Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezt az egész gyerekkoromat...

Ezt az egész gyerekkoromat hogyan éljem túl? Valami reménysugár?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mások még rosszabb helyzetben vannak, de mindenki a saját helyzetét tartja a legrosszabbnak.

Van egy házunk ugye, az ablakok mind szelelnek, az ajtó alatt befolyik a víz, hideg van, mivel fával fűtünk és csak estére van begyújtva, mert nappal senki nincs itthon. Most is nagykabátban vagyok. A bojlerünk elromlott, mint mindig, most is tél elején. Tavaly is az volt, hogy nem tudtam normálisan fürödni, nagyon hideg volt, a fürdőben nem volt begyújtva és a kályhán melegítettük a vizet, ami fejenként 1 lavórnyi meleg vizet jelent. Nagyon rossz volt és most nem akarom ezt újra átélni, anyukám azt mondta, hogy lesz egy kádnyi meleg vizem most, de hát ugye nem csak én akarnék fürödni, 5- en vagyunk a családban.

Ezek alapján azt gondolom, hogy inkább felkötném magam, minthogy így éljek.

17L


2010. dec. 1. 16:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Azért a kolit gondold meg még egyzer (ha még pl idén van rá lehetőséged). Te elég szar helyzetben vagy. Nálunk az egyetemen többen úgy vannak koliban, az ország másik feléből jöttek, a szüleik vettek nekik lakást (vettek, nem béreltek) és ők meg mégis bementek koliba, aztán a lakást meg kiadják bérbe... Szóval a többség biztos szükségből van koliban, de tuti szerintem elég sokan vannak bent olyanok is, akiknél te rászorultabb vagy (mint látszik a lakhelytől való távolság jó becslés a rászorultságra, de közel sem tökéletes: te példád és akiket említettem gazdag csávók példáján jól látszik.)
2010. dec. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 AnneShirley ***** válasza:

Szia!


Ha a helyzeteteket nem csak te, hanem a szüleid is katasztrófának érzik a helyzetet, akkor beszéljetek az illetékes gyermekjóléti szolgálattal vagy a suliban a gyermekvédelmi felelőssel, ők tudnak segíteni más lakhatási megoldást keresni addig, amíg nem sikerül normalizálnotok a helyzetet. (Családok Átmeneti Otthonára gondolok)

2010. dec. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
a szüleim észre sem veszik, hogy ez így nem normális, erről még csak nem is hajlandóak beszélni
2010. dec. 2. 08:31
 14/36 A kérdező kommentje:

pont most ment tönkre a mosógépünk is

erre már semmit nem tudok mondani, valahogy télen mindig megtalál a balszerencse

olyan mintha egy süllyedő hajón lennék és nekem pedig menekülnöm kéne valahogy

2010. dec. 4. 17:42
 15/36 anonim ***** válasza:

Ne siránkozz a bajon,mert akkor csak még többet idézel meg vele magadnak. Örülj inkább, hogy nem Kolontáron laksz vagy vmi árvíz sújtotta településen. Na azok hogy fürdenek? Eddig kibírtad? Nincs lehetetlenség csak tehetetlenség. Tanulj azért, hogy tudj segíteni ezeken a problémákon, meg hogy neked ne kelljen így lenned. Ha fázol nappal, akkor maradj a suliban, nem zavarnak ki biztos. Ott is lehet tanulni. Esetleg megkérhetnéd kolis ismerősöd, barátnőd, hogy hadd fürödj meg ott. Én is csináltam olyat, semmi nem volt belőle.

Van reménysugár. ne légy elkeseredve, hálásnak kell lenned ezért is, és akkor megérdemled a jobbat.

2010. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Nálatok nincs vízvezeték/fűtés?Ha meg nincs szereltessetek be..Úristen.Beszéld meg a szüleiddel hogy ez neked így nem jó,és hogy ha lehetne szereltessétek be a vízvezetéket,fűtést vegyetek új mosógépet.Akár kölcsönt is vehettek fel ha nincs rá pénz.Egyébként meg a koli nem veszély,van annyi hely hogy nem rajtad fog múlni valakinek a sorsa hidd el..
2010. dec. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Elárulta magát a Kérdező! Kamuzik!

Azt írja, "pont most ment tönkre a mosógépünk".

Akkor hogy mehetett idáig a mosógép, ha vízvezeték nincs beszerelve a házba?? Talán a mosógép víz nélkül mosott és azért ment tönkre? XDD

Örülök hogy kamuztál, pedig szívesen segítettem volna neked, tényleg.-)

2010. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

a gázt nem tudnánk fizetni, víz van, csak hideg és ugye erre való a bojler

mosógépet is vennénk ha lenne rá pénz, de nincs, így is úszunk az adósságokban, minden csak a pénzen múlik

2010. dec. 4. 19:27
 19/36 A kérdező kommentje:
oh anyám, ti okosak...
2010. dec. 4. 19:28
 20/36 anonim ***** válasza:
MENJÉL MÁR KOLESZBA-.- SAJNÁLTATÁS HELYETT-.-
2010. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!