Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy dolgozzam fel a kudarcot,...

Hogy dolgozzam fel a kudarcot,hogy nem sikerült a gyerekek mellett tanulnom?

Figyelt kérdés
Mielőtt gyerekeim lettek volna,volt egy habos babos kép a fejembe,milyen lesz. Vigyáztam gyerekekre előtte,azt hittem nem érhet meglepetés...röviden: két gyerekem van, két és fél év különbséggel. Meg akartam tanulni végre valamit,direkt nem írom mit,de nem ment. Nem agysebeszetrol van szó,de nem is szabas-varrasrol,szóval egy közepesen nehéz valamiről. Van már diplomám,nyelvvizsgam,tehát azt hittem ez nem okoz majd gondot, sőt időm is lesz ra. Ehhez képest egy könyvet nem bírtam kinyitni, egy filmet nem néztem meg, volt,hogy három hónap alatt egyszer sikerült szortelenitenem. Minda két gyerekem tobbemberes,rossz alvó,segítség nulla,a férjem sokat dolgozik,szülők mndekt oldalról mergezok,vagy csak szimplán leszrjak az egészet. Most mentem vissza dolgozni,és voltam olyan marha,hogy szülés előtt beszéltem a projektről..jöttek is a kérdések,na mi újság? Hát,semmi...ráadásul hiztam is tíz kilót..unom a sok szánakozó pillantast,meg az okos tanácsot a gyerektelen kollégáktól,hogy majd akkor most megy,mert mindenkinek arra van ideje,amit akar..aha. De ez még nem is lenne akkora gond,de magam sem tudom elfogadni ezt. Az igazsághoz hozzátartozik,hogy a másik gyerek születésével teljesen el is engedtem az egészet,és inkább a józan eszem megőrzésére,és a gyerekeimmel töltött minőségi időre és a bennük való gyonyorkodesre koncentráltam...másra nem futotta. Most,hogy dolgozom, még ennyi kapacitásom sinsc,örülök,ha éjszaka bezuhanok,és sikerül legalább hat órát három részletben aludni. Sokszor mocsok van,meg rendelt kaja (ez utóbbi már évek óta) Úgy érzem, még sok sok év,míg a projektemet elovehetem.
márc. 9. 18:08
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

18. Hát,egyszer majd eljön a mi időnk. Jobb napokon látom,hogy nincs ez veszve,csak nem most van az ideje. Még egy jó pár év..

19. Nagyon sajnállak,a férjed miatt,nem ezt erdemelnéd. Le a kalappal,mert nagyon osszeszedett vagy,hogy ilyen nehezítő körülmény (-a férjed) mellett tanulsz. Ne is hagyd magad,tanulj! Én otthagytam,de ez én vagyok,és nem tisztem sem ítélkezni,sem kéretlen tanácsot adni. Tudom,hogy nem olyan egyszerű otthagyni férjét,akárki akármilyen könnyen is mondja.

márc. 9. 20:29
 22/29 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam - én otthagytam helyett én otthagynám...mármint az említett 19es esetben.


De tudom,hogy könnyű kéretlen tanácsokat adni. Nekem is sokan írtak,milyen férjem van,de sok mindent nem tudnak,és nekem se kedvem,se időm magyarázni,meg feleslegesnek is érzem.

márc. 9. 20:31
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondd már nekem, hogy diplomád van! Aki ilyen szarul és helytelenül ír, az nem okos, hanem buta és igénytelen!
márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
24 ha te mondod 🤷🏻‍♀️
márc. 9. 20:59
 25/29 anonim válasza:
100%
16-os vagyok, én nagyon akartam még egy gyereket, akkor is, ha borzasztóan nehéz. 15 hónap van köztük, úgyhogy nálunk is kicsi a korkülönbség, de nem csinálnám máshogy. Imádják egymást, és idővel biztos, hogy nekem is könnyebb lesz. Nálunk a többeresnek folyamatosan társaság kell, és most, hogy kezd mozogni a kisebb, és lehet vele játszani, látom, hogy a nagyom mennyire élvezi a gyerek társaságot. Ha kicsit nagyobbak lesznek, szerintem nagyon jól meglesznek együtt. Ha én játszom velük a gyerek játékokat, az sosem lesz olyan mókás, mintha két gyerek együtt játszana. Én is nagyon teljesítmény kényszeres vagyok amúgy, ráadásul tisztaságmániás, úgyhogy én is nagyon szenvedek, hogy nem sikerült úgy ez az otthonlét a gyerekekkel, mint ahogy képzeltem. Napközben nincs mindig rend, nem mindig sikerül felmosni, amikor kéne, akkor indítok mosást, amikor már nem fér a szennyestartóba, néha gyors kaját eszünk, mert nem sikerül főzni, hiába próbálkozom vele egész nap. Ez van, mit tudok csinálni? Különösen bánt, hogy mások, akiknek egyszerűbb gyerekük van, sokkal jobban csinálják. Én meg több energiát teszek bele, mint amennyi gondoltam, van bennem, és így is csak a túlélésre játszom. De azzal vigasztalom magam, hogy ha a takarítás, tanulás nem is megy tökéletesen (vagy bárhogy), a legfontosabbat sikerült kipipálni. Néha nekem is vannak rosszabb pillanataim, de alapvetően sikerül úgy csinálnom a gyereknevelést, ahogy szerettem volna. És ez a legfontosabb. Senki nem fog emlékezni 10 év múlva, hogy ma este lemostam - e az etetőszéket, vagy holnap reggel fogom. Vagy hogy 1 vagy 4 éves gyerek mellett szereztem meg a jogsit. Ezek csak nekem fontosak, de nekem sem kéne, hogy azok legyenek, mert logikusan igazából nem számítanak.
márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Na áttették a kérdésem más kategóriába...pedig nem véletlenül írtam oda,ahová.A gyerekesek ezt aterzik,na nem a rögtönítélő anyakeselyuk,akiknek egyetlen öröme itt beszólni,hanem az átlag.
márc. 9. 21:08
 27/29 A kérdező kommentje:
26 köszönöm a válaszod,nagyon át tudom érezni! És nagyon jó segítség a feldolgozásban is, a kérdésemre. Kitartást,és valóban, q gyerekeink a legfontosabbak. Én is akkor adtam fel végleg,mikor láttam,milyen gyorsan nőnek..persze utólag, a napok meg hosszúak. Majd pár év múlva.
márc. 9. 21:11
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egy két kivételtől eltekintve empatikus és hasznos hozzászólásokat kaptam!

Jó ezres,hogy van sorskozosseg,és nem vagyok egyedül. Ugyanakkor igaz,azért voltam otthon,hogy a gyerekeim ről godnoskodjak,és az sikerült,jelen tudtam lenni az életükben,odafigyelni rájuk. Ha tegyük fel,megvan a német nyelvvizsgam,mi lenne a nyavajgasom? Hát valószínű az,de sajnálom,hogy nem voltam velük eleget,úgy elszaladt az idő..(utólag persze,azért a napok sokszor emg most is hosszúak). Úgyhogy ezzel a tudattal együtt azt hiszem el tudom ezt engedni. Egyelőre most sem vágok bele, a gyerekeimnek még bőven kell a figyelem,én meg nem szeretek elaprozodni. Tanulni pár év múlva is tudok. De a gyerekeim kiskorat semmi nem hozza vissza.

márc. 10. 10:59
 29/29 anonim ***** válasza:
Az egyetlen használható javaslat hogy próbálj megkérni valakit, hogy vigyázzon a gyerekre.
márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!