Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Muszály valamit tennem,...

Muszály valamit tennem, különben én szívom meg az egészet. Mit tehetnék? 15/F

Figyelt kérdés

Kezdem az egészet az elejéről, lehet hogy kicst hosszú lesz, de köszönöm előre is mindenkinek aki elolvassa.


Na szóval tizedikes vagyok, év egészen novemberig nem volt egy igazi barátom sem az osztályban (meg azon kívül sem), persze volt egy kivel úgy jóba voltam, de csak suliban, nagyon ritkán mentünk valahova sulin kívűl meg igazából sosem érdekelte mi van velem meg ilyenek, mindig az volt amit ő akart meg ilyesmik. November környékén összehaverkodtam végre valakivel az osztályból, és azóta ő lett a legjob barátom, tök örültem, meg mindg jókedvem volt azóta, de tól szép volt ahhoz hogy igaz legyen. Az elmúlt héten a volt "haverom", akinek nyilván feltűnt hogy már nem is akarok haverkodni vele, elkezdett köcsög lenni velem, aztán egy nagyob húzása után beszéltem vele hogy jólenne ha abbahagyná. Ezzel elbasztam mindent. Azóta túlságosan is jófej lett, de ismerem már annyira hogy tudjam mit akar, meg elég nyilvánvaló is. Most elkezdett haverkodni a legjobb haverommal, ami persze nem lenne gond, mert végülis alapból nem zavarna, de tudom (100%-ra) hogy nem azért haverkodik vele mert bírja (a háta mögött mondja hogy milyen gyökér meg ilyenek), hanem azért haverkodik vele hogy megmutassa hogy hogy elbasztam hogy inkább mással haverkodtam mint vele. És most épp próbál vele összehaverkodni de nagyon belehúzott xD

Szerencsére jóba vagyok a másikkal, de ha ez itt játssza az agyát tovább akkor biztos hogy megszívom de nagyon.


Most ez ellen mit tudok tenni? Én két lehetőséget látok:

1-Erős leszek, nem engedem hogy ezt megtegye és megpróbálom valahogy leállítani. (de mivan ha nem sikerül és mindketten megútálnak?)

2-Mindent elmondok a legojobb haveromnak (de mivan ha paranoiásnak néz, vagy nem hiszi el nekem?)

Ha valaki tud jobbat akkor pls írjon, ha ez megtörténik (ha nem lépek semmit akkor maximum 1-2 hónap és meg fog, ez biztos) akkor valszeg vagy sulit váltok, vagy valami más, mert onnantól kezdve nemérdekel hogy jó iskola meg jól fogok keresni, ha nem lesz haverom és így szenvedek, nekem az úgy nem lenne élet...


2011. jan. 13. 15:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Mielőtt valaki belekötne, tudom hogy kell írni hogy muszáj, csak elírtam.


Egyébként még annyit tennék hozzá, hogy ma ez úgy felbosszantott, hogy a buszon annyiit gondolkodtam rajta hogy elfelejtettem leszállni, pedig ilyen még velem sosem volt :/

2011. jan. 13. 15:46
 2/12 anonim ***** válasza:
Én a 3. verziót választom. Nyílván neked kell döntened és csak a véleményünkre vagy kíváncsi, én szétverném a fejét és ennyi, nem kell szépíteni a dolgokat ha olyan jó haverok vagytok az elsővel akkor valszeg sehogy sem fogod megszívni ha az a szemét második bepróbálkozik valamivel.
2011. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát legszívesebben ésnis azt csinálnám, de nem tehetem. De megszívom, mert a második nem magát adja előttem, szó szelint nyal neki, aztán ha nincs ott akkor meg mondja -.-" szánalmas egy ember...
2011. jan. 13. 15:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ez így tényleg rossz, mert most hiába mondod el az új haverodnak, miket mond az ex-haverod róla, ha az majd letagadja később... :S Viszont jobb megoldás nem jut az eszembe. A 2 lehetőséget, ha kibővítjük:

1) Elmondod az új haverodnak, hogy jobb lenne elkerülni a srácot, mert a háta mögött elég durva dolgokat mond róla és nem is érted miért nyal most itt nektek.

2) Vagy hagyod és talán harmadiknak beáll közétek... Viszont utána lehet téged fog kitúrni.

Szerintem az első lehetőség a legcélszerűbb.

Remélem segítettem valamit.

18/L

2011. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen segítettél, köszi.

Egyébkénz igen, ezt akartam írni (csak nem tudtam így megfogalmazni) hogy ki akar túrni. szerintem majd megmondom neki, de lehet h akkor meg én leszek a roszz, meg azt fogja hinni hogy csak féltékenységből vagy ilyesmiből mondom ezt...De mivel nincs jobb megoldás valszeg ez lesz, de előtte még várok a többi válaszoló mit mond majd. :)

2011. jan. 13. 16:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Annyira ne törd magad, középsuli nem haverkodásra van hanem csajozásra ;)
2011. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, az is jó lenne, de most ez fontossabb, mert a csaj az ideiglenes, a barát meg egész életemben ott lesz (remélem).
2011. jan. 13. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:

egy valamit mondok.

ne hagyd, hogy túl jó haverok legyenek!! ki fog fúrni!

velem is hasonló dolgok történt, de azóta (hála a tánccsoportomnak) igazi barátokat találtam.

szerintem beszélj a "haveroddal" (aki most nyal a másiknak) hogy ti attól még maradhattok haverok, hogy te egy másik emberrel jobban érzed magad, nem kell utálnotok egymást. ha erre sem hallgat jobb lenne elmondani az igazi barátodnak, hogy a gyerek csak nyal neki, és ne hallgasson rá, mert zakkant. ezt részben érte is csinálod, nem csak magadért :)

remélem kicsit segített :)

2011. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az előbb azt írtad, a csaj ideiglenes.

Csak úgy mondom, hogy van olyan ismerősöm, akik általános iskolában kezdtek járni, aztán összeházasodtak, most pedig boldogan élnek és van 2 szép gyerekük is.

2011. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szolj neki,ésha a tényleg jo barát,elhiszi neked!csak ne legyen késő...
2011. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!