Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy dolgozzam fel a kudarcot,...

Hogy dolgozzam fel a kudarcot,hogy nem sikerült a gyerekek mellett tanulnom?

Figyelt kérdés
Mielőtt gyerekeim lettek volna,volt egy habos babos kép a fejembe,milyen lesz. Vigyáztam gyerekekre előtte,azt hittem nem érhet meglepetés...röviden: két gyerekem van, két és fél év különbséggel. Meg akartam tanulni végre valamit,direkt nem írom mit,de nem ment. Nem agysebeszetrol van szó,de nem is szabas-varrasrol,szóval egy közepesen nehéz valamiről. Van már diplomám,nyelvvizsgam,tehát azt hittem ez nem okoz majd gondot, sőt időm is lesz ra. Ehhez képest egy könyvet nem bírtam kinyitni, egy filmet nem néztem meg, volt,hogy három hónap alatt egyszer sikerült szortelenitenem. Minda két gyerekem tobbemberes,rossz alvó,segítség nulla,a férjem sokat dolgozik,szülők mndekt oldalról mergezok,vagy csak szimplán leszrjak az egészet. Most mentem vissza dolgozni,és voltam olyan marha,hogy szülés előtt beszéltem a projektről..jöttek is a kérdések,na mi újság? Hát,semmi...ráadásul hiztam is tíz kilót..unom a sok szánakozó pillantast,meg az okos tanácsot a gyerektelen kollégáktól,hogy majd akkor most megy,mert mindenkinek arra van ideje,amit akar..aha. De ez még nem is lenne akkora gond,de magam sem tudom elfogadni ezt. Az igazsághoz hozzátartozik,hogy a másik gyerek születésével teljesen el is engedtem az egészet,és inkább a józan eszem megőrzésére,és a gyerekeimmel töltött minőségi időre és a bennük való gyonyorkodesre koncentráltam...másra nem futotta. Most,hogy dolgozom, még ennyi kapacitásom sinsc,örülök,ha éjszaka bezuhanok,és sikerül legalább hat órát három részletben aludni. Sokszor mocsok van,meg rendelt kaja (ez utóbbi már évek óta) Úgy érzem, még sok sok év,míg a projektemet elovehetem.
márc. 9. 18:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
A gyerek téma sajna ilyen szopóág. Bocs, hogy ezt írom, de mindenki azt hiszi, hogy minden optimális lesz és a környezeted is azt nézi, hogy mikor miben tud segíteni. Nem. Mindenkinek egy élete van, döntéseket hoz és viseli a következményeket. Ez ilyen. Míg fel nem nőnek addig azok felelőssége, akik őket akarták, hogy nekik jó életük, jó lehetőségeik legyenek. Majd utána bepótolod, amit most lemondásnak érzel.
márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%

Pedig nagyon nem mindegy, MIRÖL van szó, van, amit lehet gyerekek mellett és van, amit csak nagyon nehezen.

A tíz kiló hízásnak meg nem sok köze van ehhez, ha zavar, leadod és a probléma megoldva.

Másrészt sokkal pozitívabb lenne, ha a férjed is részt vennek a családi életben és a gyerekek ellátásában is.

Meg valami komoly szervezési problémád is van, ha nem tudod a környezetedet nagyjából rendben tartani.

márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

1

Ezt tudom,de ezzel sajnos még kudarcnak elem meg,hogy nem sikerült..

márc. 9. 18:24
 4/29 anonim válasza:
100%
Szerintem ritka aki nem képzeli el, hogy mi mindent fog megcsinálni a gyerekkel otthon töltött idő alatt. Aztán amikor a gyerek nem egy eszik alszik baba akkor jön a pofára esés. Nekem egy gyerek van és én elképzeltem, hogy befejezem a két nyelvet amit tanultam, hogy mindkettőből meglegyen a nyelvvizsga. Tudod meddig jutottam? Na pont addig, hogy semeddig :D az elején nagyon rosszul voltam komplilációk voltak a császár után a méhem éppcsak meg tudták menteni. Hasfájós alig alvó baba volt csak rajtunk aludt. A ház szaladt. Úgy gondoltam na majd ha 3 hónapos lesz. Hát akkor sem. És a hónapok teltek de semmit nem tudtam tanulni. Csak túlélünk. Még teljesen nem engedtem el, de szerintem majd megteszem. Tegyél úgy te is. Ne érezd magad rosszul. Szerintem a kulcs, hogy te el tudd fogadni, hogy ennyit tudtál egyszerre csinálni. Ami nem baj mert ez sem kis teljesítmény. Ha te elfogadod akkor nem fog érdekelni más mit mond.
márc. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%
kevesebb instázás, meg mesehallgatás, a gyereknevelés a valóságban munka sajnos. tényleg sajnálom hogy előbb senki nem szólt neked. most egy kicsit bezárójelezed magad, ez ilyen, sajnos a "gyerek mellett önállóan megvalósítom magam" projekt úgy kezdődik, hogy a férjed keres annyit, hogy abból kijön két dadus és egy takarítónő. majd felsőben-gimiben, ha már önjáróak, nem kell annyit foglalkozni velük, akkor megint elkezdheted csinálni a saját dolgaidat.
márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm,egyedül az ötös adott a kérdésemre választ,ítélkezés nélkül. Mindenki más csak ítélkezik. Nincs is instagramom
márc. 9. 18:33
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell kudarcnak megélni, hacsak elhalasztottad.

Amúgy meg van, akinek megy -sokan diplomáznak kisgyerek mellett- van akinek meg nem. Akinek megy, annak a mesebeli jó gyerek mellett többnyire segitsege is van, plusz adottsága a gyors és könnyű tanuláshoz, meg a jó idő beosztáshoz. Akinek nem sikerül, annak ezek közül valami nincs meg

márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

5. Még mondhatom,végülis

Nekem is nyelvtanulás lett volna. Angol és francia felsőfokon,orosz középfokom van,plusz vegyészmérnöki diplomám,amit levelező végeztem,munka mellett. A francia és az orosz teljesen önálló projekt volt,nyelvtanár nélkül. Gondoltam,egy német középfok csak meglesz az otthon töltött négy öt hat év alatt. Nem lett,de még egy alapfokú sem.

Nagyon könnyű azt mondani,hogy fogyj le...de annak valami karát látná. Nagy házban élünk,elhiszem,higy valaki egy kis panelben elva azt gondolja,miért nem lehet rendet tartani,nekünk két szintes házunk van ,ezer nm telkunk,tyukjaink. A házban lépcsők,kuszobok. Néha sajnos tényleg megtesz a kosz,mert csak hétvégén jutok oda. Abból nem engedek,hogy munka után foglalkoztam a gyerekekkel. Mire fektetes van, ha szerencsénk van, jut egy kis idő a férjemmel beszélgetni. Lehet,rossz az idobeosztasom,de az is lehet,hogy egyszerűen kevés a 24 óra. (Utolsó mondat költői,tudom a valaszt)

márc. 9. 18:41
 9/29 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom, egy helyesíró tanfolyamról lehetett szó.
márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Megtetted, amit tudtál?

Miért is maradtál otthon alapvetően? Hogy gondoskodj a gyerekeidről. Az sikerült?

Na ugye.

Felnőtt embert meg ne érdekelje, a kollégái szerint hogyan kellene beosztania az idejét.

márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!