Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érzek érzelmeket?...

Miért nem érzek érzelmeket? Defektes vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval tényleg nem érzek érzelmeket csak néha de arra késöbb kitérek. Nem érzem a szerelmet azt hogy boldog lennék nem érzem általában a szomorúságot vagy néha bűntudatom sincs. Nem tudom miért. Egyébként néha érzek fájdalmat vagy szomorúságot de csak nagy dózisban, mint mondtam csak néha van bűntudatom. Sokszor van hogy történik valami és fejben tudom mit kéné érezni de nem vágyok arra képes hogy éreztem is. Néha van hogy elsírom magam de se utána se elötte semmi fájdalom nincs. Jön és már megy is. Ami megvan az az hogy szeretem a humort és szoktam nevetni is (kivéve az "amikor" mémeken)

Belül érzek egy ürességet de nem tudom hogy oda mi kell és mivel kéne betölteni az űrt. Már zavar hogy valaki mellettem szomorú vagy tök boldog de nem tudom átérezni. Olyan mintha egy kő lennék és nem érzek semmit akármennyire is dobálnak ide-oda. Ez lehet egy trauma következménye vagy csak úgy kialakult?

Az a baj hogy már elfelejtettem érezni az érzéseket úgy igazán



2020. ápr. 2. 00:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*nem vagyok arra
2020. ápr. 2. 00:59
 2/13 anonim válasza:
lelki sérülés,érzelmek elfolytása, vagy az hogy az érzelmi inteligenciád nem fejlődött ezt lehet fejleszteni, ha lelki sérülés akkor pszihológus, nem vagy defektesde tényleg komolyan tenned kell ez ellen mert már csak ennél rosszabb lesz ősintén mondom tapasztalat.
2020. ápr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de most sajnos egy szakemberhez se tudok elmenni
2020. ápr. 2. 01:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem működik a jobb agyféltekéd, csak a bal magában.
2020. ápr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
El is felejtettem mondani hogy néha vannak agresszív megnyilvánulásaim és az ellen is szeretnék valamit tenni de nem tudok. Meg néha kicsit antiszociális vagyok
2020. ápr. 2. 08:27
 6/13 imádomazanimeket válasza:

Kicsit most miközben a sorokat olvastam, magamat is olvashattam volna. Nekem most csak a saját tapasztalatom, a saját diagnózisom ugrik be.

Nekem kimutatott borderline személyiség zavarom van. Annak van egy nagyon erősen hasonló tünete. Úgyhogy ne aggódj, nem vagy egyedül.

Fent említették a pszichológust és ha ez az egész járvány lemegy, én is csak tanácsolni tudom, hogy menj, mert rossz vége is lehet ( másfél évig durván mániákus depresszió szerű viselkedésem volt. Nem kommunikáltam, de annál többet okoztam magamban kárt. Akkor jónak tűnt, szabály szerűen még segített is. De visszanézve a kezemre, ijesztő is egyben.)

2020. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 imádomazanimeket válasza:
Az agresszív hajlam szintén ismerős. Kinek mi, én nem elnyomtam, én használtam jó három évig. Thai boxoltam. Két naponta volt edzés, szépen rendben tartotta a belső "békém". Aztán, amikor abba kellett hagynom költözés után újra feltört az agresszióm. Azóta futok. És eszméletlenül sokat kutyázom ( három van, úgyjohy nem nehéz), ezzel kerülöm az embereket. És így jónak érzem.
2020. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Írj bátran, ha gondolod.Beszélgethetünk.
2020. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert tudatosabb vagy, mint az átlag ember, és nem azonosulsz bizonyos érzésekkel.
2020. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#6 nekem jövőre lesz kutyám akivel rendszeresen szeretnék foglalkozni és remélem hogy jó hatást gyakorol majd rám.
2020. ápr. 2. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!