Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért vannak a Gyakorin (vagy...

Miért vannak a Gyakorin (vagy úgy az életben) olyan "egyének", akik majd minden válaszukban csak sértegetni képesek a másikat?! Példa lent.

Figyelt kérdés

Például megkérdeznéd a nagyérdeműt, hogy mennyibe kerül az XY csoki, mert hogy egyszer ettél már, és kegyetlenül finom. Vagy milyen fajta az a nadrág, mert irgalmatlanul szép.


Erre - biztos lehetsz benne - tízből kettő valami ilyesmit vág a képedbe:


1. "200 forint az az ehetelen moslék."


2. "200 forint, de az az okádék soha nem is volt csokoládé, hanem az valami ocsmány kinézetű korcs ötvözet."


Nem azt kérdezték tőletek hülye barom banda, hogy mennyibe kerül?! Nem leírta a kérdező a pofátokba, hogy NEKI(!) MENNYIRE tetszett?!


Egyszóval miért kell olyan válaszokat itt kapni (akár nekem, akár másoknak - sajnos vannak bőven példák szép számmal), ami vagy nem vág a témába, vagy témába vág, de még jóóól oda is b*sznak a kérdezőnek egy totális hülyeséggel?!

Ki a franc kérdezte a véleményeteket?!

Miért kell ha árról, vagy helyről, vay méretről, vagy típusról, vagy tudom is én miről kérdeznek, teljesen mást válaszolnia pár idióta beképzelét majomnak?!


És még nekik áll feljebb, vicc.



2014. ápr. 8. 11:28
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Sejtem már mi lehetett nálad a bökkenő! :) Kezd összeálni, hogy mi miatt írtál rólam ok nélkül hazugságot.


"Hanem leírtad azt is, hogy mennyire szereted."

A válasz pedig erre már-már tökéletesen egyszerű és precíz:


ÉS?


Az egy rám vonatkozó dolog, hogy én azt a valamit MENNYIRE nagyon szeretem! Nem pedig felhívás keringőre.


Attól, hogy ott áll, abszolút nem arra kell válaszolni, az ég világon semmi nem vonatkozott rá, hogy kérnék véleményt róla, hisz az nem kérdés volt, hanem kijelentés. Információ. Egy szempont, hogy az milyen gyönyörű. A kérdés _AZ_ ami mellette van, arra kell válaszolni.


...nem másra.

2014. ápr. 8. 15:18
 12/29 anonim ***** válasza:

Akkor más példát hozok, hátha úgy megérted a lényeget. Ezt a kérdést tennéd fel:


Az Újpest a legkirályabb focicsapat, nem tudjátok, hogy ki a cserekapusuk?


És erre kapnál olyan választ, hogy:


Az XY a cserekapus, az Újpest csicska, Hajrá Fradi!


A lényeg, hogy mivel a kérdező sem csak kérdezett, hanem véleményt nyilvánított, miért lenne gáz, ha a válaszoló is véleményt nyilvánít?


Igen, te írod, hogy nem a véleményükre vagy kíváncsi, ugyanakkor magad sem csupán kérdezel, hanem eleve a véleményedet is kifejezed, ha beleírod a kérdésbe, hogy "rendkívül finom csoki". Akkor milyen alapon várod el, hogy más ne mondjon véleményt? Végül pedig miért sértegeted ezeket az embereket ordenáré módon itt (pl. "Nem azt kérdezték tőletek hülye barom banda...", "kőbunkó", "barom", "hülye véleményét", "senkiházi", stb.), miközben ők nem rólad alkottak véleményt, hanem mondjuk a csokiról. Miért sért téged, ha a kedvenc csokidat ők nem szeretik? Ha nem vagy kíváncsi a véleményükre, akkor ne kérdezz, vagy kérdezz úgy, hogy te sem nyilvánítasz véleményt, ha már elvárod ugyanezt másoktól. Így kicsit kettős a mérce.


És végül ne sértődj meg akkor, ha kritizálnak. Én sem írtam rólad olyasmit, amiket te írogatsz itt számodra ismeretlen emberekre, akikről egyébként semmit nem tudsz azon kívül, hogy lefikáztak valamit amit szeretsz, csak egyszerűen rámutattam arra, hogy kettős mércét alkalmazol akkor, amikor mást senkiházinak nevezel, mert a válaszában véleményt is nyilvánít, miközben te is azt tetted a kérdésedben.

2014. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Az előzőt még nem olvastam, mikor írtam amit írtam.


"Az egy rám vonatkozó dolog, hogy én azt a valamit MENNYIRE nagyon szeretem! Nem pedig felhívás keringőre.


Attól, hogy ott áll, abszolút nem arra kell válaszolni, az ég világon semmi nem vonatkozott rá, hogy kérnék véleményt róla, hisz az nem kérdés volt, hanem kijelentés. Információ. Egy szempont, hogy az milyen gyönyörű. A kérdés _AZ_ ami mellette van, arra kell válaszolni."


Ez az oldal, és az élet sem olyan, hogy mindenki úgy ugrál, ahogy csettintesz. Ha valaki véleményt is hozzá akar fűzni, akkor hozzáfűzi, mert ugyanúgy joga van hozzá, mint ahogy neked is jogod volt hozzá a kérdésben. Nem azt írták, hogy 220 Ft, te pedig egy kötsög vagy, hogy ilyen szart eszel, hanem azt írták, hogy 220 Ft, de sza.r. És ugye te sem azt írtad, hogy a kedvenced, vagy szerinted nagyon finom, hanem kijelentetted, hogy az a nagyon finom csoki.

2014. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"Hogy lefikáztak valamit amit szeretsz." Továbbra is fenntartom a jogot - tetszik vagy nem, nem számít - NE fikázzák. Nem véletlenül választottam. A többire:


Én teljes mértékben felfogtam amit írsz, de te valahogy elsiklasz amellett, amit én neked. :) Minek körmölök, ha nincs eredménye? :)


De az is lehet, hogy nem tudom egzakt pontosan megfogalmazni amit szeretnék, hogy abból más is egyből levágja mi itt az óriási bibi, az én káromra.


Megpróbálom máshogy, hátha így már érthető lesz számodra/számotokra (aki esetleg olvassa, és nem értené mi a hatalmas baj). Nosza:


Én teljes szívemből gyűlölöm a Biber-eket. Vagy épp a Maroon 5-ot, teljesen mindegy, a lényeg, hogy nem vagyok képes elviselni azt, ami nem hallgatható.


De!


Egy olyan topikba, melynek pl. az a címe "Nem tudjátok mi Biber legujabb száma, annyira fantasztikus"


ÉN NEM FOGOK BEÍRNI, HOGY XY DE, HOGY AZ MEKKORA SZAR!


Na! :)


Érted már? :)


Ez a lényeg! Ha neki faja, akkor örüljön neki, én MESZIRE ELKERÜLÖM azt ami nem jó, így egyáltalán NEM IS ÍROK BE.


Nem akarom elhinni, hogy én lennék az egyetlen ilyen jó tét lélek a Földön, hisz oly sok rokonom és barátom épp ugyanígy (értsd: értelmesen, nyugodtan) gondolkodik. :)


Ha én focimániás lennék, és azon belül Fradista, látnék egy kiírást, amit te hoztál példának, akkor nem mennék oda mocskolódni.


Szerény személyem még sosem tett ilyet, amit a fenti kérdésben (és alatta) kifejtettem.


Ezért képtelen vagyok felfogni, hogy más hogy lehet mégis ilyen MÁSOK LELKÉBE KÖNYÖRTELENÜL OK NÉLKÜL BELEGÁZOLÓ kőbunkó.


Az elsőnek lesz igaza, ide páran csak trollkodni járnak.


Csak az ilyeneket, mint én kerülnék el messzeire! Senki nem kíváncsi a buta vádaskodásaikra.

2014. ápr. 8. 16:01
 15/29 anonim ***** válasza:

Neked van egy fajta értékrendet, és mindenki másnak is van egy. Te nem írod be a Biber-es kérdéshez, hogy nem szimpatikus neked, más meg beírja, te viszont senkiházinak nevezed azokat, akik beírják ezt. A saját értékrended szerint igazad van, csakhogy egy másik értékrend szerint, pl. hogy nem személyeskedünk (hiszen ezek az emberek nem tették, nem a kérdezőt szidták), te vagy az, aminek másokat nevezel.


Egy igazi jótét lélek meg nem ír olyanokat, mint amiket te írsz a szerinted trollokról.

2014. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

De szidták és neveztek sajnos. A csokoládés és Biber-es példa csupán sarkítás volt, nem fogom leírni a konkrét kérdést, és válaszokat, elég volt azokat egyszer átélnem.


Sejthetnéd, de - még mindig ha csak finoman is, de - kötözködsz - hogy kaptam már mindent (ahogy itt sokan mások is). És igen is, szépen írtam, igen is nem csak az én saját értékrendem szerint válaszoltam, de nem volt elég. Azokra akik IGEN IS megérdemelték, mert egy szemét mocskolodó társaság, azokra amit kaptam szépen szintúgy rá is zúdítottam ami járt.

Sejthetnéd, de valamiért nem sejted, hogy náalm ezt valamik/valakik kiváltották.

A szavaimat ne forgasd ki, igen is jó tét lélek vagyok, mert mást (pláne alaptalanul és magamtól) nem csesztetek.

Aki viszont csak trollkodni jár ide, az hadd ne kapjon már érte virágot.

Sejthetnéd, de továbbra sem sejted, és ha enyhén is, de provokálsz.


Nehogy az ilyen alakokat akard védeni.


És mondd, hogy amit utolsónak leírtam (a nem kötök bele másokba), az nem volt szép és tiszta! Rólam téveset senki ne merészeljen gondolni! Nem vagyok politikus, hogy vastag legyen a bőröm hozzá. Egy köszönöm szépen normális jó ember vagyok, aki igenis elvárja, hogy ha ő normálisan áll másokhoz, akkor mások se bunkózzanak vele. Mert én sem vagyok bunkó-

2014. ápr. 8. 16:55
 17/29 A kérdező kommentje:

"Más meg beírja".


Akkor meg ne értékrendekről beszélj. A ok nélküli bunkózásban már ne is haragudj semmi érték nincs.


És ne keverd még csak véletlenül se az én személyemet és lelkemet EZEK közé! Mert úgy állítottad be, mintha az én egy lennék ezek közül, hát köszönöm szépen, ilyen alakok velem még egy lapon sem említhetők.

2014. ápr. 8. 17:01
 18/29 A kérdező kommentje:

De tényleg nem tudom minek írok ide, ha senki meg sem hallgatja. Vagy elsiklik felette, és nem arra koncetrál, amit körmölök, mintha ott se lenne.


Én kötekedtem? Nem. Más szólogat be folyton nekem? Igen. Miről beszélünk? Hogy "jogtalanul" lennék felháborodva? Ohh igen, ez és az betört hozzám, elvitt egy csomó mindenemet, de nehogy feljelentést tegyek! Jajj szegény betörök, hisz ők ugyanolyanok mint én, én (aki soha nem tett ilyet) semmivel nem vagyok jobb náluk...


És még én lennék EZEK közül egy... Na hagyjuk.

2014. ápr. 8. 17:09
 19/29 anonim ***** válasza:
Az interneten vagy. Itt ilyenek a szabályok, ilyenek az emberek.
2014. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Írtál egy provokatív célú kérdést, amiben látatlanban nevezel embereket senkiházinak (és ez még a leggyengébb), csak mert túlérzékenységeddel megsértődtél. Mikor ezt szóvá teszem, provokátornak nevezel. Na, ez az ami valóban sértő.
2014. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!