Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érez szégyent a felmenő...

Más is érez szégyent a felmenői miatt? Hogy lehet ilyenen túllépni?

Figyelt kérdés

Meg itt is nehéz beszélni erről, pedig anonim az oldal. Annyira szégyellem, hogy meg a pszichológusnak sem beszéltem erről.

Nyilván nem en vagyok az egyetlen, de az egyik szülőm nagyon rossz körülmények között nőtt fel. Igazi vedéki, rosszul kereső munkáscsaládban, egy rozoga kis házban, ahol meg víz sem volt...ebbe belegondolok es elsirom magam.. az apja egy beteg alkoholista volt. Sokszor elvitt oda, a nagymamamhoz, nekem ezzel mar gyerekként is sok bajom volt, mert amióta az eszemet tudom gazdagságra vágytam es el sem hittem, hogy milyenek a nagyszüleim... annyira távol all tőlem az egyszerű, szegény, vidéki ember viselkedése, hogy el sem tudom mondani.. kialakult nálam kőkemény narciszizmus, folyton hazudok mindenkinek erről, kiskorom óta olyan vagyok, mint aki megszokta a gazdagságot, volt olyan munkatársam, aki megkérdezte, hogy nemesi sarj vagyok-e, mert az árad belőlem. Közben meg bármit csinálok ott el bennem a kép arról a rozoga kis házról... nekem volt, amikor a munkám miatt megtapasztaltam a gazdagságot, de közben nagyon durván kijött rajtam a depresszió es ma mar rajottem, hogy soha nem lesz annyi energiam, hogy rengeteget keressek. Persze nekem nélkülöznöm soha nem kellett, de a nagyszüleim emléke nagyon bennem van.

Egyszerre van egy olyan enem, aki olyan, mint egy gazdag nemesi sarj, közben meg semmi önbizalmam sincs, mert ott el a fejemben a felmenőim emléke. Annyira irigylem a gazdag családokat, hogy az is sírógörcsöt okoz. Lélekben gyerekkorom óta olyan vagyok, mint ők...


2020. nov. 30. 19:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Jézusom..
2020. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzek szégyent. Az én nagyszüleim is alkoholistáknak mondhatók voltak, szintén nem volt bent víz és kinti pottyantósba wcztek. Nem beszélek erről senkinek, de nem is foglalkozom vele. 2 diplomám van, szép házam és kocsim. Nem is értelek miért foglalkozol ilyen hülyesegekkel. Nem tudod adni a sznobot ennyi a nagy problémád az életedben.
2020. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1es, ezért kar volt elolvasni ennyi rinyálást...
2020. nov. 30. 19:44
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeségekkel foglalkozol. Sok híres világsztár (kiérdemelten híres) felmenői is szegények voltak, ha azt nézzük.
2020. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Az első válaszolónak küldtem Jézusos idézeteket, hiszen ő idézte meg Jézust.
2020. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Tiltottalak Bálint.
2020. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Viszont Jézust nem tudod kitiltani az életedből.
2020. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Hány éves vagy?

Én gyerekként nagyon szégyelltem a faterom. Aztán bekerültem kollégiumba, ott szerintem a diákok 20-30%-a otthonról menekült. Talán keveset is mondtam.

Ott szembesültem először azzal hogy másnak is van problémás családi háttere.

Sőt, sokkal rosszabb is van,mint az enyém.

Én inkább tapasztalatnak fogom fel így 44 évesen. Már rég nem érdekel.

23 voltam mikor meghalt. Az volt a legnagyobb megkönnyebbülés az életemben.

Eleinte értetlenül néztem, mikor valaki olyat mondott hogy jajj, hát mégis csak az apád....igaz még ma is kinyílik a bicska a zsebemben egy ilyen beszólásért...

De rájöttem, hogy ebben nem dagonyázhat az ember.

Egyszerűen már nem tudok folyton erre visszatekintgetni .

Volt, elmúlt.

Élvezem, hogy nem egy ilyen mérgező környezetben élek és ennyi.

Neked is azt javaslom hogy ne a hiányzó dolgokon siránkozz, hanem a meglévőt értékeld.

Rengeteg dolgot elérhetsz a saját erődből,hidd el hogy a pénz és a gazdagság magában kevés ahhoz ,hogy elmúljon, amit most érzel.

2020. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Majd ha atelned milyen is az ilyesfajta elet, mindjart nem szegyenkeznel te kis nemesi csalad sarja:)

Sosem kell szegyellni hogy az ember honnan indult. Inkabb az a szegyen amit most leirtal.

2020. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
25 vagyok most, a nagyapám mar reg meghalt, nyilván nem is érdekelt, de akkor is borzasztó érzés visszagondolni erre. Egy semminek érzem magam emiatt. Pontosan azért kell magam köré egy vár pénzből, hogy ezzel ne támadhasson senki, bar nyilván soha nem vallanam be, inkább meghalnek. Nem is értem, hogy ilyen szegény emberek miért vállalnak gyereket, ha nem tettek volna en sem lennék itt, sokkal jobb lenne.
2020. nov. 30. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!