Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen szinten probléma, ha...

Milyen szinten probléma, ha úgy érzem, hogy "kevesebbet érek másoknál", továbbá, hogy "úgy érzem, hogy nem lehetek egyenrangú másokkal"?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kérdésért, vagy ha túl sok hülyeséget írnék.


A problémám alapja, hogy úgy érzem, hogy nem érek annyit, mint a "normális" emberek, és soha nem is fogok annyit érni. Ez a gondolat teljesen kikészít és állandóan rosszul érzem magam miatta. Még a leghitványabb incel vagy troll az oldalon is olyan, hogy "biztosan jobb, mint én".


Bár tisztában vagyok vele, hogy vannak jó (vagy csak simán jobb) tulajdonságaim, ezekkel sokra nem megyek. Állandóan félnem kell tőle, hogy mikor szól be valaki, tesz megjegyzést, vagy csak érezteti, hogy én kevesebbet érek, mint a többiek. Sosem tudok felszabadult lenni, úgy érzem meg kell felelnem másoknak, hálásnak kell lennem, ha bárki, bármilyen kontextusban egyáltalán szóba áll velem, és persze mindig csak idő kérdése, hogy mikor lesz az a pont, hogy "elhagy" és többé nem beszél velem. Érthető módon egy kapcsolatot sem tudnék fenntartani, maximum ideig-óráig eljátszom, hogy nincs semmi gond, de később persze úgyis kiderül az igazság.


Jelentéktelen senki vagyok, akinek a véleményét nem hallgatják meg, akire alig emlékeznek és aki nem számít. Nem tudom van-e itt vagy bárhol olyan ember, aki ezt átérzi. Nem érzem magamat egyenrangúnak másokkal, és szerintem mások is így kezelnek (hülyének néznek, vagy épp sajnálnak "szegény hülye" - és ami a legrosszabb, hogy azért vagyok annyira okos, hogy ezt észrevegyem). Sőt, vannak erősségeim is, csak ezt senki nem értékeli, nem számít, nem fontos. Elvesztegetettnek érzem az életem, aminek jó vége úgysem lehet.


Én ebbe belefogok őrülni, és egy nap ez lesz a végzetem, mert ebből csak egy kiút létezik, de nem akarom ilyen könnyen feladni. (Mondjuk lényegtelen ez is, mert senkit nem fog érdekelni, ez sem)


Bocsánat a hülye kérdésért, nem tehetek róla, hogy ilyen vagyok. Vagyis persze de, de csak merőben más origóból.



#rögeszme #Az értéktelen ember #A normálisak világába sosem fogok beleilleni #Őrület határán #Nekem már úgyis mindegy #Elvesztegetett élet, elszalasztott lehetőségek
jan. 7. 16:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Tegnap éppen az volt a kérdező problémája, hogy ő nem képes a boldogságra. Bárki, bármit írt kitalált valami kifogást.


A kedvencem az volt, mikor mondtam, hogy próbáljon élményeket szerezni.

Utazzon, akár járjon csak el étterembe, moziba.


Arra annyit tudott írni, hogy nincs mozi a kisvárosban, ahol lakik, meg különben sincs ideje a munka miatt. Ezután sajnáltatta magát tovább, hogy ő nem boldog.

jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
*Azok fognak téged a hatóságnak átadni. Amikor a rendelt időd elérkezik.
jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Akkor neked már nem is pszichológus, hanem pszichiáter kell. Van állami is, csak az eléggé telített. Ezt a problémádat itt biztos nem tudjuk megoldani.
jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Vannak már online pszichológusok is, úgyhogy ez nem jó kifogás.
jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

"vagy épp sajnálnak "szegény hülye""

Hasonlóként én például belesimultam ebbe. A boldogsághoz vezető út nyilván nem ez, de be kell látni, hogy nekünk arra amúgy sincs esélyünk. Viszont így kevesebbet és kevésbé durván bántanak. Persze néha egy-egy szemetebb típus igen, de az emberek többsége általában képes megmaradni a semlegességnél vagy a lesajnálásnál, nem kegyetlenkednek, az inkább a tinik sajátossága.

jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

11.


Ez így nem segít semmit, felesleges támadnod.

jan. 7. 17:09
 17/23 A kérdező kommentje:

14.


Ingyen?

jan. 7. 17:09
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szeretnéd, hogy megoldódjon, akkor spórolnál a terápiára pénzt. Vagy itt dobjuk össze neked rá? Mit szeretnél?
jan. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18.


Egy ingyenes, elérhető orvosi ellátást, például.

jan. 7. 17:12
 20/23 A kérdező kommentje:

10.


Te miről beszélsz?

jan. 7. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!