Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy reagálnál, ha a kamasz...

Hogy reagálnál, ha a kamasz lányod terhes lenne?

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 13:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Agyonütném. Viccen kívül: elrágódnék azon, hogy anyaként mit és hol rontottam el, miért vallottam kudarcot mint szülő. Utána megbeszélném vele, hogy mik az abortusz hátrányai, mekkora kárt okoz magának ha kamaszkorban megszül egy babát. Mindenképpen megpróbálnám terelni az abortusz irányába. Ha mindenáron ragaszkodik a babához, csak akkor támogatnám, ha már közel van ahhoz a korhoz, hogy dolgozni menjen, és ezt el is várom tőle, hogy minél hamarabb dolgozzon, ne lógassa a lábát otthon három évig gyesen. Ebben az esetben támogatnám, de ne tőlem várja, hogy felneveljem a gyerekét és anyagilag teljes mértékben én álljak helyt.
2008. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Én kiakadnék teljesen. Aztán ha már megnyugodtam, akkor elbeszélgetnék vele. Kideríteném az okát, hogy miért nem védekeztek, vagy miért nem érezte azt, hogy velem lehet beszélni ilyen témákról. Már csak azért is, nehogy ezt a hibát elkövessem a kisebbik lányommal is. Én is elbeszélgetnék vele az abortusz előnyeirő, hátrányairól; valamint, hogy mivel jár az, ha megszüli a babát. Én viszont arra ösztönözném, hogy tartsa meg. A keresztanyám egy abortusz miatt lett meddő. Soha nem tudnám megbocsátani magamnak, ha rábeszélném a lányom egy abortuszra, majd utána meddővé válna. Én felnevelném a gyereket, de a lányomnak nem hagynám, hogy félbehagyja az iskolát. Azt be kellene fejezni, és én anyagilag továbbra is biztosítanék neki is mindent. Ja és elbeszélgetnék a fiúval is, aki az apa. És megkérném, hogy a költségekbe ő is szálljon be.


Persze ez csak az én elgondolásom. Ki tudja, ha valóban megtörténne hogyan reagálnék.

2008. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, várok még!

Azért tettem fel a kérdést, mert régen megkérdeztem anyukámat, hogy mit tenne, és teljes komolysággal azt válaszolta, hogy intézetbe vitetne... Most úgy áll a helyzet sajnos, hogy lehet, hogy teherbe estem (erről had ne beszéljek most), és félek... :( Ti megtennétek ezt?

Mégegyszer köszönöm szépen!

2008. dec. 5. 14:02
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Én az első válaszoló vagyok, ne aggódj nem fog intézetbe vitetni az anyukád. Csak azért nem visznek valakit intézetbe mert terhes lett. Annyival tartozol neki azonban, hogy elmondd, hogy ha már szexeltél valakivel,miért nem védekeztetek, és legyen épkézláb ötleted, hogy mi lesz a továbbiakban.Ennyi gerinc legyen benned. Egy anyának a gyereke mindig a gyereke marad, akármit csinál is, nyugi, semmiképp nem üt agyon. Lehordásra, egy két pofonra készülj fel, de utána miután lehiggad, segíteni fog.
2008. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 werte ***** válasza:
100%

ŐSZINTESÉG! Ez a titok nyitja. többszörös tömeggyilkosokat rejtegetettek az anyjuk. Mivel ŐT is anya szülte.

Minél előbb beszélj a szüleiddel! Már a tegnap is késő. A nőknek a legjobb barátjuk az anyjuk-ha úgy állsz hozzá-ő is úgy fog! Bár a korod nem láttam, valószínűsítem, hogy elég korai volt ez a lépés a részedről. Vagy a fogamzásgátlás volt "olyan" amilyen!

Nem tudom mit csinálnék, ha lányom terhes lenne, mivel apaként erről úgyis csak az anya után tájékozódnék. Viszont minden ember más és más. Itt hiába vársz igazi tanácsot. Abortusz pro és kontra. valaki mellette valaki ellene! Ezt neked, a magzat apjának és a szüleiteknek kell megbeszélni-csak ne húzd sokáig, mert magad ideét és esélyeit rontod! Mély levegő és hajrá...

2008. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon gyorsan szolj az anyukadnak, mert o tud neked igazan segiteni, gondolom az intezetet azert mondta, mert csak "ravagta" a kerdesedre. Milyen intezetbe vinne? Nincs intezet erre a problemara.

Azonnal vegyel erot, es allj anyukad ele, mondd el neki, hogy terhes vagy, ne dugd homokba a fejedet, mert minden egyes nap csak rosszabb lesz. Ha nem szolsz neki, es tenyleg merges lesz rad, akkor megfogom ot erteni, tegedet pedig nem. Ne is haragudj. Tudom, hogy nem konnyu neki szolni, de hidd el, minel elobb legyel rajta tul!!!!! Attol, hogy nem szolsz, nem fog megoldodni a helyzet.

A terhesseg megtortent, ezen mar nem lehet valtoztatni, ebbol a helyzetbol kell a leheto legjobbat kihozni neked!

Elmesz abortuszra es elveteted a babat

Megszulod, es lemondasz rola

Vagy megszulod, es neveled.

Ez a harom lehetoseg letezik. A lenyeg, hogy most szolj anyukadnak, mert csak rosszabb lesz a helyzet!

Ha a lanyom ezzel allna elo, akkor valoszinu, hogy elmennek az orvoshoz, es minel elobb elvetetnek a babat. Lelkileg, fizikailag, es anyagilag is nehez dolog egy gyerek nevelese, erre fel kell keszulni!!!! Azert, mert egy pillanat alatt megtortent, aminek nem kellett volna, nem vallalnam az o babajanak a neveleset, mert valoszinu, hogy ram varna ez elsosorban. Amikor megfeleloen erett arra, hogy vallaljon egy babat egy IGAZI TARSTOL akkor ok. addig nem!

Allj anyukad ele, millio lannyal, novel megtortent ez mar, es megis megy tovabb az elet, legy eros, es ugyes!

2008. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
30%

Ha én lennék az anyád, először is fejbe lőném magam, hogy nem világosítottalak fel rendesen.

Másodszor pedig ÉN és a lányom közösen viselnénk a következményeket.

Abortuszra semmi esetre sem küldeném, mert az abortusszal csak az adott helyzet egyetlen ártatlan résztvevője szenvedne, azaz a baba.

Ha valakinek nem volt elég esze megakadályozni egy terhességet, akkor bizony szülje meg.

Aki szexel, annak fel kell fognia, hogy akármilyen jó védekezési módszer használata mellett is teherbe lehet esni. Ezt a kockázatot vállalni kell, de nem úgy, hogy ha mégis terhes lesz, akkor elveteti. Radikális, de változtatnék az abortusz engedélyezésén is, petevezeték elkötéséhez társítva engedélyezném csak (kivéve beteg babánál). Mert aki egyszer abortuszra megy, holmi kényelemből, az nem érdemli meg, hogy bármikor is "anya" lehessen.


Ha valaki elég idősnek érzi magát a szexhez, akkor érezze magát elég idősnek a következményekhez is.

2008. dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
Attól is függ, mennyi idős az a kamasz lány. Más, ha még a szervezetét is megterhelné a szülés, és megint más, ha csak anyagilag nem áll a lábán, de testileg már lényegében felnőtt (17-19éves). Előbbi esetben elkísérném abortuszra, utóbbi esetben segítenék neki, ha meg akarja tartani a gyereket, és esetleg nevelném a kicsit, amíg nem áll a lábára, és nem tudja maga eltartani őt. Elmondásuk szerint velem is ezt tették volna a szüleim, ha idejekorán bekapom a legyet. Normális anya kitart a gyereke mellett, akárhogy alakul az élete. Persze a legtöbb hangsúlyt mindenképp a megelőzésre fektetném (velem is így tettek), de mindig biztosítanám a lányom, hogy bármi történjen, én mellette állok.
2008. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszem, hogy az a megoldás, amit az utolsó válaszoló írt. Kvázi azzal büntetnéd a gyerekedet, hogy szülje meg a babát a nagy semmire? Két ember nyomorát, rányomni egy harmadikra? Ezzzz iiiggggeeen...az igaz, hogy ha valaki annyira felnőtt, hogy dugjon, legyen annyira is, hogy vállalja a következményeket, de ez nem feltétlen a gyerekszülés a semmire, nyomorogni meg segélyér kuncsorogni, tönkretenni az fiatal életét örökre.

Gyorsan szólj anyukádnak, ha tényleg terhes vagy, ő fog neked segíteni, akármit is csináltál, ne félj.

2008. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül a felvilágosítás hiánya, ha valaki fiatalon teherbe esik. Egy barátnőm rendszeres gyógyszerszedés mellett fogant meg a kislányával, igaz ő 30 éves volt, de végül is ez előfordulhat egy fiatalabbal is bármikor. Vagy elszakad a gumi stb.. Szóval nem biztos, hogy felelőtlenség miatt esik valaki teherbe. Az már más kérdés, hogy mennyire kell egy tizenévesnek nemi életet élni, de ezek a mai gyerekek testileg nagyon korán érnek (szellemileg meg nagyon későn), ezen nemigen tudunk változtatni.
2008. dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!