Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Menjek el pszichológushoz ha...

Menjek el pszichológushoz ha egy rossz kapcsolatba vágyódom vissza?

Figyelt kérdés

Egy éve szakítottunk a barátnőmmel, mivel lassacskán lerombolta az önbizalmam. Nem akarok részletekbe belemenni, csupán annyit mondanék el, hogy szinte az alárendeltje voltam. Mindig az ő akarata teljesült, mindig más emberekhez hasonlítgatott akik szerinte sokkal jobbak mint én. Szinte bármit csináltam neki nem felelt meg. Szakítás után mondhatni fellélegeztem és mostanra úgy érzem, hogy újra a régi vagyok. Ezekre visszagondolva nem értem, hogy akkor miért kezdett ismét hiányozni a társasága? Szinte naponta gondolok rá. Állandóan azon kattog az agyam, hogy ha újrakezdenénk akkor jobb lenne...pedig tudom, hogy csak akkor működne ha ő is hajlandó lenne változni. Nagy valószínűséggel ha most felkeresném és újrakezdenénk akkor ugyanott folytatnánk ahol abbahagytuk. Ezt persze én nem akarom.

Érdemes szakemberhez menni ezzel? Nincs semmi logikája ennek az egésznek. Lehetséges, hogy csak hiányzik valaki (akárki) az életemből, de nem feltétlenül ő? Valójában amit érzek az a magány? Esetleg mazochista lennék és szeretem ha kínoznak? Nem tudom, de ez az állapot nem mehet így tovább. Teljesen kikészít.


2021. dec. 6. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha halak a csillagjegyed, akkor mazochista vagy, igen, ezért vágyod vissza a negatív dolgokat is :)

Nem ártana viszont túllépni. Tudod hogy nem az van ott amire igazából vágysz. Engedd el inkább az egészet...

2021. dec. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem hiszek a horoszkópban de basszus, miből találtad ki, hogy halak a csillagjegyem?
2021. dec. 7. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedből erre lehetett következtetni.

Mi volt a korábbi párod horoszkópja?

2021. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy inkább úgy írom hogy keresd ki itt


[link]


Tudom hogy nem hiszel benne, de egy próbát azért megér ;)

2021. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy másfelől 1 év az még mindig kevés idő. Sokszor kell kettő is, mire túl tud lépni az ember.

Kérhetsz szakembertől is segítséget (ahogy írtad) ha úgy érzed ez annyira befolyásolja az életed.

Vagy gyakorolhatsz belső utakat is (pl meditáció) amikkel el tudod engedni a zavaró gondolatokat.

2021. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az ő csillagjegye is halak.


Élem az életem, nem hagytam el magam, csupán zavar, hogy sokat gondolok rá. Semmilyen logikus magyarázatot nem találok rá...főleg, hogy haragudnom kéne rá.

2021. dec. 7. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy hiába kezdenétek újra, ha a másik fél nem akar változni (rosszabb esetben nem is ismeri fel a hibáját) akkor füstbe ment terv.

Csak magányos vagy amit nehezen dolgozol fel, szükséged van egy társra aki meghallgat, megbeszélheted a jó és rossz dolgokat nap mint nap.

Aki nem érdemel meg, azt el kell hogy engedd bármilyen fájdalmas is. Tartsd nyitva a szemed, mert ahol az élet bezár egy ajtót, kinyit egy másikat.

2021. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenki vágyódik az exe után a szép emlékek és a megszépült emlékek miatt.
2021. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!