Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Nem tudom mit...

Mit tegyek? Nem tudom mit csináljak az életemmel.

Figyelt kérdés

Nagyon tanácstalan vagyok. Nem tudom mit kezdjek az életemmel. Múlt hónapban lettem 20 éves. 1.5 éve egyetemre járok. Már az első napokban kiderült számomra, hogy ez nem az én szakom. Én alapjáraton egy reál beállítottságú ember vagyok, és ez egy humán szak. Igazából a szüleim unszolása miatt jelentkeztem ide.

Minden egyes nap úgy megyek be suliba, hogy azt kívánom üssön el egy autó vagy valami. Történjen bármi csak ne keljen bemennem előadásra!:( Borzalmasan érzem ott magam. Egy csomó jogszabályt kell bemagolni, az egész olyan száraz. Valahogy nem tudom magam rávenni arra se, hogy a vizsgáimra felkészüljek. Fél óra után mindig elnyom az álom.

Észrevettem magamon, hogy mióta egyetemre járok sokkal ingerültebb vagyok, vagy éppen életunt, a hangulatom szörnyen változó, egyszer fent egyszer lent.

A csoporttársaimmal se jövök ki olyan jól. Igaz, hogy van 2-3 ember akikkel úgy ahogy jóba vagyok, de ez nem igazi barátság. Iskolán kívül szinte sose találkozunk.

Gondolkoztam az iskolaváltáson, de nem merem belevágni.

Nem tudom mit kezdjek magammal. Nem tudom mi szeretnék lenni, olyan tanácstalan vagyok.

Érdekel a matek és az építészet. Jelenleg ezek a szakmák tetszenek: könyvelő, könyvvizsgáló, gyógyszerész, építész, építészmérnök, HR menedzser, de szinte naponta változik erről is a véleményem. :(


2010. nov. 15. 22:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tippelek jogra jársz, ami ugyebár osztatlan, ergo nem 1,5 kell még kíhúznod valahogy, hanem 3,5-et...

Most válts. Ha nincs könkrét szak, amire szívesen mennél, válassz egy OKJ-t, mellette dolgozz, és hagyd, hogy kialakuljon benned, hogy mit is szeretnél.

A szüleid biztosan megértik, végülis a te életed, a te döntésed, ha meg nem is értik, belenyugszanak.


Válts amíg lehet, különben benneragadsz. Fejezd be a félévet, aztán válts passzívra, és második félévben gondolkozz el. Dolgozgass, próbálj ki minél több mindent. Ha egy év múlva visszavágysz, visszamehetsz. Ha nem, elvetélt ötlet, így már nyár után tudni fogod, hogy mit szeretnél.

Sok sikert, ne kapkodd el a döntést.

2010. nov. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd ott a francba, ne pazarold a támogatott féléveidet! A humán szakokkal egyébként éhen lehet halni, vagy el lehet menni a mekibe. A reál tárgyak nyerőbbek! :D Azt tanácsolom, hogy menj el valami OKJ-ra (valami normálisra!), ott egy-két év után kapsz egy papírt és utána még mindig tudsz egyetemre menni, oda, ahova szeretnél. Mégis van már egy szakma a kezedben, a féléveid is megmaradtak és volt egy-két éved gondolkodni azon, hogyan tovább. Fölösleges humán szakon lenni, az égvilágon semmi értelme, kapsz egy diplomát, amit kitehetsz szépen a falra, de semmit nem érsz vele.


Egy ex-humánszakos

2010. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

[link]


Olvasd el! Aztán menj el az előadásukra, beszélgess az előadókkal, esetleg kapd meg az Életcél konzultációt. Nem csak Te vagy ám így ezekkel.

2011. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!