok, de most már a másik kedvenc témakörömben is a lepontozás megy.

2021. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%
*kég 50% = két 50%... (és nyilván lefelé pontoztak.)
2021. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen like és dislike volt ezeknek a jele. Tehát, ha tetszett a válasz, nem is kellett, hogy értelmes legyen, csak jó poén (ami igazából romboló), bumm ment a like mindnekitől . Én meg néztem, hogy más az értékredem, dehát azon vitatkozni, hogy valaki az internete téved felesleges.


Aztán jöttek igazi, tudományos válaszok. Doktori disszertációk 40 soros kivinatai és kutatások részeredmenyei, amik nem tetszettek az emberkéknek itt, bumm ment a negatív.


Én magam össze vissza nyomok, mert telefonon nagyon közel vannak az értékelések és könnyű félrenyomni. Amit értékeltem, az gyakorlatilag olvasottnak jelöltem.


A pontozási aranyt könnyen lehet bottal javítani. Minden 95 feletti választt likeolni kellett és 45-55 közötti szürkézni és 5alattit dislike-olni.


Két nap alatt olyan értékelési statisztika érthető el, amit akarsz és romlani sem fog.


Amúgy semmi értelem. Főleg a "mi a kedvenc színed" kérdés esetén van sok dislike. Mert ezek nem mások! Sosem fogja a plusz / mínusz azt jelenteni, hogy hasznos / nem hasznoa. Az a hajó elúszott!


Nézz meg más fórumokat, mint a stackoverflow.com - ot. Ott hiába írsz bármit, ami pontos és hasznos, valakinek nem tetszel úgy szórják a -10 pontokat, hogy csak na! Értelmetlen ott bármire válaszolni.

2021. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Egy példa a trollok működéséhez:

Tk. kenyér után érdeklődött egy kérdező.

Tegnapi válaszom:

"Én is tk. kenyeret eszek, de megveszem a lisztet, és itthon sütök belőle. Egy jó recepttel rövid idő alatt, egész hétre valót lehet elkészíteni. És sokkal olcsóbb!"


Tessék már mondani, mi a fene nem jó, vagy nem igaz ebben a válaszban, hogy pirosba ment a pontérték??????

- A lepontozók szerint az nem igaz, hogy én magam is tk. kenyeret eszek?

- Vagy azt nem hiszi, hogy én magam sütöm otthon?

- Esetleg abban kételkedik, hogy olcsóbb, ha a lisztet veszem, mint a kész kenyeret???

- Vagy hogy kis gyakorlással egészen finom kenyeret lehet sütni???

Őrültek, vagy színvakok!

2021. jan. 18. 08:07
 17/27 anonim ***** válasza:
12%

"olcsóbb, ha a lisztet veszem, mint a kész kenyeret?"

Ez lehet, hogy nem igaz.

De ettől még nem kéne lepontozni.

2021. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Na ne mondd már:

1 kg tk. lisztet veszek 280,- Ft-ért, és ebből két hétre való = heti fél kg!! kenyeret sütök.

A kész tk. kenyérből a fél kg kerül a boltban 480,- Ft, vagyis közel a duplája, ha boltban veszem. Csak egy kis matek! Csókolom!

2021. jan. 18. 09:35
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

Ez a kenyér történet bosszantó! Én is magamnak csinálom otthon és nagyon finom! Régen kovászt is csináltam, de mostmár csak élesztőzöm. Nem olyan jó, de még fényévekkel jobb a boltinál.


Ehhez nem kell visszaigazolás. Akinek nem tetszik, csináljon, amit akar. Az énképem nem fog sérülni. De a tiéd sérült valamiért. Érdekes a pszichológia. Te megnyílsz, kedves vagy, és segítőkész is, erre kapsz egy tiltást, hogy miért vagy ilyen és hazugság a segítőkészséged. Itt ez rosszul esik. Érthető. Ellenben valóban miről van szó? Ki az aki ezt állítja? Mennyire megbízható a szavahihetősége? Tömegesen nem fogadnak el? Kik? Sárrágó, visszamaradott troll csemeték?


Amúgy Aldiban olcsó a tk liszt. 1/4 Graham 3/8 80as liszt 3/8tk liszt arányban szoktam keverni. Isteni!!

2021. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%

"kenyeret sütök"

Ugye a saját munkaidőd, munkaerőd, az eszközeid avulását, stb. még csak véletlenül se számolod bele?

2021. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!