Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet kitiltani az...

Miért nem lehet kitiltani az oldalról azokat, akik nem csinálnak mást, csak kalákában lefelé pontoznak másokat? Komolyan mondom, már kedvünk sincs egy komoly választ írni a kérdésre, mert tuti, hogy csupán szórakozásból nyomják a pirosat.

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 10:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
48%

Meggyúrni, majdnem 12 perc két kenyeret.

Utána sütőbe rakni és kivenni, majdnem újabb 1 perc összesen.

2021. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszi 19-es. Sajnos nálunk a multik nagyon kint vannak a városból, odáig nem tudok eljutni. De mindegy, mert még így is jóval olcsóbban jövök ki, mintha a boltit veszem.

Én a tk. liszt 30 dkg, fehér liszt 20 dkg arányban keverem = 50 dkg, ez bőven elég egy hétre.

Hogy kik pontoznak le egészen pirosba? Azt szeretném én is tudni. És jó lenne tudni, hogy a modik a trolloknak az ilyen szórakozását ki tudják-e szűrni, vagy inkább felejtsem el ezt az egész GYIK-et, mert ez így nálam inkább csak bosszúságot okoz.


Kedves 20-as!

Milyen eszköz avulás???? Az időmből kitelik, a pénztárcám vastagabb marad, és még az általam sütött kenyér íze is jobb.

Ne próbáld kimagyarázni magatokat kedves, mert nem fog sikerülni. Őrültek vagytok mind, akik csupán szórakozásból, a másik bosszantása miatt pontozgattok lefelé. Ha nektek ennyi is elég az örömhöz, csak sajnálni tudlak benneteket.


Most már részemről valóban befejeztem. Mindenkinek ment a zöld, vagy éppen a piros pipa, attól függ, hogyan értékeltem a hozzászólását. Legyen szép napotok.

2021. jan. 18. 14:00
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha legalább őszinte érdeklődés lenne, hogy mégis hogy jön ki jobban az a kenyér és nem egy arrogáns, tenyérbe mászó, felsőbbrendű számonkérés és lebaszás, akkor működne az emberi kommunikáció.


Van, akinek nincs rá ideje. De gyakorizik és válaszolgat - ami ellentmondás. Mert ha van időd gyakorizni, van időd kenyeret sütni is. :)

2021. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
33%

1: Meg kell venned a sütőgépet. Nem 2 ft.

2: Meg kell tanulnod jól sütni, addig még nagyobb a veszteség.

3: A gép elavul, elromlik, akkor ismét pénz. Energiát fogyaszt - nem is keveset.

4: Végül számoljuk a te béredet is. A mosogatás is beleszámít.

5: Foglalja a helyet, amit másra is használhatnál. Amikor sütsz, még több helyet foglal.

2021. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
24-es! A feltett kérdésem nem erre vonatkozott! De kösz!
2021. jan. 18. 16:17
 26/27 anonim ***** válasza:

A kérdésre már válaszoltam.

24-es, lehet ám villanysütőben, gázsütőben, stb. kenyeret sütni, sőt, az sokkal jobb állagú általában, mint a kenyérsütőben sült kenyerek.

2021. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"1: Meg kell venned a sütőgépet. Nem 2 ft."

Sütőt másra is használom, nem csak erre.



"2: Meg kell tanulnod jól sütni, addig még nagyobb a veszteség."

Nagyon bonyolult. Előre melegített 190 fok 1 óra 20 perc. Tudom, valakinek ez nehéz.


"3: A gép elavul, elromlik, akkor ismét pénz. Energiát fogyaszt - nem is keveset."

A gép romlik - Nos, igen. Valóban romlik a gép. 18 év alatt akár cserélhetem is. Ha leszámítom, hogy mennyi minden mást is sütöttem a a mai árakon közel 75 000 forintos gépben 18 év alatt, akkor az élet évének a negyedét vehetem figyelembe. Ez éves szinten majdnem egy ezres. Kenyerenként, amit kettesével sütök úgy 10 forint. 18 forint / lap egy sütőpapír, amiből minden 4 sütéskor újat használok fel, az további 2.25 forint kenyerenként.

Akkor most számold ki, hogy mennyi üzemanyag, cipő talp betét, egészségügyi számla tartozik a tömegben való vásárlásra is :) Csak, hogy teljes képet kapjunk az összehasonlíásról


"4: Végül számoljuk a te béredet is. A mosogatás is beleszámít."


Mosogatni? Kenyérsütés után? Mit? A dagasztót? Az kiszárad és 5 másodperc alatt ki lehet seperni. A sütőt? Nem fröcsköl a kenyér, nem koszol. tiszta művelet. A kézmosás? Na az aztán költséges, a 12 perces dagasztást told meg 15-20 másodperccel.

Mennyit keresek mérnökként Hát durván hónap végére a nettó a lakhatáson és az utazáson kívül, amit rezsire és kajára tudok költeni az úgy 40 ezer egy hónapban.


"5: Foglalja a helyet, amit másra is használhatnál. Amikor sütsz, még több helyet foglal."

Másra is használom a sütőt. Nem foglalja semmitől a helyet. Nagyon szeretek sütni-főzni. Sőt! Más is szereti, ha sütök-főzök :) Még a szomszéd is szívesen harap a kenyeremből és vendégségbe is saját sütésű finomságokat viszek, nem boltit, amiben nem tudod, hogy mi van, de rajta van a chips adó, ami egy egészségügyi kockázat miatti hozzájárulás az ország pénzéhez :)



Nem számoltad bele a víz költségét, ami közel 6-8 dl egy kiló kenyérhez.


A sütés hője, ami felmelegítéssel együtt 88 percen keresztül 190 fokot jelent, ez további 10 forint alatti összeget jelent egy kenyérbe.


A liszt nem 1-1 be alakul át kenyérré, tehát egy kiló lisztből 2 kilós vekni jön ki szépen. Én még egy kis zsírt és magvakat is rakok bele, néha krumplit, ha azt akarom, hogy 2 hétig elálljon a kenyér és vagy kovászt, vagy élesztőt. A kovász keverése is durván 32 másodperc naponta!!


Nem olyan drága kenyeret sütni otthon.

Ha nincs otthon sütőd, értelem szerűen csak ezért venni luxusnak tűnhet. Ha elektromos kenyérsütőt akarsz venni, az közel 9-14 ezer forint és 2-3 évig működik, hozzávetőleg 300-400 kenyeret lehet vele sütni. Ez 40 forint kenyerenként. Hozzá felvett áram mennyiség kb kw óra, ami 44 forint kenyerenként. Liszt 200 forint kilója, élesztő 30-50 forint (amiből 20/50ed része kell, de a kovász ingyen van, adja a levegő), stb kilós veknivel kijössz mindennel nagyon durván számolva: 300 forint alatt bőven. De akkor egy minőségi kenyered van. Ha van sütőd és magad dagasztod, raksz rendet 5000 forintos órabérben, akkor bizony az órabéred feldobja a kenyér árát, de ha azt nézem, hogy kenyérért elmész a boltba és visszajössz, addig én megdagasztok, akkor nincs értelme ezzel számolni.


Tehát van sütőm. Van időm és alapanyagok és energiát beleszámolva 200 forint alatt jövök ki otthon egy kilós veknivel, de az olyan kenyér, mit 100 km-es körzetben nem találsz meg 1000 forintos bolti ár alatt!

2021. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!