Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lehet rossz dolog...

Miért lehet rossz dolog örökké élni?

Figyelt kérdés

Milyen hátrányai lehetnek?

Te szívesen bevállalnád az örök életet?



2020. máj. 3. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem vállalnám.

Én még csak 280 éves vagyok, de már nincs egy darab fogam se, fáj minden csontom, a szemem is hót vaksi, agyilag is tök zombi vagyok.

Csak a mesékben öröm az örök élet.

2020. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Mindenki meghal körülötted. Utána szart sem ér az egész.
2020. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
65%

Biztos hogy nem 😃

Az maga lenne a pokol. Hogy még évtizedeket dolgozzak? Hol? 3 műszakba? Hogy szenvedjek azért mert sosem lesz párom? Hogy soha semmi nem jön össze? Ráadásul még kemény szenvedélybeteg, drogfüggő is vagyok.. Nekem egy kínlódás az élet. Nem hogy örökké, de még csak évtizedekig se akarok már szenvedni. Az vigasztal hogy nemsokára vége lesz.

Vagy hogy gondoltad? 😊

Nem kéne dolgozni semmit? (Vagy legalább olyasmit amit utálok). Nem halhatnák bele túladagolásokba? Nem kéne félnem hogy megint kidobnak, és csöves leszek télen? Nem érezném az éhséget? Szóval bármit kibírna a testem?

Am akkor sem.

Hamar megunnám ezt, és nem lenne vigaszom hogy egyszer véget ér. Mert nekem a saját tudatom a legnagyobb ellenfél. Nem az vagyok aki szeretnék. Nem úgy vagyok ahogy szeretném. Sokszor nem vagyok ura saját cselekedeteimnek sem.

Miért akarnám ezt tovább?

Szerintem elég rossz lenne. Talán hasonló lehet a pokol :D

2020. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem értelek titeket...


Tök buli lehet évezredeken keresztül minden nap degeszre zabálni magunkat, szórakozni, rombolhatjuk a testünket, mert úgysincs semmi következménye, nem kell félnünk a haláltól...


Jót röhöghetünk a markunkba, amikor egy ellenségünk kifingik a kéményen! :D


Egyébként meg a szeretteinket így is elveszítjük, hogy véges az élet.


Rohadjon meg, aki a b*zi kis senkiházi halált kitalálta!!!

2020. máj. 3. 18:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha felnőtt leszel, akkor megérted. Minél több szarságon mész túl az életben, annál megnyugtatóbb, hogy az út előbb - utóbb véget fog érni.
2020. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
17,5 éves vagyok, tehát már majdnem felnőtt.
2020. máj. 3. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Te nem leszel igazán felnőtt még 20 évesen sem.

És nem hiszem, hogy érted, mit jelent az örökké.

Egy idő után kifogyna alólad a világ is. Örök hideg lenne, a lélegzeted megfagyna 1 cm-re az arcodtól.

Örök sötét is lenne.

Nem lenne már semmiféle anyag körülötted.

Az égvilágon semmi sem lenne 100 milliárd fényév közelségben.

A többiek itt jobban értik.

2020. máj. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát...

Köszönöm a válaszaitokat, de még mindig sok mindent nem értek.

Ha a halál is örökké tart, akkor az miért lenne jobb, mint az örök élet?

A halálban mi fog majd vígasztalni, amikor az nem fog véget érni soha? :(

Amíg élek, addig legalább van tudatom és így tudom magamat szórakoztatni.

De legrosszabb esetben elmegyek futni, amit még akkor is lehet, ha már kifogyott alólam a világ. :D

És minél tovább élek, annál több esélyem van arra, hogy teljesüljenek az álmaim.


De ha ti nem szerettek élni, akkor mi tart vissza titeket az öngyilkosságtól?

( Légyszíves NE tegye meg senki, azt a pár évtizedet mindenki bírjátok már ki... Csak jót akarnék ezzel... )


És szerintetek mi az élet értelme?

Tényleg senki sem érzi rövidnek a 100 évet rajtam kívül? :/

2020. máj. 4. 08:54
 9/11 anonim válasza:
Nos ez egy nagyon érdekes kérdés.. Szerintem ez nem olyan egyértelmű igen/nem válaszos kérdés. Ha örök élet alatt mondjuk azt értjük, hogy csak jó, vagy túlnyomó többségben pozitív dolgok történnek velünk (utazás, szerelem, jókedv, egészséges élet, barátok, jó munka stb...) és a szeretteim is örökké élnének, nem halnának meg, akkor talán azt mondanám, jó lenne az örök élet. Ha viszont csomó rossz dolog történne veled, 12 órát robotolni örökké egy gyárban több műszakban, sok trauma, vagy súlyos betegsége van valakinek, illetve a szerettei meghalnának, akkor én nem örülnék az örök életnek.
2020. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
csak ha azok is addig élnek akik fontosak nekem
2020. máj. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!