Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is érez szégyent a felmenő...

Más is érez szégyent a felmenői miatt? Hogy lehet ilyenen túllépni?

Figyelt kérdés

Meg itt is nehéz beszélni erről, pedig anonim az oldal. Annyira szégyellem, hogy meg a pszichológusnak sem beszéltem erről.

Nyilván nem en vagyok az egyetlen, de az egyik szülőm nagyon rossz körülmények között nőtt fel. Igazi vedéki, rosszul kereső munkáscsaládban, egy rozoga kis házban, ahol meg víz sem volt...ebbe belegondolok es elsirom magam.. az apja egy beteg alkoholista volt. Sokszor elvitt oda, a nagymamamhoz, nekem ezzel mar gyerekként is sok bajom volt, mert amióta az eszemet tudom gazdagságra vágytam es el sem hittem, hogy milyenek a nagyszüleim... annyira távol all tőlem az egyszerű, szegény, vidéki ember viselkedése, hogy el sem tudom mondani.. kialakult nálam kőkemény narciszizmus, folyton hazudok mindenkinek erről, kiskorom óta olyan vagyok, mint aki megszokta a gazdagságot, volt olyan munkatársam, aki megkérdezte, hogy nemesi sarj vagyok-e, mert az árad belőlem. Közben meg bármit csinálok ott el bennem a kép arról a rozoga kis házról... nekem volt, amikor a munkám miatt megtapasztaltam a gazdagságot, de közben nagyon durván kijött rajtam a depresszió es ma mar rajottem, hogy soha nem lesz annyi energiam, hogy rengeteget keressek. Persze nekem nélkülöznöm soha nem kellett, de a nagyszüleim emléke nagyon bennem van.

Egyszerre van egy olyan enem, aki olyan, mint egy gazdag nemesi sarj, közben meg semmi önbizalmam sincs, mert ott el a fejemben a felmenőim emléke. Annyira irigylem a gazdag családokat, hogy az is sírógörcsöt okoz. Lélekben gyerekkorom óta olyan vagyok, mint ők...


2020. nov. 30. 19:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9es, akkor szégyenkeznék igazán, sőt olyan körülmények között en mar gyerekként kivégeztem volna magam...
2020. nov. 30. 20:07
 12/20 anonim válasza:
91%

Emiatt ne érett szégyent :) ezen már te nem tudsz változtatni. Ők így éltek, valószínűleg ez nekik “jó” volt, ez volt a megszokott. Ez van :)

Tudod hány ember van aki teljesen alulról indult? Közeli rokonom is..A csirkesz*rt lapátolta, alig volt mit ennie most meg fullos ház, több kocsi, vállalkozás. És nem 6 diplomája volt, egy se..nemhogy 6.

És még tudnék példát mondani. Nyilván ehhez szerencse is kell meg egyfajta belevalóság is, hogy merd vállalni a kockázatot.

Ha így nézzük akkor neked is minden esélyed megvan, hogy gazdag legyél. Ez a tipikus jókor lenni jó helyen.

2020. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
76%

Érezz*

Nem érett :) bocsi

2020. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%

Kedves #14-es válaszoló!


Most szépen vegyél elő három A4-es papírlapot, és írd le helyesen az "érez" szót ötszázszor, majd rakd ki ide, ma éjfélig. Ugyanis ebben a szövegkörnyezetben nem dupla z betűvel írandó! Köszönjük.

2020. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ez olyan, mintha valami párhuzamos világba csöppentem volna. Ki szólítja fel arra a másikat, hogy írja le helytelenül az “érezz” szót??
2020. nov. 30. 20:20
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

Miért lenne helytelen?

A kérdésbe helyesen írtad az "érez" szót.

Ennek ellenére a 14-es válaszadó kijavította.

Pedig helyes volt.

2020. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

Kedves 15-ös!

Nézz utána! (Igen ez is 2 z mert van különbség a néz és a nézz között is.)

Én vagyok a 13-as és 14-es válaszoló is és magamat javítottam ki mert először azt írtam, hogy “Ne érett” közben meg azt akartam, hogy “ne érezz”. Pusztán elírási hiba de csak később javítottam ki magam mert nem értelmes úgy a mondat, hogy “ne érett”.

Szóval nem a kérdezőt javítottam hanem a saját mondatomat.

2020. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem élj a mában :)
2020. dec. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

Szakadj el a múltadtól.

Vagy egy olyan mondás, hogy "a szüleink által jövünk a világba, de nem tőlük származunk".


Nem számít, kik a felmenőid. Az számít, Te ki vagy, és ki akarsz lenni.

2020. dec. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
70%
Ne legyél már kretén! Az h ki honnan jött nem mond sokat arról h milyen ember. Nagyanyád a nehézségek ellenére felnevelte valahogy anyádat aki ételt tett eléd és tetőt adott a fejed fölé. Te ennek a töredékét se tetted le az asztalra de már miattuk szégyenkezel holott magad miatt kéne mert ennyire felszínes a gondolkodásod és hitvány a logikád...
2020. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!