Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs célom, sem életkedvem...

Nincs célom, sem életkedvem mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 évem van vissza a középiskolából, a szüleim azt szeretnék, hogy tovább tanuljak, de mivel burokban neveltek(nem engedtek el sehová, konkrétan a szobámban éltem/élek) nincs érdekeltségem nagyon semmiben...

E-miatt nem tanulok vagy legalábbis annyira, hogy épp közepes és ebből következett az, hogy szarnak titulálnak és akként is kezelnek. Az lenne a kérdésem aki hasonló helyzetben volt, hogyan lábalt ki ebből?


2020. aug. 21. 14:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Ehhez még hozzá tartozik az, hogy ha elkezdek tanulni valamit pl. programozás akkor hamar elmegy tőle a kedvem mondván, hogy biztos van aki jobb nálam benne.
2020. aug. 21. 14:48
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is szokott ilyen lenni. Én ilyenkor annak ellenére, hogy kedvetlen vagyok megpróbálok olyan dolgokat csinálni amik alap esetben érdekelnek, szórakoztatnak. Ilyenkor van hogy megjön a kedvem közben.


Azok alapján amit írtál szerintem a tanuláshoz is így kéne hozzáálnod. Próbáld meg folytatni annak ellenére, hogy elmegy a kedved. Ha a jegyeid javulnak és egyre ügyesebb leszel a kedved is megjön.


Minding lesz olyan aki jobb nálad az adott dologban. Sajnos ez így van. De ne azért tanulj, hogy te legyél a legjobb, hanem azért mert érdekel. Próbálj meg így hozzá állni.


Ha úgy érzed nem érdekel semmi,próbálj meg keresni valamit. Nagyon sok fajta lehetőség van. Persze minden témában lesz olyan ami nem érdekel, de ezt ne úgyd vedd, hogy ez sem érdekel. Hanem azt nézd, hogy az a kis részlet érdekel. És az a fontos. Ha pedig olyan hobbit érdeklődést keresel ami nem túl gyakori, akkor egy kicsit különlegesebbnek is érzed magad és még a dologban legjobbnak lenni is könnyeb.


A továbbtanulásról még annyit, hogy szerintem megéri, de hát mindenki maga tudja. Még van két éved, tehát van időd eldönteni mit szeretnél. Gondold végig ha semmi sem érdekel, akkor igazából mindegy mit dolgozol, dönts az alapján melyik érné meg a legjobban. Ha mégis érzed, hogy azt nem csinálnád szívesen, már tudod merre húz a szíved. Beszélj a tanáraiddal, szüleiddel, biztosan segítenek. Olvass minél több témában és döntsd el mi az ami érdekel.


Kicsit hosszú válasz lett, de remélem segít.

2020. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki nagyon jó valamiben mint pl a programozás az is tanulta. Volt amikor ő is keveset tudott.


Neked egy egyetem kéne saját szobával. Ott ki tudnál teljesedni.


Amúgy fiú vagy vagy lány?

2020. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fiú, köszönöm a válaszokat, 1 fokkal jobb kedvem lett + kaptam motivációt.

Ment a zöld kéz :)

2020. aug. 24. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!