Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Élni akarok, igazán élni és...

Élni akarok, igazán élni és érezni. Csak én gondolkodok így vagy van még hasonló gondolkodású ember?

Figyelt kérdés
Üresnek érzem az életem és nem akarok egyetemre menni sem. Erre mindenki fogja a fejét. Érettségi után utazni akarok, tapasztalni, átélni, érezni. Nem idegen tőlem a munka (gimi mellett is dolgozom)és csak annyi pénzt szeretnék amennyiből meg lehet élni. Nem akarok "toronyórát lánccal". Úgy érzem megfojt a közeg amiben most élek. Mintha visszatartanának a vágyaimtól és emiatt egyre feszültebb vagyok. Szabad akarok lenni!
2009. jan. 22. 13:28
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, el vesztegeted magadat és az idődet is abban a közegben, amiben élsz, tényleg törj ki onnan minél előbb.

Ha ennyire kiváncsi vagy a világra, menj ki külföldre dolgozni + világot is látsz egyúttal.

Nem kötelező egyetemen poshadni 5 évet a semmiért, mert ha nincs kedved hozzá, a későbbiekben sem fogod hasznosítani az ott tanultakat, olyan csömöröd lesz tőle,és ha nem vagy a legjobb az adott területen, még hátrányod is lesz belőle, mert nem vesznek fel - nem fizetnek érted többet a munkaadók, amikor olcsóbb munkaerőt is találnak...Sajnos erről szól a mai magyar társadalom.

Szóval: irány külföld!

2009. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre valaki nagyjából érti, mit gondolok. :) Erősnek érzem magam tudom, hogy ez nem mindig lesz így, nem akarok éveket elpocsékolni, át akarom élni a dolgokat. Nem értem mások miért nem értik?!
2009. jan. 22. 14:12
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Én is értem :)

Én is szabad akarok lenni, mert azt érzem, hogy ez a mostani nem én vagyok. És ráadásul a családom tagjai is gátolnak ebben, mert szerintük nincs értelme annak amit akarok, ők nem így gondolkoznak. Mások vagyunk.

Nekem vannak álmaim, vágyaim. Ők pedig beérik bármivel.

Szerintem még mindig jobb, ha majdnem elérhetetlen célokat tűzünk ki, mert ha csak a felét elérjük, akkor is többet kaptunk, mint az átlag. Szerintem fontos, hogy az ember merjen nagyot álmodni, különben sehova sem jut.

2009. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Írtam neked,várok még válaszokat!
2009. jan. 22. 14:23
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
ugyanezt érzem, és ez nehéz dolog. szerintem mi nem jó helyre (és talán nem jó időben ) születtünk. csak egyetlen életünk van, és szerintem próbálgasd is magad. ne érd be azzal, amit egyesek szerint tenni "kell" (egyetem , férj, gyerek, háziasszonyoskodni..stb) ez a te életed! ne állj be a sorba muszájból. igaz, én 31éves vagyok, gimi után dolgoztam, mert ezt akartam, és azóta is dolgozok.. nem bánom ezt egy pillanatra sem, hisz bármikor tanulhatnék, de mit?? még most sem tudom, h mit szeretnék kezdeni az életemben!!! ez baj. csak élek, és igyekszem a napokat boldoggá tenni. szórakozok, sokat vagyok a barátaimmal, stb..nekem is gyors ez a világ, gonosz és felületes, é tiporgok egy helyben, nem tudok "azonosulni" vele:(( remélem te ügyesebb leszel!!!
2009. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Értelek utolsó válaszoló. Én szeretnék majd gyereket, nagyon ennyit tudok és mást nem. De nem is akarok többet tudni, elindulok majd egy úton és hiszem/remélem, hogy jól fogom csinálni. Nem akarok előíratlan szabályoknak megfelelni, mert tudomásom szerint csak egy életem van. Szeretném úgy élni ahogy nekem jól esik és nem mások elvárásainak megfelelve. Remélem mindegyikünknek sikerül majd! (persze ha van még valaki aki így gondolja,írjon, mint látom nem vagyunk sokan)
2009. jan. 22. 14:50
 7/51 anonim ***** válasza:
96%
én ezért kezdtem el szívni.
2009. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, nyugodtan kövesd a vágyaidat! Láss világot, ismerkedj emberekkel, tapasztalj meg élethelyzeteket! Egyetemre akkor érdemes menni, ha olyan munkára vágysz, amihez valamilyen diploma kell. Ráadásul semmi sem akadályozza meg, hogy később esetleg tanulj, ha mégis beleszeretnél valami olyasmibe, ami felsőoktatási végzettséget igényel. Sokszor nem értem a mostani szülőket, gimiket: most, hogy nem lehet korlátlanul akárhány sulit ingyen elvégezni, mint régen, nem is szabadna engedni beiratkozni egyetemre valakit úgy, hogy nem teljesen biztos a döntésében. Ha mégis másképp dönt, később már csak súlyos százezrekért végezheti el azt, amit ténylegesen csinálni szeretne.
2009. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
TEdd azt amit szeretnél. Nem kell neked másoknak megfelelni.És ez teljesen természetes.Egyetemre meg tudsz még menni késöbb is ha akrsz
2009. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg van hozzá bátorságod, kezdd el a felszabadulást most. Ez persze a gyakorlatban nem olyan egyszerű. Jó, ha van valamilyen támogató hálózatod, azaz hasonló felfogású embereket ismersz, és segíteni tudjátok egymást. Ha nem vagy bejáratos ilyen körökbe, vagy nincs egy barátod sem, akivel együtt hajtanátok végre ezt az ugrást a sötétbe, akkor a felszabadulást nem tudod végrehajtani, tehát először is elő kell azt készíteni.Én ismerek embereket, akiknek sikerült. Sokuknak az volt a receptje, hogy olyan helyekre vándoroltak, ahol elfogadottabb a kérdésfeltevésben megfogalmazott életfelfogás. Dél-Franciaország, Dél-Olaszország és Spanyolország déliesebb vidékei alkalmas helyek az újrakezdésre: könnyű alkalmi munkát találni, az emberek eléggé lusták, így tőled sem várnak sokat. Marseille vidéke, Calabria és más hasonló helyek tele vannak olyan söpredékkel, mely egyik napról a másikra él, nem szakad bele a munkába, szóval a való élet érdekli őket és nem az olyan fiktív baromságok, mint társadalmi megbecsültség, diploma, presztízs és vagyon. Magyarországon a megélhetés egy kicsit küzdelmesebb, és a munkához való általános hozzáállás is komolyabb, nálunk nagyon erős az emberek pénz- és státuszimádata. Ezért ajánlom a napfényes mediterrán térség lepukkantabb körzeteit. De persze itthon is megoldható a "felszabadulás", csak nehezebb.
2009. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!