Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy dolgozzam fel a kudarcot,...

Hogy dolgozzam fel a kudarcot,hogy nem sikerült a gyerekek mellett tanulnom?

Figyelt kérdés
Mielőtt gyerekeim lettek volna,volt egy habos babos kép a fejembe,milyen lesz. Vigyáztam gyerekekre előtte,azt hittem nem érhet meglepetés...röviden: két gyerekem van, két és fél év különbséggel. Meg akartam tanulni végre valamit,direkt nem írom mit,de nem ment. Nem agysebeszetrol van szó,de nem is szabas-varrasrol,szóval egy közepesen nehéz valamiről. Van már diplomám,nyelvvizsgam,tehát azt hittem ez nem okoz majd gondot, sőt időm is lesz ra. Ehhez képest egy könyvet nem bírtam kinyitni, egy filmet nem néztem meg, volt,hogy három hónap alatt egyszer sikerült szortelenitenem. Minda két gyerekem tobbemberes,rossz alvó,segítség nulla,a férjem sokat dolgozik,szülők mndekt oldalról mergezok,vagy csak szimplán leszrjak az egészet. Most mentem vissza dolgozni,és voltam olyan marha,hogy szülés előtt beszéltem a projektről..jöttek is a kérdések,na mi újság? Hát,semmi...ráadásul hiztam is tíz kilót..unom a sok szánakozó pillantast,meg az okos tanácsot a gyerektelen kollégáktól,hogy majd akkor most megy,mert mindenkinek arra van ideje,amit akar..aha. De ez még nem is lenne akkora gond,de magam sem tudom elfogadni ezt. Az igazsághoz hozzátartozik,hogy a másik gyerek születésével teljesen el is engedtem az egészet,és inkább a józan eszem megőrzésére,és a gyerekeimmel töltött minőségi időre és a bennük való gyonyorkodesre koncentráltam...másra nem futotta. Most,hogy dolgozom, még ennyi kapacitásom sinsc,örülök,ha éjszaka bezuhanok,és sikerül legalább hat órát három részletben aludni. Sokszor mocsok van,meg rendelt kaja (ez utóbbi már évek óta) Úgy érzem, még sok sok év,míg a projektemet elovehetem.
márc. 9. 18:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%
A fö gond, hoyg ezek szerint te férjezett egyedülálló anya vagy két gyerekkel, az apjuk nem csinál semmit otthon.
márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ez a projekt nincs veszve. Már van idegennyelvi tudásod, ráadásul egyedül osszeszedett, menni fog ez is.
márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
56%
A szakdolid is ebben a stílusban, szóköz nélkül írtad?
márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Hogy nem unjatok még ezt a nyelvtan naciskodast,te jó isten. Aki akarja,írja érti így is,aki még bele akar kötni valamibe,az bele fog,akkor is,ha hibátlanul írnék,ötször ellenőrizve,mielőtt elküldöm.

Egyébként a policiklikus aromás szénhidrogének volt a fő témája a szakdogamnak. Akarod részletesen? 🙄😁

márc. 9. 19:18
 15/29 anonim válasza:
100%
Én is vegyész (módszerfejlesztő analitikus) vagyok két gyerekkel. 😊 Én a jogsit akartam gyed alatt megcsinálni, és odáig jutottam, hogy már háromszor megkértem a férjem, hogy segítsen beregisztrálni az online tanfolyamra, de egyszer sem sikerült beregisztrálni. 🙃 Nekem az első többemberes, a második átlagos, viszont az első még mindig a nap minden percében sokkos állapotban tartja az agyamat. Esélyem sincs tanulni, úgyhogy nem is nyomaszt a dolog, csak kinevetem magam, hogy hát persze, tanulni gyeden... Azt tanultam meg, hogy hogy tudok egyszerre főzni, mosást berakni, hordozni, és poharakból tornyot építeni. Én december óta először pont tegnap borotváltam a lábam. És erre olyan büszke vagyok, mintha legalább 2 jogsit megcsináltam volna. Szard le a kollégákat, mindig lesz valaki a környezetedben, aki jobban tudja. :)
márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
Mérnök vagy, három idegen nyelv ismerettel, két gyerek mellett dolgozol, ez nem teljesítmény? Amit leírtál, hogy mekkora házatok van, kert stb., nekem ez önmagában sok lenne. Az a baj, hogy túl sokat vársz magadtól.
márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
100%
5-ös vagyok. Munka mellett diplomáztam így utólag nézve az semmi volt a gyerekhez képest. Nekem az angol és a német lett volna a projekt. Persze van néha kis szabadidő, de sokszor csak nézek ki a fejemből, mert annyira fáradt és kialvatlan vagyok. Az agyamnak több kell, hogy funkcionáljon és tudjak tanulni. Azért írtam én sem engedtem még el, de tudom, hogy el kell majd, mert nem megy. Megfeszülni meg nem kell. Hidd el jobb lesz majd. Az ilyen kollégák meg menjenek a fenébe :)
márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
100%
Én is gyes alatt kezdtem egyetemet, csúszni nem csúsztam, 4 év alatt minden kredit megvolt, viszont a záróvizsga nem sikerült, most megyek megint, nagyon szégyenlem, hogy ilyen pancser vagyok! Végig úgy kellett tanulnom, hogy a kicsi ott volt mellettem, +2 majdnem nagykorú gyerek, +férj részére főzés, mosás, takarítás egyedül, ha szóltam kéne segíteni az volt a válasz, te akartál tanulni, ezt vállaltad. Most meg a napokban megkaptam az uramtól, hogy át léptem a teljesítő képességem határát+cinikus lenéző mosoly mellékelve! Szégyenlem, hogy nem megy, de eddig eljutottam, segítségem nekem sincs, korábban mondta az uram, hogy majd én megnehezítem a dolgod, mert mióta egyetemre jársz rohadt nagy lett a pofád. A nehezítést be is váltotta, úgy hiszi, hogy egy éjszaka alatt fel lehet készülni államvizsgára. Szomorú vagyok hogy még mindig nem sikerült, de újra megpróbálom a vizsgát.
márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

16.koszonlm szépen,nagyon nagyon jól esett a válaszod! Nekem van jogsim,és sokáig vezettem is, iszont a gyerekekkel.otthon alig. Most kellene,de olyan félsz van bennem,hogy ihaj. Alig merek elindulni,de muszáj. Off,de hogyhogy vállalatok még egyet az első tobbemberes mellé? Ha gondolod,megirhatod privatban is. Mi azt hittük,kétszer ugyanoda nem csaphat a villám..hát,tévedtünk. Nem csinálnám vissza,de lehet még egyszer nagyobb korkülönbség hagynék. Egyébként egyelőre megint itthon vagyok, mert hol az egyik hol a másik beteg.

17. Teljesen igaz,sajnos maximalista vagyok. És ha 100 ből 99 sikerül,akkor azon az egyén rugozok. Szerencsére a gyerekemtől nem várom ezt,de magammal szemben nagy büntetés. Tudom,honnan hoztam,és dolgozom is rajta,de nem olyan egyszerű. Minden egyes nap harc.

márc. 9. 20:13
 20/29 anonim ***** válasza:
#19 Kedves ember lehet a férjed🥺
márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!