Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdhetném le a gátlása...

Hogyan küzdhetném le a gátlásaim és gyávaságom a másik nemmel szemben?

Figyelt kérdés

Az van , hogy már sokat próbálkoztam a párkereséssel , és mindig ki lettem kosarazva . semmi pozitív élményt nem tudtam szerezni ezen a téren , és a sok negatív élménytől viszont elment a kedvem az egésztől , sőt most már olyan szinten gyáva lettem, hogy az már számomra kissé zavaró néha . Nem merek megszólalni , mert félek leégetem magam , meg ilyenek , pedig tudom , hogy valószínüleg ha továbbra is így állok ( vagyis éppen hogy nem állok) a dolgokhoz , akkor továbra sem lesz senkim , de egyszerüen képtelen vagyok legyőzni a félelmemet és a gátlásaimat . 22 éves vagyok de ez még párosul azzal is , hogy még az első csokig sem sikerült eljutnom . pedig vannak barátaim , van egy - 2 lány barátom is , de ők inkább csak amolyan haverok , akioik belekeveredtek az életembe valahogy , de már megszokottá váltak annyira , hogy ne feszüljek magamban , ha a közelükben vagyok. állítólag a szemükben nem vagyok tré arc , meg ha úgy van , buliba is el szoktak hívni , meg ilyenek , csak egyszerüen nem megy az ellazulás kellőkép. az alkoholtól sem tudok ellazulni kellőkép, a fűtől meg még annyira sem , pedig állítolag ezek segítenek oldani a feszültséget annyira , hogy tudjak kommunikálni( gátlásoldó hatás ). De amikor arra a szintre jutok , hogy már nem vagyok feszéjezve , és kellőképp lazának érzem ahoz , hogy összejöhessen valaki , akkor addigra már olyan szinten agyhalott vagyok , hogy gyakorlatilag értelmes szavakat nem tudok mondani, nem hogy még mondatokat is. ( XD ) szóval ezt csak azért írtam ide , hogy senki se javasoljon drogot a problémámra , mert az számomra a biztos járhatatlan út . Lehet kissé nyavajgósnak tünik ez a szöveg , de isten a tanum rá , hogy nem ilyennek szántam . mind1

Számomra ez évekóta már a legkomolyabb problémám, amit már időszerü lenne orvosolni. segítsetek léci , tanácsokat várok , vagy ötleteket, mert fogalmam sincs mit tehetnék. :S


2010. aug. 22. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten velem is ez a helyzet:D

Szerintem nem kéne görcsölnöd ilyeneken.

Én azt tudom tanácsolni, ha nem megy az, hogy nem mered kimondani azt amire akkor gondolsz , akkor mikor kiakarnád mondani vegyél egy mély levegőt és mond ki azt amire gondolsz!! Csak egy kicsit erőltesd meg magad.

Én ezt csináltam, azóta sokkal jobb lett. És egy kicsit jobban is megmondom a véleményemet. De még mindig nem az igazi. Lehetséges, hogy szociál fóbiám is van de azzal mondjuk pszichológushoz kéne menni (gyógyszeres kezelés nem ajánlott!)

Még egy tanácsot tudok mondani: előszőr is legyél megfigyelő. Figyeld meg mások mit mondanak. Hallgasd meg őket. Majd analizáld. Gondolkodj el rajta alaposan!, és próbáld meg magadban megbeszélni. Ha több információt gyűjtessz be egyszerre és letudod szűrni akkor nagy eséllyel nem fogsz agyhalott zombivá változni:DXD Én mindig ezt csinálom.

Megfigyelem alaposan az embereket, a reakciókat, a beszédüket mindent és mondhatni eléggé ki ismertem őket.

A beszélgetés is sokkal lazább lett velük. :)

Remélem azért valamennyire segítettem:D:D Én sem tudok mindent ,mert én is ilyen vagyok :) De azért próbálom kezelni a helyzeted. Egy a lényeg, hogy rájöjj arra, hogy nem érdemes más ismeretlen emberek miatt görcsölnöd. Ha mondjuk találkozol egy lánnyal és komolyabbról lenne szó, akkor tekintsd úgy ezt az egészet mintha még csak a haverbarátodról lenne szó.Ne gondold ki előre, hogy vajon mi lesz ha nem jövök be neki..? és ilyenek.

Ha még eszembe jut valami írok:D

18,l

2010. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mefogadom a tanácsod , és meglátom mi lesz. :)

köszi és ha eszedbe jut valami , akkor csak írjál.

2010. aug. 22. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:
na az első válaszban kb minden benne van: amugy miért nem jöttök össze :D
2010. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!