Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért alakulhatott ki bennem...

Miért alakulhatott ki bennem az, hogy nem érzem magam itthon Magyarországon, és el akarok innen menni?

Figyelt kérdés

Bennem az utóbbi időben tudatosodott, hogy nem szeretem ezt az országot, így azon vagyok, hogy elköltözzek innen. Az, hogy Szeptembertől folytatom a tanulást, részben ennek köszönhető, mivel iskolázottként akarok a külföldiek elé állni.

De nem csak az, hogy el akarok innen költözni, hanem konkrétan a magyar identitásom is el akarom dobni. Úgy értem, szeretném, ha a nyelvem átváltana annak az országnak az idegen nyelvére, ahol élek majd, és azt tekintemém a saját nyelvemnek.

A magyar állampolgárságomat is vissza akarom adni, és akarok szerezni egy másikat!


Nem szeretem ezt az országot, a magyar emberek is nagyon ellenszenvesek. :-(

Jó emberismerő vagyok, és számtalanszor előfordult már, hogy nyílt helyen egy ismeretlen fazon közelében sem akartam lenni, mivel olyan ellenszenves, negatív kisugárzása van, hogy rosszul voltam tőle.

Persze, most mondhatjátok, hogy külföldön is fogok találkozni ilyenekkel. Mindenhol vannak ellenszenves alakok, ez tény. De én 4 hónapig éltem eddig külföldön, viszont egyszer sem fordult elő, hogy nem akartam volna egy helyi ember közelében lenni mikor villamoson utaztam ott!

Külföldön szeretek vásárolni is. Az eladók, a pénztárosok általában kedvesebbek, mosolygósabbak, szemben a magyarokkal, ahol annyira életunt, világfájdalmas képet vágnak a kasszában.

Stb...

Remélem, hogy mire családot alapítok, már nem leszek itt. Nem szeretném, ha a gyerekem Magyarországon nőne fel.


Hogy juthattam el idáig?


febr. 19. 07:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Még valami:

A politikai helyzet mindegy. Tökmindegy, hogy lesz-e kormányváltás vagy nem. Vona Gábor szerint a mentalitást kellene megváltoztatni, de nekem az a véleményem, hogy ez a nép nem akar, és nem is fog változni. Nem hiszek ebben a népben.

febr. 19. 07:41
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Úgy juthattál el idáig, hogy nem éppen nyitott elmével tekintesz a világra s biztos sok rossz tapasztalatod van emberek és miegymás terén.


Holott, mindenhol van "jó" és "rossz" ember.


Mindegy hova s merre mész.


Mivel kifejezetten negatívakat tudtál írni, mert azt tapasztaltad vagy csak azok jobban benned maradtak... Nos ez okozhat egy negatív buborékot, amiben élsz és az agyad, gondolataid betokosodtak ebbe.


Fura, jómagam akárhol voltam, akárhova utaztam vagy laktam belföldön, külföldön egyaránt sose tudtam így gondolkodni, ahogy jómagad.


Nekem ember az ember. Mindenhol rendesek voltak, persze akadtak kivételek, ám azok lelke volt szennyezett, azt pedig rájuk kell hagyni.


Megfelelően kezelsz mindenkit, ugyanazt kapod vissza.


Kedvesség, korrektség, egyenes beszéd, segítség stb.

Persze határokkal.

Pl túlszott segítségnyújtásnál elpofátlanodnak egyesek stb.


Neked kell a helyzeteket kezelni, problémamegoldó képességgel, kommunikációval stb.


Lehet önvizsgálatot se ártana tartanod.


Az, hogy boldogtalan vagy mindannak okai vannak.


No és nem lehet mindig ujjal mutogatni pl a politikára.


Része ugyan az életünknek, ám sokan a saját nyomoruságukat szeretik ráfogni másra, más dolgokra, holott első sorban maguknan kellene rendet tenni.


Pl nem menekülni a múlt s jelen elől.

febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy várod, hogy pozitív tapasztalatod legyen arról, akiről előre eldöntötted, hogy negatív ember? Esélyt se adsz neki, eleve azt fogod keresni a másikban, amivel igazolni tudod az elméleted. Még kéne rekesned, hogy miért nem tudod elfogadni, hogy magyar vagy. Hogy mi az igazi oka. Mert ezt vetíted ki másokra.
febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonloan mennek en is kulfoldre, sok szr van itthon, de szerintem te a 4 honapos kulfoldi leted maximum izelitonek volt eleg. Sok dolgot utalok itthon de a kulturam es magyarsagom soha. Itthon csodaszuper emberekbe is botlottam, kulfoldon is vannak bunko emberek

Mit adsz, remelhetoleg kapsz is. Nem jo korokben mozogsz, viszont abban igazad van h itthon sokkal nagyobb a depresszio es negativizmus mint kinn

febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2


"Úgy juthattál el idáig, hogy nem éppen nyitott elmével tekintesz a világra"


>Nálam nyitottabb elme kevés van a világon. Én ugyanis folyamatosan kételkedek, folyamatosan tanulok.


"Holott, mindenhol van "jó" és "rossz" ember."


>De nem mindegy milyen arányban.


"Mivel kifejezetten negatívakat tudtál írni, mert azt tapasztaltad vagy csak azok jobban benned maradtak..."


>Talán nem véletlenül írtam negatívat a magyarokról:


[link]


"Megfelelően kezelsz mindenkit, ugyanazt kapod vissza."


Ebbe egy rakás dolgot bele lehet magyarázni.

Én senkit nem bántottam, mégis szívattak a középsuliban, el sem tudtam végezni.


"Kedvesség, korrektség, egyenes beszéd, segítség stb."


>Ezzel nem volt gond nálam.


"Neked kell a helyzeteket kezelni, problémamegoldó képességgel, kommunikációval stb."


>Nem helyzeteket kellett volna kezelni, csak viszonozni az emberséges viselkedésemet. Ha én mást nem bántok, ő miért bánt?


"Lehet önvizsgálatot se ártana tartanod."


>Folyamatosan azon is kattog az agyam.


"Pl nem menekülni a múlt s jelen elől."


>Téged befogadott ez az ország, engem nem. Tehát menekülök:


#3


"Hogy várod, hogy pozitív tapasztalatod legyen arról, akiről előre eldöntötted, hogy negatív ember?"


>Pont azért jutottam el erre az álláspontra, mert megszámlálhatatlanul sok esélyt adtam másoknak.


"Még kéne rekesned, hogy miért nem tudod elfogadni, hogy magyar vagy. Hogy mi az igazi oka."


Azért nem fogadom el, mert nem tetszik az, ami itt zajlik az országban. És ennek semmi köze a politikához. Nem tetszik a magyar emberek mentalitása, ők sem szimpatikusak, nem érzem itt magam biztonságban.


#4


"de szerintem te a 4 honapos kulfoldi leted maximum izelitonek volt eleg."


Az egy full gazdag ország, szóval ott eleve nyugodtabbak az emberek. Szemben a magyarokkal, akik elégedetlenkednek.

febr. 23. 02:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!