Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi van velem? Miért érzek...

Mi van velem? Miért érzek féltékenységet? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy kedvelek egy embert. Régebben észre is vettem, hogy ő is kedvel engem. Mindig mosolygott rám és kedves volt velem. Ez nagyon jól esett. Mostanában azt veszem észre, hogy ő nagyon megkedvelt egy másik személyt és már úgy érzem nem kedvel annyira vagy nem mutat olyan érdeklődést irántam mint korábban. Ez rosszul esik. Pedig ő nem csinált semmi rosszat és nem akarom én magamhoz láncolni vagy ilyesmi csak egyszerűen rosszul esett, hogy nem engem kedvel hanem mást.

Most megint az az érzés vágott belém mint már régebben egyszer. Kedveltem egy személyt de neki megvolt a saját kis társasága, barátai, ahol jól érezte magát és én úgy láttam hogy akkor miért zavarjam meg, ha én úgy se kellek oda... Most megint ez a érzésem van és nem akarok bezavarni, pedig nagyon kedvelem azt a személyt. De ha egyszer megtalálta azt akivel jól érzi magát... Én akkor már nem is kellek.

Egyébként én nehezen nyílok meg mások előtt. (önbizalom és önértékelési problémáim is lehetnek) Az a másik személy pedig beszédesebb, hamarabb megnyílik. Gondolom ezért kedvelheti jobban mint engem. Mert ő, hogy úgy fogalmazzak "elérhetőbb" mint én. Engem nehezebb "megnyitni". És gondolom minek "bajlódjon" velem, amikor ott van egy tök rendes, beszédes, kedves lány.

De akkor már nekem nem is lehet barátom? Még is mit csináljak? Mit tegyek, hogy ez ne így legyen??


15/L


2010. nov. 12. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi használhatót nem tudok neked írni :S Csak azt, hogy kismilliószor voltam már olyan helyzetben, mint te, és hidd el, hozzá lehet szokni.
2010. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek. De én nem akarok ehhez hozzá szokni!! Egyszer már elengedtem egy embert, többet nem akarom! De nem tudom mit csináljak.
2010. nov. 12. 20:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Kérem, segítsen valaki...
2010. nov. 12. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Légy mellette. Viselkedj vele úgy mint egy jó barát(és ezzel nem azt mondom hogy tapadj rá és kövesd minden lépését).

Mondd neki hogy ha bármiben segíthetsz neki örömmel megteszed,meg hogy nyugodtan kérhet (esetleg,pl) tanácsokat.

Csak ne fordíts neki hátat,nehogy a végén ő érezze úgy hogy átverted,kihasználtad. Éreztesd vele hogy téged érdekel mi történik vele,örülsz a társaságának(stb...)

Ennyit tudok csak mondani.Aztán lesz ami lesz. Sok szerencsét!

13/L

2010. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy el lehet "riasztani" valakit úgy, hogy őszinte vagy? Mert elmondtam neki, hogy kedvelem és hogy jól esik amikor mosolyog rám. Akkor most elriasztottam? De az igaz, hogy ő is azt mondta, hogy nagyon bír engem. Akkor most mi van? Teljesen összezavarodtam.
2010. nov. 12. 20:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megteszem amit tudok.
2010. nov. 12. 20:23
 7/7 A kérdező kommentje:
De akkor lehetséges, hogy elriasztottam az őszinteségemmel? Az elég kellemetlen lenne...
2010. nov. 12. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!