Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le a gátlásaimat...

Hogy győzzem le a gátlásaimat és a szorongást?

Figyelt kérdés

Lelehet ezt győzni? Mert már nagyon elegem van magamból. Nem tudok beszélgetést folytatni az új osztály társaimmal, mert rengeteg bennem a gátlás és a szorongás. Nem tudok szinte kinyögni rendesen egy mondatot. Persze, hogy így nem szívesen ismerkednek meg velem, mert látják hogy nem lehet velem beszélgetni... Sokszor levegőnek is néznek. Sőt még azok is akikkel haza megyek iskola után. Pedig őket már régebbről is ismerem. Csak megyünk hárman, ők meg beszélgetnek egymással. Mintha ott sem lennék. Nem is tudnék a beszélgetésbe bele kapcsolódni, mert olyan dolgokról beszélnek, amikről csak ők tudnak. (család, barátok, ismerősök...)

Rohadtul elegem van az egészből! Magamat akarom adni! Mit csináljak, hogy ez változzon? Mit?? Hova mennyek? Olyan pszihológushoz, aki a kamasz problémákkal foglalkozik? Tud egyáltalán segíteni?


(Ja és a "Én is ilyen vagyok és szeretnék rajta változtatni. :S" válaszokat mellőzzétek.)


15/L


2010. szept. 3. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudod,kérdező,azért írták oda sokan,hogy 'Én is ilyen vagyok, és szeretnék változtatni rajta.'-mert később szeretnék visszaolvasni az oda érkező fontos, esetleg hasznos válaszokat! És miért zavar téged, hogy ilyen kommentár jön?Nem te vagy az egyedüli aki ilyen..Sőt elég sokan vannak akik visszahúzodóak és csendesek.

Ja és a kérdésekhez bárki írhat, azt nem tilthatja meg senki se!

És akkor most én is leírom:sajnos én is ilyen vagyok és igen szeretnék rajta változtatni. Furcsa mi? Igen ,hátha jön pár hasznos tanács! És szeretnék róla tudni. Mert nem akarok örök életemre ilyen maradni! És engem is levegőnek néznek..Nem jó érzés tudom, de ez van. Beletörődni viszont nem fogok,Amit tudok megteszek!

2010. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mentem pszichológushoz, 5 alkalomnál nem adott többet, nem is segített semmit. Én se járok el senkivel suli után se bulizni, se mozizni, sehova. De mivel néhány emberrel egy helyen "dolgozok", velük beszélgetek, és bár nem legjobb barátaim, de azért barátaim, és elfogadnak olyannak, amilyen vagyok. Szerintem lassan változtass, ne próbálj meg egyik napról másikra eredményt látni, mert ez nem fog menni. Találsz majd barátokat, akikned majd adhatod önmagad.
2010. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De hogyan érjek el eredményt, ha nem tudom hogyan változtassak? Mit csináljak? Mit kell tennem?
2010. szept. 3. 17:30
 4/10 anonim válasza:
100%

Az iskolapszichológusnak is dolga, bár Mo-n még nem alkalmazzák őket túl gyakran. Ha van, talán ő.

Felhívhatod a Kék-vonalat is (116-111), egyfajta lelki segélyvonal fiatalok számára. A problémádra a válasz egy része benned van elrejtve, ők segíthetnek előcsalni. A gátlások oldásához első körben nem árt tudni egy-két dolgot, összefüggéseket találni a gondolkodásod, érzelmeid stb. között, amire magadtól nem biztos, hogy rátalálsz. A vonalnál ebben tudnak neked segíteni. De a gátlás feloldásához magadnak is változnod kell, doglozni magadon (a pszichológus is csak úgy segít, hogy a páciens dolgozik magán, és a pszichológus vezeti, terelgeti). Azonnali csodát sajna senkitől se várj, de látom, van benned elég akaraterő, ami nagyon jól jön egy ilyen feladathoz :)

Ajánlom a vonalat kezdésnek (főleg, mert ingyenes, és az ottaniaknak sok tapasztalatuk van hasonló témakörben), és ha úgy döntesz, inkább a pszichológus, akkor az iskolapszichológust, ha az nincs, akkor magánrendelőt. De azt ne feledd, hogy a pszichológus csak akkor ér valami, ha hajlandó vagy dolgozni saját magadon. De látom, hajlandó vagy :)

2010. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak egy baj van... Anyukám nem akarja hogy pszihológushoz menjek. Mert, hogy én nem hallgatok rá, ő egy hülye... stb. Hogy minek akarok beilleszkedni, barátkozni. Inkább tanuljak. Meg hogy a pszhológus sem tud segíteni. Leordítja a fejemet... Nem érti meg a problémámat...

Mosd mondjátok meg... áá. Én ezt nem értem.

2010. szept. 3. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:

menj el egyedül!! mi az, hogy nem enged el. Boldog szeretnél lenni minimális gátlásossággal, nehogy már az anyád legyen a visszatartó erő, aki -gondolom- azt szeretné, hogy boldog légy.

Ja és mennyi pénzed van? nem tudom, hogy a pszichológust kell e fizetni, bár magánrendelő...úgyh biztos

sok sikert!

2010. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kinyitod a szádat, tudálékoskodsz, elkezdesz végre beszélni. BESZÉD, ez a kulcsa a dolognak.
2010. szept. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem ez magamtól megoldódott... már az utcán is bárkinek beszólok
2010. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok egy nagy dumagép, sőt van olyan, hogy a barátaimmal alig beszélek, mert néha ha nem jön semmi téma nem erőlködök (nem rég csinálom én is ezt, és így magamat is jobban érzem, nem görcsölök rajta, na most mégis mit mondjak).

Szerintem olvass, az kikapcsol és elhatárol egy kicsit ettől a szorongástól.

Esetleg elhívhatnád azt a 2 személyt valahová... mozi, kaja, séta. Csak történik valami közben :)

Az a lényeg, hogy ne akard görcsösen... akkor nem fog menni, próbálj odafigyelni a beszélgetésre és kérdezgetni, ha látják, hogy érdekel az, amiről beszélnek, akkor hozzád is fognak szólni. Mesélj te is a családodról (vicces esetek, akármi).

És a pszichológus szerintem nem jó ötlet... gyógyszereket ír fel az ember olyan problémáira, amit egyszerű kommunikációval meg lehetne oldani...


Sok sikert, ha nem megy, írhatsz nyugodtan privátot és beszélgetek veled erről! :)

2012. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
SZIA!Nem hiszem,hogy fogod ezt olvasni valaha,de én is szeretnék hozzászólni.Szerintem nem jó megoldás a pszichiáter/pszichológus.Én is ebben a hlyzetben vok még mindig.Naplóírás,egyéni elmélkedés,imádkozás HIDD EL segít!!A pszichiáter kidobott pénz,nekem nem használt.Ma már kicsit jobb a helyzet,de maradtam feszélyezett,csöndes.Én ilyen vagyok és kész.Fogadd el magad!Nekem sincsenek igazi,de tényleg igazi barátaim,nem járok bulizni,nem iszom,nem cigizek,a szüleimmel töltöm az időt.Nagyon fáj,hogy más vok mint a többiek.De ez van...Na bocs h itt önsajnálatot végzek,csak akartam h együttérezz.Remélem azóta jobban lettél! 19/f
2014. jún. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!