Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Élni akarok, igazán élni és...

Élni akarok, igazán élni és érezni. Csak én gondolkodok így vagy van még hasonló gondolkodású ember?

Figyelt kérdés
Üresnek érzem az életem és nem akarok egyetemre menni sem. Erre mindenki fogja a fejét. Érettségi után utazni akarok, tapasztalni, átélni, érezni. Nem idegen tőlem a munka (gimi mellett is dolgozom)és csak annyi pénzt szeretnék amennyiből meg lehet élni. Nem akarok "toronyórát lánccal". Úgy érzem megfojt a közeg amiben most élek. Mintha visszatartanának a vágyaimtól és emiatt egyre feszültebb vagyok. Szabad akarok lenni!
2009. jan. 22. 13:28
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
82%
14 éves vagyok, végigolvastam a válaszokat, és teljesen egyetértek. Sokat gondolkoztam az elvárásokon, hogy diploma, ilyenek, de nem éreztem, hogy nekem ez kell. Egyetlenegy célom van: jól megtanulni olaszul a német mellett, és kimenni Olaszországba, aztán majd lesz valahogy. Nem tudom, hogy ez működne-e.
2009. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van és egyet értek veled! És azt mondom, jól gondolkozol! Én idén érettségizek, és én kiszeretnék menni külföldre(pár év múlva, előtte le szeretnék tenni egy szakmát), tapasztalni, új közeg, kell egy kis kaland, valami új megismerése. Hiszen egy életünk van, és utána már hátralévő életedben karriert építesz, vagyis keresed a hivatásod, családot szeretnél, és dolgozol napi min. 8 órában. Fiatalon kell élni, amíg lehetőség van rá. Én szeretnék egyetemre/fősulia menni, de előtte tapasztalni szeretnék, hiszen honnan kellene tudnom, h mi a hivatásom, amit hátralévő életemben csinálni szeretnék. Addig nem megyek főiskolára, míg meg nem találom, mert éveket pazarolnék, ha olyan szakot végeznék, ami valójában nem is olyan, amilyent én szeretnék, v aminek képzeltem- ha pedig olyan foglalkozásra találok, amihez nem kell diploma, akkor nem megyek főiskolára, a lényeg h szeresse. A lényeg h jól érezd magad a bőrödben.
2009. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy terveztem, megyek egyetemre, de ezen felül amit leírtál, hogy: "Érettségi után utazni akarok, tapasztalni, átélni, érezni" - ez olyannyira megfogott, hogy az nem kifejezés. Valamennyire bennem is megvan ez, de nem annyira, mint benned. Csináld azt, ami boldoggá tesz! Élj úgy, ahogy szeretnél! Légy az, aki valójában vagy! Légy szabad! Tedd, amit jónak látsz!
2009. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

Tele vagy ábránddal. Ez jó, csak amikor felébredsz majd, hogy milyen is ez a világ, akkor nem lesz igazán jó, bár nagyon sokan igy élik le életüket, tele álmokkal, bizakodással, talán nektek jobb, mert nem érzitek át a világ gazságait.

Ahogyan te is, én is ki akartam törni egy fajta közegből. Ezt úgy tudtam elérni, hogy főiskolára iratkoztam, ez miatt is rengeteg volt a veszekedés szüleimmel, ki kellett harcolnom, érvelnem. Kitörtem. Tudod, szeretnék olyan szülőket, akik buzditanak a tanulásra, semmi hátsó szándék nélkül, csupán azért, mert szeretnek és a legjobbat akarják gyereküknek.

Tudod mit? Baromi nehéz volt az első év, és utána a többi(most harmadikos vagyok), nem szeretem ezt a leendő szakmát, igy majd másfajta munkát próbálok találni. A nagyobb képzettség nagyobb anyagiakkal jár, mégha nem is abban dolgozol, amit kitanultál, de ez nem lényeg. Tudod mi az igazi lényeg? Az, hogy örömmel fog eltölteni, hogy bármennyire nehéz volt, mégis képes voltam megcsinálni! Az utazgatást is meg birod, akár sulizás közben is csinálni, akár a sulival. Később sem leszel öreg, 23-24, ezután is rengeteg időd van megtapasztalni a világot.

A tanulás arra van, hogy bölcsebb legyél, ezáltal is ismerkedsz a világgal.

Ez az én véleményem. Nem azt akarom, hogy egyetérts, csak azt, hogy gondolkodj el.

(21 éves)

2009. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Utolsó:Nem vagyok naiv, sok mindent megéltem már,kifejezetten reális vagyok. A válaszodat nézve te nagyon más vagy mint én. Sokat olvasok, gondolkodom, színházba járok, műveltnek tartom magam. Egyszerűen nem vágyom (most) több lexikai tudásra, mert nem érdekel. Megakarom találni magamban azt amiben tehetséges vagyok.(reméljük van ilyen :) ) Mondok egy példát: Ha valakinek nagyon jó ötletei vannak újság szerkesztéshez, kész tervekkel megy szerkesztői állásra jelentkezni (fokozhatjuk, ha pl az újság leszálló ágban van, de a tervek nagyon jók)őt fogják felvenni, vagy azt akinek papírja van de ötletszegény? (ne Magyarországban gondolkodj)Ez csak egy példa volt!
2009. jan. 23. 14:46
 16/51 anonim ***** válasza:
nem akarom sokáig ragozni, így: aki mer, az nyer.
2009. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
97%

Sziasztok!!

VÉGRE,VÉGRE valaki aki úgy gondolkodik mint én!!! Ez akkora megkönnyebülés!!! Én sem akarok egyetemre menni,világot akarok látni,de senki nem tart velem!!! :S Szóval aki kérdést feltette nagyon szeretném ha írna hogy mi is van vele!!

2009. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Kivancsi vagyok mi tortent azota a valaszolokkal, hatha ir valaki. :) Persze uj valaszok ij johetnek, szivesen olvasom.
2010. nov. 23. 17:47
 19/51 anonim ***** válasza:

Bocsi, most nem olvasom végig a válaszokat, de még vissza fogok jönni pótolni.

Teljesen megértem, amit érzel, bár én kicsit másképp próbálom ugyanazt elérni, amit te is szeretnél. Én egyetemre akarok menni, aztán valamilyen ösztöndíjjal külföldön tanulni. Közben (nyaranta) a legjobb barátnőmmel fogunk utazgatni a környező országokban egy khm... kicsit lerobbant, de imádni való kocsival, amit közösen vettünk. Ahol elfogy a pénz, ott dolgozunk, hogy legyen kaja meg benzin, és már állunk is tovább...

Szerintem attól még lehetsz szabad, hogy nem hagysz eszetlenül hátra mindent. Úgyis, mikor már családod lesz, több pénzre lesz szükséged, mindent meg akarsz majd adni nekik... legalább is én így gondolkodom.

Oké, ez lehet nem lett összefüggő vagy érthető, de most képtelen vagyok koncentrálni... szóval, majd visszajövök :)

2010. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig akommenteket.

De én is ilyen vagyok :S Ahol most lakok, az a közeg teljesen megfojt. Mintha nem is én lennék, visszatart minden. Tudom, hogy lehetnék több is...

És nekem is nagy álmom, hogy utazgassak.

2010. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!