Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezt az egész gyerekkoromat...

Ezt az egész gyerekkoromat hogyan éljem túl? Valami reménysugár?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mások még rosszabb helyzetben vannak, de mindenki a saját helyzetét tartja a legrosszabbnak.

Van egy házunk ugye, az ablakok mind szelelnek, az ajtó alatt befolyik a víz, hideg van, mivel fával fűtünk és csak estére van begyújtva, mert nappal senki nincs itthon. Most is nagykabátban vagyok. A bojlerünk elromlott, mint mindig, most is tél elején. Tavaly is az volt, hogy nem tudtam normálisan fürödni, nagyon hideg volt, a fürdőben nem volt begyújtva és a kályhán melegítettük a vizet, ami fejenként 1 lavórnyi meleg vizet jelent. Nagyon rossz volt és most nem akarom ezt újra átélni, anyukám azt mondta, hogy lesz egy kádnyi meleg vizem most, de hát ugye nem csak én akarnék fürödni, 5- en vagyunk a családban.

Ezek alapján azt gondolom, hogy inkább felkötném magam, minthogy így éljek.

17L


2010. dec. 1. 16:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
57%
Mintha én írtam volna:o de engem még nem is szsret senki se:(
2010. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
nem mintha engem marhára szeretnének, de a lelki dolgokat többé - kevésbé túlélem
2010. dec. 1. 16:56
 3/36 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ha ennyi eszed van, akkor kösd fel magad nyugodtan.

Ahelyett, hogy örülnel, hogy van egy hászatok, ahol lakhatsz, van fütésetek, villany, stb, nyafogsz hogy de rossz sorsod van.

Elárulom, hogy ezelött 40-50 évvel ez már luxus volt, többek közt én is igy nöttem fel, csak annyi különbséggel, hogy a vizet az utcai kútról kellett kannában hordani, nem volt vizvezeték sem, a wc a kert végében volt - és termszetesen vizöblités nélkül.

De sok mindenkinel még a villany sem volt beveztve, nemhogy a viz.


HA meg nap közben fázol, akkor gyújts be a kályhába, elvégre már nem vagy egész kicsi.


Tudod, hogy hányan élnek most is úgy, hogy se lakásuk, se fütés, se viz, se villany, söt ennivaló se nagyon?

Sze´gyellheted magad, hogy itt hisztizel, ahelyedtt, hogy örülnél annak, hogy van otthonod.

2010. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
81%

Nem tudsz kolit igényelni?

Nekem egyik legjobb barátom dettó e volt, ingyen kolit kapott, a hétvégét meg csak kihúzta valahogy.

2010. dec. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Sajnállak :(

De nem mondhatom, hogy gyere a lakásomra... :)

Nem gúnyból mondom (utolsó dolog lenne), de legalább jó szívós csaj leszel (vagy már márig az vagy).


De egyébként ráhajthatnál, hogy valami közeli barátnál töltsd a nappalod. A melegvíz problémát házilag sajnos csak fűtéssel lehet megoldani, gondolom ehhez meg nem tudsz saját erőből hozzárakni...

2010. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Én sem értelek 1-2 dologban..Több vizet akarsz a fürdéshez? Akkor emeld fel a fenekedet és melegíts magadnak több vizet.Ne anyádtól várd el 17 évesen..

Azt,hogy nagykabátban ülsz a gép előtt? Emeld fel a fenekedet,és gyújtsd be magadnak..17 évesen ne legyél már ennyire tutyi mutyi...Én is voltam így évekkel ezelőtt,és nekem még gondoskodnom kellett egy csecsemőről is...Le kéne szakadnod a netről,és több időd lenne a te kényelmed előteremtéséhez is.. De ha lusta vagy akkor nyugodtan akaszd fel magad..Bár nem hiszem ,hogy lesz valaki aki helyetted megköti a csomót..

2010. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

nem nagyon lehet erre okosat mondani, egyre többen vagyunk ilyen emberhez nem méltó helyzetben, és egyelőre jele sincs annak, hogy belátható időn belül változna valamit a dolog.

pedig ha remény sincs, akkor érv sincs amellett, hogy ne kösse fel az ember magát.

érdemes elodázni a dolgot, hogy azért az esélyt adjuk meg magunknak, én már több mint 10 éve halogatom, de még mindig nem történt semmi.

2010. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

: ma 17:01

Igaz nem nekem szóltál be ilyen trágár módon(jelentettem is) de senki nem várja el,hogy a kérdező nagy kabátban üljön a szobában..De feltételezem,hogy a szülei nem szándékosan hozták ilyen helyzetbe,és ők is fáznak..Ha fázik,ha teljes kád vízben akar fürdeni akár ő is elő tudja teremteni magának,nem kell várnia a sült galambot..

Én is vidéken éltem.Velünk is sokszor volt így,hogy a szülők dolgoztak,és csak este7-8 órára értek haza..Addig mi begyújtottunk a kályhába,és bizony én is melegítettem a vizet,mert a kádat tele akartam tölteni..

Ezt a kérdező is megtehetné,és máris jobb lenne neki is..

Te meg nem tudom miért vagy ilyen trágár,de senki nem mondott semmi rosszat...

2010. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

jó, a begyújtás valamennyire okés, igazatok van ebben

a víz kérdés már más probléma, attól, hogy még szeretnék több vizet melegíteni sajnos nem lehet, mert hát mire az felmelegszik és nem csak én akarok fürödni, így is 2 kályhán melegítünk vizet, de gondoljatok bele, mire a kályha normálisan égni kezd, na meg mire a jéghideg vízből forró lesz, na az nem kis idő és ezt szorozzátok meg 5- tel, jobb esetben mindenki tud fürödni, rosszabb esetben én meg még valamelyik tesóm

na jó, igazatok van abban is, hogy tényleg csinálnom kéne valamit, de akkor már inkább elmegyek valami fűtött helyre és ott töltöm el azt a sok időt, pl olvasással vagy tanulással, hasznos és hátha viszem valamire az életben

köszönöm

2010. dec. 1. 18:05
 10/36 A kérdező kommentje:
koliba azért nem megyek, mert itt van egy köpésre a suli, valaki pedig ki tudja honnan jött, szóval messziről és nekik van szükségük a kolira
2010. dec. 1. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!