Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érzek érzelmeket?...

Miért nem érzek érzelmeket? Defektes vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval tényleg nem érzek érzelmeket csak néha de arra késöbb kitérek. Nem érzem a szerelmet azt hogy boldog lennék nem érzem általában a szomorúságot vagy néha bűntudatom sincs. Nem tudom miért. Egyébként néha érzek fájdalmat vagy szomorúságot de csak nagy dózisban, mint mondtam csak néha van bűntudatom. Sokszor van hogy történik valami és fejben tudom mit kéné érezni de nem vágyok arra képes hogy éreztem is. Néha van hogy elsírom magam de se utána se elötte semmi fájdalom nincs. Jön és már megy is. Ami megvan az az hogy szeretem a humort és szoktam nevetni is (kivéve az "amikor" mémeken)

Belül érzek egy ürességet de nem tudom hogy oda mi kell és mivel kéne betölteni az űrt. Már zavar hogy valaki mellettem szomorú vagy tök boldog de nem tudom átérezni. Olyan mintha egy kő lennék és nem érzek semmit akármennyire is dobálnak ide-oda. Ez lehet egy trauma következménye vagy csak úgy kialakult?

Az a baj hogy már elfelejtettem érezni az érzéseket úgy igazán



2020. ápr. 2. 00:57
1 2
 11/13 Barackoshányás ***** válasza:
Ez csomó minden lehet... Depresszió, bipoláris zavar, stb... Szakember tudja megmondani. Ha nem szeretnél a jelenlegi helyzet normalizálódásáig várni, keress fel egy pszichológust, aki netes konzultációkat is vállal
2020. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Sziastok nekem is ugyanez a problémám. Hiába ha veszek valamit ami tettszik és miután megvan utána már nem vagyok boldog, hiába vagyok párkapcsolatban nem érzem a szeretetett, amikor felkelek reggelente belegondolok, hogy megint ugyanaz nem érzek semmit. mindenegyes nap ugyanazt érzem, semmit az üreséget azt hittem régeben ha veszek valamit akkor avval betölthetem az üreséget de nem olyan ez az érzls mint egy sötét szoba amiben nincs semmi csak én egyedül, ha néha zenét halgatok jibban érzem magam mert némelyik zene kifelyezi az érzéseimet amit nem tudom,hogy kéne nekem, dühkitörései vannak probálom szabályozni öket sirni amikor kéne nem megy néha csak úgy kijön de legtöbször az se megy. A párom egy folytában mondta, hogy menyek evvel profihoz aki segít de én nem szeretnék erröl beszélni anyira. Csak úgy gondoltam elmondom én is, hogy nem vagy egydül.
2021. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Kedves kérdező, bár segíteni nem tudok, elmeséled, hogy mi lett veled? Valamit diagnosztizáltak nálad? Megosztanád, akár privát üzenetben is? Én is hasonlóan vagyok. Köszönöm a segítséged előre is.
2021. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!